Skocz do zawartości

Szukam czytnika.


DeVilio

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Ja kupiłem za 219 chyba jakos tak od usera naszbobasek czy jakos tam, teraz juz ta aukcja nie istnieje, pewnie wykupili wszystko, albo poczekasz poobserwujesz tego usera to bedziesz miał tanio, pokrowiec kupiłem taki: http://allegro.pl/etui-pokrowiec-futeral-nook-simple-touch-wys-24h-i3541727633.html tyle ze czerwony i jest fajny solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że u niektórych sprzedawców ceny poszły w górę o 10-20zł. Zamówiłem właśnie za 229 z przesyłką, na poniedziałek powinien być. Ogólnie wahałem się głównie czy brać z podświetlaniem czy bez, ale cena wzięła górę.

 

Te wszystkie futerały to i tak są z Chin - zamówię sobie jakiś na aliexpress, folię zatem sobie daruję.

 

Macie jakiś patent na czytanie w nocy? Ta polecana lampka to pięć dych wychodzi. Myślałem sobie by samemu sobie oświetlenie zrobić w domu, jakąś lampą i żarówką 5400k ale nie wiem czy to dobry pomysł i jak to przy łóżku zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Nocne czytanie - outdoor wystarczą latarnie/oswietlenie w komunikacji miejskiej, do domu gorąco polecam lampki z IKEA takie za 29 czy 39 zeta nie pamiętam już, jedna dioda ale takie światło daje że aż mordka się cieszy, ciepła barwa. Jak znajdę na stronie to dodam linka.


Mam:

Stojąca: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60213782/

Z klipsem (można ten klips też do ściany przykręcić) http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40237270/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w sumie czegoś takiego właśnie szukałem :) no może nie różową :P

 

To mój pierwszy czytnik, będzie trzeba ogarnąć jakie ebooki wgrywać jak konwertować i tak dalej.

 

Jestem ciekaw waszych spostrzeżeń co do roota. Niby rozszerza funkcjonalność ale zastanawiam się czy to w ogóle będzie mi potrzebne. Zamierzam głównie zwyczajnie czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Czyścicielu mózgów ;) powiem Ci tak, lampki nie kupuj różowej ;) Czarna jest ładna. Ebooki wgrywasz tak jak na pendrive, rozszerzenia pdf i epub. Pdf najlepiej żeby to nie był skan, tylko tekstowy pdf jeżeli wiesz o co mi chodzi, z takimi pdf radzi sobie dobrze. Z epub - szczerze nie wiem bo jeszcze nie probowalem. ^^ w każdym razie kołuj sobie kartę microSD - pamięci wewnętrznej przez andka zostaje tylko co nic. Niestety. Pokrowiec - niezbędny to wiesz. Co jeszcze. Aha root: ja jak narazie uznałem ze nie warto, owszem fajnie by było móc czytać CBR i formaty kindla, ale z drugiej strony książek w epub i pdf jest tak dużo że nie trzeba nawet konwertować, wystarczy odpowiednio poszukać. Ja swojego nooka jak narazie nie wzbogacam o roota. Nie warto. Chociaż gdybym miał możliwość wgrania jedynie rooota i wywalenia np. plików słownika eng - eng - żeby miejsca zyskać plus inne śmiecie to by było fajnie. Boje sie ze karta pamięci wzmoże apetyt nooka na prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO konwersji książek calibre, ale automatyczna pdf -> epub, nie zawsze wychodzi dobrze, trzeba kombinować, o calibre można poczytać tu: http://swiatczytnikow.pl/tematy/calibre/

w przypadku książkowego formatu (mobi, fb2, itp.) czy zwykłych plików txt, rtf calibre radzi sobie dobrze na "automacie"

 

epub dużo lepszy niż pdf, niedość że można zmienić wielkosć czcionki, to jeszcze jej rodzaj, wielkość marginesów, odstęþ miedzy wierszami, ja wolę epub.

Edytowane przez wdehe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Swoja droga: ja sprzedalem kindla classic i kupilem nooka. Kindle nie potrafi tego co rootowany nook nawet w polowie. Dzieki rootowi mozna sobie odpalic coolreader'a, czytnik rss (ja uzywam feedmy + feedly na PC), czytniki komiksow, opere mini, czego tylko dusza zapragnie. Najbardziej pozytywne jest to, ze mozna sobie wydluzyc czas dzialania baterii wzgledem nierootowanego, da sie skrecic procesor. Nie bede juz wspominac o androidowych czytnikach .PDFow, ktore czynia nooka najlepszym pdfo czytaczem 6" : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga: ja sprzedalem kindla classic i kupilem nooka. Kindle nie potrafi tego co rootowany nook nawet w polowie. Dzieki rootowi mozna sobie odpalic coolreader'a, czytnik rss (ja uzywam feedmy + feedly na PC), czytniki komiksow, opere mini, czego tylko dusza zapragnie. Najbardziej pozytywne jest to, ze mozna sobie wydluzyc czas dzialania baterii wzgledem nierootowanego, da sie skrecic procesor. Nie bede juz wspominac o androidowych czytnikach .PDFow, ktore czynia nooka najlepszym pdfo czytaczem 6" : )

 

Ja myślałem że czytnik służy do czytania książek, ale co ja tam wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porównanie czytników z podświetleniem:

 

 

 

Zwykły Nook za 240zł to dobra cena, ale jeśli szukamy czegoś z podświetleniem to tylko Kindle Paperwhite.

No i tu jest chyba jeszcze pierwsza generacja Kindle PW. Teraz w sprzedaży jest druga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności