Skocz do zawartości

Szukam czytnika.


DeVilio

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Bez zbednego pitolenia: pierwszy czytnik - Iriver Story HD, calkiem calkiem, ale wielkosc. Spory byl. Sprzedalem i kupilem sobie Trekstor Pyrus Mini. Wielkosc - odpowiednia. Wygodnie sie czytalo, ale technicznie - tragedia. Trzeci raz jest w serwisie sklepu redcooni po raz kolejny pisalem do nich ze nie chce tego syfu ale chce moja kase. Mozliwe ze w poniedzialek czy wtorek dostane kase za niego. No i teraz czego szukam - czegos co dobrze skubie PDF, epub, txt. Wiem ze sporo czytnikow takich jak np. Nook ma problem z pdf bo traktuje go jako obraz i dlugo go wczytuje. Nie potrzebuje wifi, bt, nie chce mp3 na tym, chce czytnik. Prosty, mozliwie niewielki, sprawny i nie za drogi. Doradzicie? Jak mozecie to z linkami albo po prostu z nazwa, sobie poszukam. Co polecacie? Wspomniany nook chodzi po allegro za 200 - 300 zeta, oparty na androidzie (o zgrozo!) Ale da sie go podobno fajnie odblokowac, nawet YT ktos na nim odpalil, tylko zabardzo nie wiem po co ;) no w kazdym razie czekam na wasze zdanie.

 

taptaptaptap.... omg!! i'am S3!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To classic, ale czy Kindle dobrze sobie radzi z PDF, bo nie miałem okazji?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kindle i pdf to porażka, on wyświetla je jak obrazki, jeśli chcesz poczytać to musisz powiększyć stronę i przesuwać po ekranie.

jeśli chcesz kindla to musisz zaprzyjaźnić sie z programem calibre i robić konwersję pdf->mobi

cena naprawde fajna, kindle jest szybki i doby konrast ma.

 

Z pdf w miarę radzi sobi nook, niektórym (nie znalazłęm reguły) robi reflow, łamie wiersze tak by mieściły się na ekranie, czasem pozwala na zmianę wielkości czcionki.

 

żona na kindla, ja mam nooka, wcześniej miałem bookeen.

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się pdfa w którym znajdują się skany to nie dziwota ze traktuje jak obrazy, jak masz normalnego pdf'a w którym normalnie tekst można zaznaczyć na kompie nook bez problemu go odczyta i będziesz mógł zmieniać rozmiar czcionki. Nook'a można też zrootowac i wgrać na androida różne programu do odczytu pdf które dodają różne ciekawe opcje. Nook ma touchscreena, slot na kartę.

Polecam nook'a na dodatek cena atrakcyjna

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, powiem Ci tak- ja czytam beletrystykę. Dla mnie jeśli już pdf to i tak 10 cali minimum- by to była taka mniej więcej karta a4. Same pdf niestety kindle czyta jako obraz. jednak do samych książek bardzo polecam Kindle. Mam już 2 model. (poprzedni sprzedałem bo klawiatura i 3g nie było mi potrzebne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Myslalem o tym nook i wiem że to MA androida nie trzeba go wgrywać, jedynie odblokować, ale znam bolączki andka i wiem że bateryjkę ssie jak prostytutka na kaukazie. Dlatego boje sie ze poczytam sobie trzy godziny a tu 3/4 baterii wcięło. Kusi opcja odblokowania tego urządzenia, wgrania sobie programów odpowiednich itd, ale ciągle boję się urządzeń noname. Miałem tego trekstor i masakra, więcej w serwisie przeleżał niż go używałem, teraz na dniach ma przyjść odpowiedz z redcoon czy oddadzą mi kasę czy nie i chcę jak najszybciej zakupić urządzenie jakieś bo szlag mnie już trafia.

 

Kto ma nook zalety i wady proszę. Najchętniej wady wypiszcie bo to mnie interesuje. Szybkość działania, stabilność, bateria, ekran, ekran w słońcu, efekt "duszka" (w trekstor miałem fajną opcję do ustawienia, odświeżenie ekranu po 5 zmianach np. ocb? 5 razy znikały same literki i pojawiały się nowe, i po pięciu takich zmianach, przy kolejnej ekran robił się czarny biały i pojawiały się literki), akcesoria, czy przy noszeniu w kieszeni czy torbie zdarzyło się, że sam się włączył, czy pamięta ostatnią książkę i po włączeniu od razu ją ładuje, czy pamięta ustawienia (np. wielkość czcionki i reflow) do wszystkich czy do każdej trzeba osobno ustawiać, jak menu wygląda, nawigowanie po opcjach, i najważniejsze - ekran dotykowy - zaleta czy wada. Szybkość reakcji, dokładność, czy trzeba go dusić mocno czy wystarczy lekko dotknąć itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mam go tydzień i jak narazie wad nie widzę przez ten tydzień przeczytałem prawie 400 stron i zeszlo 15 procent przy wyłączonym WiFi

Efektu duszka nie zauważyłem, tekst odświeża się co 6 stron (nie da się zmienić) , dotykowy ekran dla mnie jak najbardziej ok, nawigacja tez, pamięta po uśpieniu książkę i stronę na której skończyłes na wszystkich książkach , nie był wyłączony także nie powiem jak po wylaczeniu, zakładkę możesz sobie też ustawić się nie korzystałem, szybkość działania chyba ok

 

Naprawdę narazie żadnej wady się nie doszukalem

 

Nook to wcale nie taki no name stworzony dla dosyć popularnej księgarni, materiały dla mnie mile w dotyku

 

W kieszeni go nie nosiłem, tekst w słońcu czytelny

Tapnięte z telefonu

 

 

Edytowane przez mojzu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Oka, dzięki za pomoc, nook wczoraj zakupiony, dzisiaj mam nadzieję wyślą a jutro już będzie. Dziwne tylko że ten sam allegrowicz, takie same dwie aukcje, toczka w toczkę to samo, a dwie rózne ceny, na jednej 218 a na drugiej 235 O_o i niczym oprócz ceny się nie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

No i przyszedł. Całkowicie rozładowany, żeby jakkolwiek ruszył potrzebował z 15 minut pod ładowarką 1A. Właśnie doszedł pokrowiec, dosłownie 30 minut po urządzeniu, co ciekawe, sam nook przez kuriera, pokrowiec pocztą polską polecony priorytet. Jak się naładuje i uda mi się trochę go pomęczyć to wydam swoją opinię w oparciu o doświadczenia z Iriverem Story HD jak również w oparciu o Trekstor Pyrus Mini. Jak na razie pierwsze namacalne wrażenia: solidny kawal urządzenia, wygląda dobrze, przyciski chodzą ciężko. Jak na razie pierwsze wrażenie na plus.


Naładował się. Wgrałem książki. Klikam na pdf. Komunikat: Cant read this file. na kompie działa. Na kom. działa. Zaraz mnie coś trafi.

 

ok nie kumam co sie stalo, ale wlasnie zaczał działać...

 

A niech ktoś mi powie - jest sens to rootować? Aż tak większe możliwości tego sprzętu są po złamaniu go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

A ja się zastanawiam, najmniejsza czcionka jest nieczytelna nawet z niedużej odległości, 2 z kolei - to samo, trzecia - za duża już. A największa mieści 3 albo 4 litery na stronie... co za powalona skala wielkości czcionek. Do tego się jedynie mogę przyczepić po pierwszym dniu zabawy tym czytnikiem, poza tym jest cholernie szybki! Klik - strona, klik - strona, tak powinno to działać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, najmniejsza czcionka jest nieczytelna nawet z niedużej odległości, 2 z kolei - to samo, trzecia - za duża już. A największa mieści 3 albo 4 litery na stronie... co za powalona skala wielkości czcionek. Do tego się jedynie mogę przyczepić po pierwszym dniu zabawy tym czytnikiem, poza tym jest cholernie szybki! Klik - strona, klik - strona, tak powinno to działać!

czemu 3 za duża? Ja właśnie z takiej korzystam i nie narzekam, dla mnie w sam raz

 

Tapnięte z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zdecydowałem się na nook. ma wszystko co trzeba do czytania i jest najtańszy. Tylko teraz możecie powiedzieć gdzie kupowaliście? Nie hciałbym się naciąć na jakiś zjechany egzemplarz.

w sainsbury's :-D na allegro najprawdopodobniej są też z promocji tego marketu lub innego z wysp. W normalnej cenie były po 80 funciakow po przecenienia za 30£ ;-) swoją drogi dobry biznes ktoś robi sprzedając u nas. Na tablicy tez można spotkać. W Polsce nie było oficjalnej dystrybucji

 

Tapnięte z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 30F to rzeczywiście dobra cena. Lecz musiałbym sprowadzić kilka aby mi się opłacało czy też zwróciło, a z tego co widzę już wyprzedane. Na allegro jest nowy za 230zł. Chyba dam komuś zarobić. Myślę, że to i tak spoko cena jak za dobry czytnik. W media ekspert są te same za prawie 2x tyle. :D


Warto się w jakiś pokrowiec bawić i folie ochronną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności