Skocz do zawartości

Czy źródło może zepsuć słuchawki?


kobriks

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw kupiłem sobie soundmagic es 18, wpiąłem do telefonu (Xperia SP) i przywitały mnie szumy. Ciągły szum niezależnie czy grają czy nie. Zareklamowałem je i otrzymałem zwrot kosztów. Teraz kupiłem brainwavz proalpha - i to samo. O dziwo na początku nic nie szumiało ale po odsłuchaniu jednej piosenki szumi już cały czas. Szumią też na komputerze, laptopie innych telefonach - czymkolwiek. Nie mam pojęcia co się dzieje ale to chyba nie może być przypadek ;/ A może te szumy są normalne?? Błagam o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmiesz wtyczkę z gniazdka też szumi? Może to nawiedzone słuchawki i to jakiś przekaz z tamtego świata ;)

Edytowane przez Perul
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na telefonie szumi najmniej, na komputerze czy TV zwyczajnie wyją. Nie szumią po wyciągnięciu kabla. W porę się o tych problemach z dokanałowymi dowiedziałem ;/ Zamówiłem już NuForce DAC-100 zobaczę co to da.



A tak poważnie, da się jakoś zredukować te szumy? Raczej nie planuje kupna odtwarzacza więc będę musiał zwrócić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie chyba je zostawie. Szum przy słuchaniu nie jest bardzo zauważalny, poza tym pudełeczko na słuchawki pokochałem i już go nie oddam. Jeszcze jedno pytanie: Czy fakt, że słuchawki nie brzmią wiele lepiej od szajsowych za 5zł dołączanych do xperi SP wynika z telefonu czy raczej z braku nagrzania słuchawek (podobno trzeba 30h posłuchać żeby się rozkręciły)??

Edytowane przez kobriks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzanie pewnie trochę poprawi brzmienie,a le wielkich różnic się nie spodziewaj. Co do słuchawek sprzedawanych razem z telefonami, to ostatnimi czasy poprawiła się ich jakość i już nie grają jak takie za 20zł tylko często jak takie za 40-60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze lepiej jakiegoś w miarę nowego samsunga. To najmniej szumiące odtwarzacze z jakimi miałem styczność. Taki R1, P3, Q3 czy nawet T10.

 

Wystukane z pralki Frani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup: http://audiomagic.pl/nuforce-high-end/21044-nuforce-dac-100.html

Szumy prawie całkowicie ustaną

 

xD

 

PS: im lepsze słuchawki podłączysz do telefonu tym szum będzie większy

 

Takie pudło :D

 

DAC100 akurat szumi :D, mniej w słuchawkach 120 - 300 Ohm, zresztą takie są do niego zalecane, ale nawet 300 ohmowych HD600 lekko słychać, a na T1 600 Ohm miał troszkę za mało mocy. Wzmak to nie jest jego najsilniejsza strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien pomóc, jak osłabisz sygnał to jednocześnie i szum. Za to będziesz musiał podkręcić głośność w telefonie/laptopie.

 

Wystukane z pralki Frani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup: http://audiomagic.pl/nuforce-high-end/21044-nuforce-dac-100.html

Szumy prawie całkowicie ustaną

 

xD

 

PS: im lepsze słuchawki podłączysz do telefonu tym szum będzie większy

 

Takie pudło :D

 

DAC100 akurat szumi :D, mniej w słuchawkach 120 - 300 Ohm, zresztą takie są do niego zalecane, ale nawet 300 ohmowych HD600 lekko słychać, a na T1 600 Ohm miał troszkę za mało mocy. Wzmak to nie jest jego najsilniejsza strona.

 

W sumie tak, dałem na skąpcu chyba segregacje po cenie i nawet się nie zastanowiłem co wrzucam |O_O|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności