Skocz do zawartości

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie muzyka jest muzyką dlatego, że ma melodię, rytm, harmonię. Jak tego nie ma to jest już hałasem, Zlepkiem dźwięków.

 

A jaka muzyka niema melodii rytmu i harmonii ?

A jak czegoś nie rozumiesz to wiesz jak to jest ?

To jest tak jak z napisami na końcu filmu ....od Ciebie zależy czy zdążysz je przeczytać .

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie muzyka jest muzyką dlatego, że ma melodię, rytm, harmonię. Jak tego nie ma to jest już hałasem, Zlepkiem dźwięków.

 

A jaka muzyka niema melodii rytmu i harmonii ?

A jak czegoś nie rozumiesz to wiesz jak to jest ?

To jest tak jak z napisami na końcu filmu ....od Ciebie zależy czy zdążysz je przeczytać .

Sorry - jak gość odjeżdża i przy autumn leaves, które gra zespół, on gra coś zupełnie innego to to nie jest wirtuozeria. Wirtuozerią by było jak by sagrał to solo, a nie z czapy dokleił do standardu. Tam się ledwo metrum zgadzało z tym co zespół grał, a i to nie do końca bo w paru miejscach gość totalnie odjechał.

Owszem są utwory całkowicie połamane, które lubię, ale tam tworzy to całość, a nie stwarza wrażenie, że zespół znalazł wczoraj sawanta, którego talentem jest że umie szybko trukać i se zagrali.

A jeszcze wmawianie mi, że nie rozumiem sztuki działa na mnie jak płachta na byka. Sztukę każdy odbiera po swojemu. I tak jak nikomu nie bronię zachwycać się nad bazgrołami na poziomie 6-cio latka za 20mln dolców, tak nie pozwolę temu samemu zachwycającemu się mówić mi żem głupi, bo nie rozumiem. Moje pojmowanie jest zgoła inne. Sam trochę gram na klawiszach i wiem, że nie jest sztuką odjechać z solówką w dużym bandzie, gdzie się to kupy nie trzyma. Sztuką jest zrobić wariację na temat utworu, tak żeby słuchacz wiedział co jest grane bez czytania tytułu utworu i zrobił WOW z rozdziawioną paszczą.

A tutaj se wparował ktoś z utworem, który mi się kojarzy z dowcipem szalonego dźwiękowca, ktòry pozlepiał ścieżki dwóch różnych utworów i kiedy ten kawałek jest źle odebrany, to się wmawia forumowej braci, że się nie zna i wogóle to prawie że głupia jest.

Powtórzę to jeszcze raz: sztuka jest dla każdego, ale nie każde dzieło dla każdego musi być jej objawem. Dyskredytowanie innych dlatego, że coś inaczej odbierają, albo wmawianie im że to MUSZĄ zrozumieć zakrawa na trolling. Tu nic nie musimy.

Nigdy nie poczuję się lepszy od słuchających rapu, bo ja słucham wyższej formy sztuki w postaci jazzu. I takie samo poczucie lepszości u kogoś, kto słucha muzyki niestrawnej nawet dla sporej grupy jazzowych mamiaków będę piętnował z uporem maniaka.

Edit: aż się wróciłem do tamtej części wątku - nie wiem czemu wtedy wydawało mi się, żeśmy oberwali protekcjonalnym "nie znacie się", teraz tegk nie widzę. Co nie zmienia faktu, że nadal takie jest moje stanowisko przy wmuszaniu mi jako sztuki czegoś co dla mnie nią nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz - miałem zły tydzień i uznałem Twój post za napastliwy. Czasami chyba lepiej sobie zrobić wolne od forum :)

Utwór Ci potem podlinouję.

Co do Twojej polecanki:

Na razie na szybko przeleciałem po łebkach. Poza tym że nagranie słabo słyszalne w autobusie, to ta kakofonia się kupy trzyma :)

Wg. "Kryterium Zenka" to już jest sztuka

Także kulą w płot (a poważnie - po południu Ci linknę coś o wiele gorszego).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz - miałem zły tydzień i uznałem Twój post za napastliwy. Czasami chyba lepiej sobie zrobić wolne od forum :)

Utwór Ci potem podlinouję.

Co do Twojej polecanki:

Na razie na szybko przeleciałem po łebkach. Poza tym że nagranie słabo słyszalne w autobusie, to ta kakofonia się kupy trzyma :)

Wg. "Kryterium Zenka" to już jest sztuka

Także kulą w płot (a poważnie - po południu Ci linknę coś o wiele gorszego).

Zenek dawaj tą muzykę co obiecałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybacz - miałem zły tydzień i uznałem Twój post za napastliwy. Czasami chyba lepiej sobie zrobić wolne od forum :)

Utwór Ci potem podlinouję.

Co do Twojej polecanki:

Na razie na szybko przeleciałem po łebkach. Poza tym że nagranie słabo słyszalne w autobusie, to ta kakofonia się kupy trzyma :)

Wg. "Kryterium Zenka" to już jest sztuka

Także kulą w płot (a poważnie - po południu Ci linknę coś o wiele gorszego).

Zenek dawaj tą muzykę co obiecałeś

 

 

Mówisz - masz :)

To nie jest sztuka za cholere - jak dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności