Skocz do zawartości

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy o to Ci chodzi ale wpisywałem już tutaj kiedyś Salzau music on the water

trio Dell Landgren Danielsson. Grają na takim pomoście nad wodą z daszkiem który

ma zawieszone pod nim różne przedmioty głównie sztućce, które wydają dźwięki

poruszane wiatrem, do tego w oddali słychać różne ptaki, kaczki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie słucham, polecam płytkę bardzo ładna spokojna, Lars w czystej postaci.

 

Możecie polecić więcej takich klimatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy.

Najpierw twórczość samego Larsa warte posłuchania dwie wczesne płyty trochę przesiąknięte elektroniką i orkiestrą,

ale bardzo fajne Melange bleu, i Libera me, moje ulubione, oraz płyta przed Libretto I i II, to Tarantella podobne klimaty.

trochę ciekawostka Salzu Music on the water, to trio z Landgrenem i Dell, na podeście nad wodą wibrafon, puzon i bas.

 

Lars grał też z Leszkiem Możdżerem płyta Pasodoble (wybitne zrozumienie muzyków basu i pianina) i dołączał do nich też Zahar Fresko

płyty The time oraz Between us and the light.

 

Trochę odbiega od tematu ale też piękny występ w kościele z Janem Lundgrenem i chórem (Magnum Mysterium).

 

Jako towarzyszący muzyk w bardzo fajnych płytach gitarzysty Ulfa Wakeniusa takiego Szwedzkiego Pata Matheny,

piękne płyty Forever you, Love is real, Notes from the heart no i najnowsza ale już trochę słabsza Vagabond.

 

Jest podobnych płyt sporo ale już bez Larsa, jak chcesz to mogę spojrzeć i coś napisać, ogólnie warto szukać

pod określeniem NU JAZZ.

Mogę polecić jeszcze całkiem fajne płyty Wolfganga Haffnera np. Acustic Shapes, Round silence i Hear of the matter.

Miłego słuchania :)

Edytowane przez saudio
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie takie klimaty jazzowe najbardziej mnie interesują. Albo NuJazz tak jak mówisz, albo Contemporary Jazz - czyli w zasadzie to samo. :)

Sprawdzę sobie wymienione albumy, jak coś Ci wpadnie więcej to zawsze możesz tu napisać albo wkleić jakąś próbkę z YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności