Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obydwie pary. Graja inaczej :)

Czytałem wcześniej. Nie wiem jak zadać dobrze sformułowane pytanie żeby nie gonić w piętkę ...

Hmmm ... L2 bardzo mi odpowiadają pod względem brzmienia, przed zakupem powstrzymał mnie w zasadzie tylko mechanizm regulacji pałąka.

W paru słowach - czego nie mają SHP9500, a mają L2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem jak na ścieranie ale na zaciąganie jest bardzo podatna. Wystarczy czymś nawet lekko zaczepić i się zaciąga."

 

Zgadza się, tak będzie.Napisałem, że to dzianina. Podpytajcie kobitek czy bluzki z dzianiny są podatne na zaciąganie - są. Zapomniałem, że dla większości facetów tkanina i dzianina to to samo ;-)

Tak jednak nie jest.

 

Na to zaciąganie jedyną receptą jest - uważać ! Niestety, ta dzianina tak ma.

kolczyki będziecie musieli pościągać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam obydwie pary. Graja inaczej :)

Czytałem wcześniej. Nie wiem jak zadać dobrze sformułowane pytanie żeby nie gonić w piętkę ...

Hmmm ... L2 bardzo mi odpowiadają pod względem brzmienia, przed zakupem powstrzymał mnie w zasadzie tylko mechanizm regulacji pałąka.

W paru słowach - czego nie mają SHP9500, a mają L2?

 

L2 są mniejsze, bardziej kompaktowe i przenośne. Spokojnie da się je spakować do plecaka. 9500 są typowymi kanapowcami, nie są składane, nie mają skóry, są w całości z ABSu.

Fidelio L2 to półotwarty ideał dla ludzi lubiących portable. 9500 to słuchawki do słuchania muzyki w domu. Są mega-hiper-wygodne. Wg mnie jeśli nie lepsze, to na pewno półka HD800. Nie uciskają okularów, nie powodują zmęczenia, da się ich używać bez przerwy cały dzień. Dla mnie dodatkowo idealne słuchawki do pracy, bo genialnie trzymają się głowy i jak się nad czymś pochylę to nie tylko nie ciążą ale i nie spadają.

 

Brzmieniowo 9500 mają równiejszy przekaz, i większą scenę. L2 są lekko wycofane na średnicy, co mnie odpowiada właśnie poza domem, bo tam skraje pasma mi na innych otwartych umykają. Jeśli używane w w/w środowiskach, obydwie pary brzmią dla mnie bardzo podobnie.

 

W domu chyba nigdy na dłużej nie założyłem L2ek, za to 9500 słucham 80% czasu. Staxy czy LCD3 wyciągam tylko jak mam naprawdę ciszę w domu i chcę się w 100% cieszyć muzyką. 9500 zapewniają mi radochę w czasie kiedy w domu coś się dzieje.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie L2 mają basu niewiele. :P Jeśli SHP9500 mają jeszcze mniej to bez turbodopalacza chyba nie dla mnie. L2 mają basu dla mnie na styk, ale w gatunkach niebasowej muzyki. "Normalna" dawka basu jaką preferuje to taka jaka jest DT990pro / D600, ale to też nie są dla mnie wybitnie basowe słuchawki (z w miarę neutralnych torów) jak dla mnie. Może to dlatego, że nie lubię głośno słuchać bo jestem czuły na średnicę, wyższą średnicę. Ale i tak przez te niedobory basu słucham na większym natężeniu niż bym chciał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie L2 mają basu niewiele. :P Jeśli SHP9500 mają jeszcze mniej to bez turbodopalacza chyba nie dla mnie. L2 mają basu dla mnie na styk, ale w gatunkach niebasowej muzyki. "Normalna" dawka basu jaką preferuje to taka jaka jest DT990pro / D600, ale to też nie są dla mnie wybitnie basowe słuchawki (z w miarę neutralnych torów) jak dla mnie. Może to dlatego, że nie lubię głośno słuchać bo jestem czuły na średnicę, wyższą średnicę. Ale i tak przez te niedobory basu słucham na większym natężeniu niż bym chciał....

 

Lubisz D600 i jesteś czuły na średnicę - jesteś bassheadem :)

Dla mnie L2 mają za dużo basu do domu, 9500 mają go zdecydowanie mniej, mają go w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzentowi z headfonii też było niedosyt basu, więc jeśli jestem nawet bassheadem to nie jestem chociaż sam. ;)


Nie lubię dominacji basu, ale dla mnie musi mieć odpowiednią objętość inaczej wydaje się za lekki i nienaturalny. W binauralach basu jest ok, ale w zwykłej muzyce może go brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzentowi z headfonii też było niedosyt basu, więc jeśli jestem nawet bassheadem to nie jestem chociaż sam. ;)

 

Nie lubię dominacji basu, ale dla mnie musi mieć odpowiednią objętość inaczej wydaje się za lekki i nienaturalny. W binauralach basu jest ok, ale w zwykłej muzyce może go brakować.

no to SHP9500 będą dla ciebie idealne, mega otwarte tylko subwoofer za plecami podłącz ;)
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, no rzesz... lajki mi się skończyły. :D

 

Niestety nie lubię subwooferów (znaczy się nie słuchałem jeszcze tych dobrych, które by mi się podobały). Dobrze ustawione 2.0 mi wystarczają spokojnie.

Pożyczyłbym na odsłuchy, ale kurna, zakochany chwilowo w nich jestem. Musi mi trochę przejść.

Dzięki, jeśli nie znajdę okazji na nie to może w przyszłości skorzystam. Dzisiaj na amazon.de 60 euro ale nie wysyłają do polski

 

W wracając do basu w L2, jakoś nie mogę sobie wyobrazić aby komuś na x5 było go za dużo. Jak podłączam je do telefonu czy tabletu to tego basu zaczyna być więcej i wtedy robią się mniej hifi a bardziej userfrendly, ale mi nie chodzi o taki bas :P robią się wtedy coś w stylu hd650 i nie powiem przyjemnie się słucha, ale wolę je w postaci krystalicznej z X5. Dla mnie bas to impakt i zejście, a wszystko z wyważonym wypełnieniem i nieco wolniejszym wybrzmieniem. One są bardzo szybkie. Przu d600 można powiedzieć adhd :P podobnie grają moje kolumny więc to dla mnie nie jest nowość.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9500 nie mają żadnej izolacji. Nie wiem jak L2 ale DT990 w porównaniu do SHP9500 są można powiedzieć półotwarte :P

L2 trochę tłumią, na pewno nie słychać kobity smażącej kotlety w kuchni :P

9500 mogą być więc słuchawkami tylko do samotnego wieczorowego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie L2 mają basu niewiele. :P Jeśli SHP9500 mają jeszcze mniej to bez turbodopalacza chyba nie dla mnie. L2 mają basu dla mnie na styk, ale w gatunkach niebasowej muzyki. "Normalna" dawka basu jaką preferuje to taka jaka jest DT990pro / D600, ale to też nie są dla mnie wybitnie basowe słuchawki (z w miarę neutralnych torów) jak dla mnie. Może to dlatego, że nie lubię głośno słuchać bo jestem czuły na średnicę, wyższą średnicę. Ale i tak przez te niedobory basu słucham na większym natężeniu niż bym chciał....

Na headfi ktoś pisze, że są bass heavy po 20h wygrzewania (koleś porównuje do philisów 1000 i chyba 9000 - a te słuchawki w bas są raczej dość skąpe). Tak w ogóle wg mnie słuchawki SHP 1000/8900/9000 były bardziej do jazzu czy klasyki niż do łupania ;) Z drugiej strony jak masz takie preferencje, to może tor pod bas stuningować, jakiś AMP z podbiciem czy coś ;)

 

Miałem już sobie odpuszczać następne hype'y, ale SHP8900 właśnie były specjalne w powyższej muzyce, że aż często było czuć ciarki przy słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeszcze nikt się ze zbiorówki nie wykruszył...

 

Ale przecież: "To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno."

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności