Skocz do zawartości

Ćwiczenia BeachBody (P90X, Insanity, The Asylum, Focus T25, BodyBeast


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie widzę między wami sporu. Mówicie w zasadzie o tym samym ; )

 

@Micbug wiesz dlaczego tak się dzieje jak pisałeś na początku? Dlatego, że zwykłe wykonywanie poleceń jest nudne. A co ludzi kręci? Ludzi kręcą gry. Dlatego granie w piłkę jest ciekawe i się nie nudzi, a z zewnątrz siłownia wydaje się nudna. Jednak ćwiczenie na siłce też można potraktować jako gre - zdobywanie wyników, docieranie do wyznaczonych celów itp. To właśnie ludzi kręci. Z tym, że masz racje, jak ktoś dotrze do celu i nie wyznaczy sobie kolejnego to wszystko może się posypać. Dlatego trzeba o tym pamiętać i je wyznaczać. Z drugiej strony na siłowni też są endorfiny które uzależniają i też człowiek potem nie może bez tego żyć. Natomiast tutaj są dwa rozwiązania, jak ktoś nie lubi siłki, to niech zacznie uprawiać jakiś sport, jak komuś nie zależy na sporcie to zadowoli się siłką. Grunt to zdrowie i dobra forma :)

 

 

BTW. 6 weidera to ćwiczenie na spalenie tłuszczu i wyrzeźbienie brzucha, ale nie jest najlepszych ćwiczeniem na rozwija mięśni brzucha, a spalenie tłuszczu lepiej robi przez bieganie, bo tłuszcz spala się z całego ciała, a nie z konkretnego miejsca. 6 weidera może być dobrym ćwiczeniem na silną wolę głównie ; )

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że gry są ciekawsze. Dlatego np. na szkoleniach większym zainteresowaniem uczestników cieszą się gry, niż wykład, czy proste ćwiczenia. Ale to też zależy od człowieka i jego zainteresowania dyscypliną, ponieważ zdarzały się treningi, podczas których wykonywałem przez 1,5h jedno ćwiczenie i naprawdę mi się nie nudziło, a trening uznałem za owocny. Tyle, że to było ćwiczenie związane z dyscypliną, od której jestem uzależniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że gry są ciekawsze. Dlatego np. na szkoleniach większym zainteresowaniem uczestników cieszą się gry, niż wykład, czy proste ćwiczenia. Ale to też zależy od człowieka i jego zainteresowania dyscypliną, ponieważ zdarzały się treningi, podczas których wykonywałem przez 1,5h jedno ćwiczenie i naprawdę mi się nie nudziło, a trening uznałem za owocny. Tyle, że to było ćwiczenie związane z dyscypliną, od której jestem uzależniony.

 

Nuda jest częścią tej gry... robisz nudne ćwiczenie, pracujesz, ale potem widzisz efekty i czujesz satysfakcje... nasza psychika nie jest przystosowana, aby cały czas odczuwać ekscytacje :) Trzeba się z tym pogodzić i zapitalać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ktoś nie lubi nudzić? Tak jak np. ja? :P No nie pamiętam, żebym miał w mojej dyscyplinie jakiś nudny trening. Były takie, że zmarzłem, ale żebym się nudził (w sensie znużył, że już mi się tego nie chce po prostu robić), to nie...ale może mnie pamięć zawodzi. Za to na siłce, pływalni, lub bieżni - to raczej niewiele ciekawych treningów pamiętam, mimo, iż z różnymi osobami czy w różnych sytuacjach ćwiczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że nuda to brak koncentracji. :)

Może po prostu lubisz inny typ zajęć, inną dynamikę ruchów. Mnie piłka nożna nudzi, a na boisku od kosza biegam jakbym miał petardę w tyłku :lol: Dobry trening na siłowni mnie osobiście nie nudził. Wszystko to kwestia indywidualna. CrossFitu nie robiłem, ale nie wygląda mi wcale na nudny. :rolleyes: Mój ideał treningu taki jak Jasona Stathama :] Lubię jego filozofie. :win:

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CrossFit to inaczej Cross Training. Na tej zasadzie bazują zarówno P90X i jej pochodne, jak i Insanity: The Asylum (oraz masa innych programów treningowych). A zasada Stathama o robieniu 40 minut katorgi zamiast 1,5h byle czego też jest mi bliska i jest w sumie esencją tych programów, bo żeby zminimalizować czas spędzony na ćwiczeniach, trzeba zmaksymalizować wysiłek i skrócić przerwy :)

No i jak się nie opierdzielasz to zakwasy są większe, a jak wiadomo "zakwasy to zapowiedź masy" :D

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczere gratulacje dla autora.

Mi przez ok. 40 dni udalo sie zrzucic 7kg (sam rower i troche pracy fizycznej w zniwa. Bez diety) i jestem z sb dumny :)

Musze znalesc troche motywacji, a rusze dupe i cos zrobie...

 

Jeszcze raz - szczere gratki ;)

 

//tapnięte z x8

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kieko
Wielkie dzięki i również gratulacje, bo wiem jak żniwa potrafią dać w kość ;) Jakbyś chciał coś zacząć to pisz tutaj albo na PM to Ci pomogę coś dobrać, podpowiem co i jak z jedzeniem i będziesz sobie robił lajtowo ćwiczonka w domowym zaciszu.

Powiem Wam tak - moja matka robiła tylko 3 tygodnie z P90X i zgubiła 10 kg, a teraz trzyma żywienie (mniej więcej) według moich zaleceń i wcale nie chce już wracać do kopców ziemniaków czy tłustego smażonego żarcia :P

Jutro będzie rzeź dla mnie - nogi, faza bulk (nabierania masy).
Duże mięśnie + dużo krwi = dużo zakwasów, ale za to pięknie wyrobione uda i łydki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro siade do komputera i poszukam czegos, polecasz jakies konkretne cwiczenia ?

 

Jakiekolwiek. + ujemny bilans kaloryczny :D

 

możesz do tego używać interming fasting, który jest fajnym sposobem na dietę i sprzyja redukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro siade do komputera i poszukam czegos, polecasz jakies konkretne cwiczenia ?

 

Jakiekolwiek. + ujemny bilans kaloryczny :D

 

możesz do tego używać interming fasting, który jest fajnym sposobem na dietę i sprzyja redukcji.

Wieem, ze byle co + mniej zrec, starczy, jednak cos co pozadnie rusza miesnie brzucha bedzie lepsze niz byle co ;)

 

//tapnięte z x8

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakiś skuteczny sposób na odchudzenie nóg? :D Wiem jak to brzmi, ale cały tłuszcz osadził mi się na nogach, wiem, że nie można odchudzić jednej wybranej części ciała (chudnie się z całego), ale problem w tym, że np z brzucha nie mam czego zrzucić, bo nie mam tam tłuszczu :P Wszystko "osiedliło się" na udach/podudziach, nie wygląda to zbyt dobrze.

 

Do biegania nie mam siły, aktualnie robię jakieś 50km dziennie na rowerze, z małym obciążeniem, ale efektów nie zauważyłem.

 

Może zna ktoś jakieś dobre ćwiczenia na pozbycie się tłuszczu z nóg, takie które naprawdę działają ;)

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na rowerze to ćwiczysz mięśnie i je rozbudowujesz, więc nogi raczej nie będą maleć. Najlepiej byłoby pobiegać niestety. :) Ja mam gorzej, bo mam umięśnione uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno dla Pana Owcy, jak i Kieko polecę coś od Shauna T. czyli:
- Insanity
- Insanity: The Asylum (vol. 1 &2)
- Focus T25

Najlepiej zacząć od zwykłego Insanity. 9 tygodni ostrej jazdy z cardio/interwałami biegowymi. Rzeźbi jak cholera, ale z początku będziecie mnie przeklinać za pokazanie Wam tych ćwiczeń :P

Co do brzucha samego to jak najbardziej właśnie Insanity lub Asylum (na fotkach z pierwszego postu widać właśnie różnicę Marzec vs Kwiecień zrobioną tylko z Asylum vol.1). Z nóg z kolei tłuszcz mi zniknął właśnie dzięki Insanity.

Zróbcie obaj Insanity - to tylko 60 dni, a daje wielkie efekty w kwestii redukcji body-fat i genialną wydolność (korzystam z niej przy bieganiu za piłką)!
Asylum to trening dla ludzi, którzy ukończyli zwykłe Insanity i potrzebują czegoś jeszcze intensywniejszego.

P.S.
No i Insanity nie wymaga sprzętu: tylko podłogi i wygodnych butów, więc koszt rozpoczęcia tych ćwiczeń jest w sumie żaden. Do Asylum trzeba już jednak kupić drążek, hantle oraz zrobić sobie tzw. agility ladder, ale to temat na później. Pokażę Wam z czasem jak zrobić taką drabinkę w kwocie poniżej 10 zł :D ale najpierw zróbcie zwykłe Insanity i podzielcie się wrażeniami z pierwszych dni tutaj!

Edytowane przez nismovsky
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty kozackie, ale te ćwiczenia będą tak ciężkie, że nie zdziw się jak się zmachasz na samej rozgrzewce :P
Trwa to 9 tygodni w cyklach: 4+1+4.
Pierwszy miesiąc to ćwiczenia trwające 30-40 minut, 6 razy tygodniowo.
Potem jest tydzień Recovery z lżejszymi ćwiczeniami, poniżej 30 minut.
Ale potem nadchodzi drugi miesiąc... Jest trudniej, dłużej i mniej przerw. 40-60 minut.

Jedno Ci powiem - jak po tym nie zredukujesz tłuszczu to znaczy, że wpieprzałeś od groma słodyczy :D
Tylko pamiętaj: ćwicz MINIMUM GODZINĘ PO JEDZENIU. Inaczej bądź gotów na wymiotowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSheep - skończ robić areoby (chyba że lubisz). One są dla tych co lubią dużo zjeść i muszą spalić nadmiar energii.

 

Grube nogi to nic strasznego.

 

1348244596_0tssvu_600.jpg

 

Przypakuj tak aby twoja sylwetka się wyrównała, a potem zrób redukcje, afekty będą lepsze IMO. :]

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze troszke sb brzuch wyzezbic, bo nogi i rece mam calkiem ok, tylko sadelko na brzuchu...

 

Jutro siade do komputera i poszukam czegos, polecasz jakies konkretne cwiczenia ?

 

//tapnięte z x8

 

ćwicząc nie ograniczaj zbytnio białka, zaczniesz zjadać sam siebie i swoje mięśnie. Naprawa uszkodzonych włókien odbywa się kosztem innych mięśni. Bardzo ważne jest, żeby po treningu brzucha te mięśnie rozciągnąć, nie robienie tego prowadzi do skracania tych mięśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności