Skocz do zawartości

Ćwiczenia BeachBody (P90X, Insanity, The Asylum, Focus T25, BodyBeast


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Insanity jest spoko, bo jak ćwiczysz na ciężarach to nogi rosną jak na fotce od Brainwasha (mi powoli tak idą, a w rurki to nie mieszczę się od pół roku, bo łydki je blokują), a w Insanity szybko spalasz tkankę tłuszczową bez zbytniego nabierania masy, ale tak jak napisał xar: jedz dużo białka (czyli STEJKI, A NIE JAKIEŚ KANAPECZKI), bo inaczej będziesz redukował sam siebie. Bez białka w jedzeniu nie podajesz BCAA - aminokwasów rozgałęzionych, które są składnikiem więzadeł, włókien itp. i biorą duży udział przy regeneracji mięśni po wysiłku.

@xar - już któryś raz powtarzam: w tych ćwiczeniach jest zawsze zarówno rozgrzewka, jak i cool-down oraz stretch na koniec, także spokojnie. Wszystko jest. :)

@Panataki - nie przesadzaj, okej? Białka w formie supli to tylko dopełnienie diety, żaden substytut pełnowartośiowego posiłku. Można żyć bez białka w proszku jeśli je się dobrze. Samo białko też Ci nie da efektów (a wpieprzanie samego białka ora nerki jak ja pierdzielę, czego dowodem są ludzie, którzy po "diecie Dukana" lądują w szpitalu).

Jedna, kluczowa rzecz: WYSOKOBIAŁKOWA DIETA = DUŻO WODY
Specjalnie to podkreślam, bo nadmiar białka nie odkłada się w organizmie, więc nerki mają sporo z tym pracy. Jeśli nie podasz do tego odpowiednio dużo płynu, będzie ból, a w ekstremum nawet szpital. Także minimum 8 szklanek wody dziennie. Ale co ja mówię: zrobisz Insanity to pół studni będziesz chciał wypić :P

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczenie bez tłuszczu, gotowanie i grillowanie jest OK.
To smażenie jest FE :P

P.S.
Ależ mi się zrobił teraz smak na takiego obsypanego przyprawami steka z parowaru! Damn, mam więc pomysł na jutrzejszy obiad (stek wołowy, of kors).

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. 7-8h to absolutne minimum. Ja właśnie zawijam. Dobranoc wszystkim zdeterminowanym i tym na drodze do zostania zdeterminowanymi by zmienić się na lepsze. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra chłopaki, jako że ostatnio postanowiłem się zmienić(dla mojej ukochanej dziewczyny i nie tylko :)), po przeczytaniu tematu zwróciłem się do kolegi Nismovskiego o porady jak zacząć. Polecił mi trening Foucs T25 + przestrzeganie diety. Dzisiaj zacząłem 1 trening T25 czyli Alpha - Cardio, i powiem wam że nigdy nic mi tak nie dało w kość jak te 25 minut ze świetnym Shaunem Thompsonem :) Naprawdę nieźle ze mnie leciał pot po skończonym treningu, a Shaun ma coś w sobie że chce się ćwiczyć :) Jak ktoś ma 25 minut dziennie - polecam, choć nie powiem że trening należy do najłatwiejszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj zacząłem T25. Mocno się napociłem nie powiem. Generalnie nogi mi prawie odmówiły posłuszeństwa, ale nie chciałem modyfikoać treningu ćwicząc jak Tanya. Zobaczymy jak będzie to wyglądało dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, chłopaki!

@music freak - i gdzie ten Iron Man? :P
Tak dla przestrogi powiem Wam już, że najtrudniejszy jest Total Body Circuit, także bójcie się środy. Ja za 4 tygodnie zaczynam fazę Beta jako przerywnik pomiędzy BodyBeast to będę "przecierał szlak" dla Was dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz drugi raz Lower Body? :blink:
Będziesz tego żałował potem, ale jak chcesz :D

@krz - witamy w postrzelonej fitnesowej rodzince ;) na PM mam jeszcze kilku innych chętnych, także prężna grupa nam się robi! Fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak - zamuliłem, że tam jest "Double Day Friday". :P
Ale jakby komuś nie pasowały podwójne treningi to proponuję zrobić tak:

Week 1: pominąć piątkowe Cardio
Week 2: w czwartek zrobić Lower Focus, a w piątek Ab Intervals
Week 3: w piątek samo Ab Intervals
Week 4: w czwartek zrobić Ab Intervals, a w piątek Speed 1.0
Week 5: w piątek odpuścić Lower Focus

Bo wiadomo, nie każdy ma czas w piątek na 50 minut treningu (nawet rozbitego na 2x25 minut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze się przyznam nie czytałem jakie tam wygibasy robicie, ale nadmiar ćwiczeń wcale nie daje oczekiwanych efektów, pamiętajcie. ;) Trening to tylko mniejszy procent całości, większy procent to dieta i odpoczynek dla mięśnia, bez tego po prostu nie urośnie.

 

Osoby już ćwiczące intensywnie od dłuższego czasu, które nie robią sobie przerwy między cyklami i pompują ile się da, narzekają na stagnację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności