Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Upgrade audio z CAL i kupno DAC


Rekomendowane odpowiedzi

Lordzie

 

Do stacjonarki przy biurku może być, gorzej do potrable.

Ty widzę raczej używasz słuchawek więcej portable, więc ten spiralny na pewno Ci nie leży.

Ja słucham przy komputerze i nie ma to tak dużego znaczenia.

Może kiedyś go wymienię na ten od HP200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość ich kruchości, ale jak miałem HD555, to też ryski na nich nie było, a była masa skarg na pękające pałąki. Więc coś jednak może być na rzeczy, np. w sposobie zakładania słuchawek.

 

Dokładnie. Widziałem jak niektórzy zakładają słuchawki - rozchylając je prawie że do płaskości, jakby mieli na łbie przeogromne afro. Od tamtej pory nauczyłem się, że jak się chce długo użytkować słuchawki bez żadnych problemów, to bez pożyczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki raczej do używania stacjonarego w moim przypadku i kabel mnie nie martwi. Portable prawdopodobnie obstawię Noontec Zoro, bo douszne jakoś mi przestały pasować ze względu na całkowite zatykanie uszu i efekt beczki w głowie. Jak sprawdzałem ATH-M50 to w sumie też byłem bardziej zainteresowany wersją z "sprężynką", także raczej mi to nie przeszkadza o ile za monitorem będzie można to w miare spokojnie pociągnąć w czasie pracy. Bardziej martwi mnie grubość :)

 

Tak czy inaczej w tym momencie wychodzi, że powinienem wybierać między HP100 a K550, gdzie większość poleca te pierwsze. Brainwavz nikt jeszcze nie słyszał, a M50 przechodzą bez echa. Denony AH-D1100 wyszło, że wcale nie są taką rewelacją w stosunku do CAL a kosztują od nich 100zł więcej. A jak do tego wszystkiego mają się Momentum, które przerażają mnie swoją ceną(chociaż wtedy odpadają portable)?

 

No i co zrobić w kwestii uniwersalnego DAC/AMP? Ha Info U2 lub D2 wystarcza, jeżeli poddać je wymianie zasilacza?

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w pierwszym poście sobie ustanowiłem jakieś widełki, czyli 300-500zł ale można to naciągać w obie strony, jeżeli trzeba będzie. Najlepiej wolalłbym jakieś kombo i coś co nie będzie mnie straszyć swoim wyglądem ;) O ile w kwestii słuchawek jakieś rozeznanie mam, bo przez trochę też przeszedłem albo miałem okazję posłuchać(oprócz masy z wyższej klasy dźwięku, które mnie tu zainteresowały) to DACi są dla mnie kompletnie nieznanym terenem. Kiedyś przymierzałem się do Fiio E10, ale słysząć, że może nie być różnicy między DACiem wbudowanym w kartę Maka a nim, zrezygnowałem.

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Lordowie i Samuraje (Evilkaruna - konbanwa ! douzo yoroshiku ! ) polecają K550 :)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej w tym momencie wychodzi, że powinienem wybierać między HP100 a K550, gdzie większość poleca te pierwsze.

 

Jak to dobrze, że jestem w mniejszości.

 

 

 

HM9 - na oko już widzę że to Noontec Zoro? :) Ew. coś w stylu Yamahy PRO300.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdążę porobić zdjęcia to dziś do komisu trafi mój O2 - z takim D03k/UAE23/HA info (jako DAC) powinno stworzyć całkiem udany i niedrogi tor pod HP100/K550.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testu Fatso wynika,że HP100 powinny wyglądać jak WP10. Bez polerowanych powierzchni nauszników, z PROSTYM KABLEM. Może rev3 tak będzie wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie skręcany kabel pasował, jak kałacha w kieszeni miałem. Idealna długość a i kabel zamiast się plątać fajnie sprężynował. Wkurzał mnie za to niemiłosiernie na biurku. Stąd ja to bym chciał mieć 2 kabelki. Taki i taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilem z tą sprężyną i kanapką. Wkurzała mnie. Poza tym nie da się schować słuchawek z kablem do pokrowca. Trzeba odpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie, trochę mnie nie było - zostałem wessany w przepastną czarną dziurę pracy ;) Chciałem powrócić do tematu, ponieważ temat zakupów został odpuszczony na ten czas, ale wróciłem do poszukiwań w ten weekend. Oprócz mojego obecnego faworyta HP100 (K550 chyba zbyt wymagające co do toru oraz wymiaru czerepu :)) pojawił się nowy interesujący produkt - Denon AH-D600. Ktoś go używał? Opinie krążą, że niewiele dźwiękowo je różni od AH-D7100(podobno najwyższa liga) a cena sporo mniejsza.

 

Wracając do tematu DAC/AMP do Maca Mini - Czy Fiio E07k sprawdziłby się z takimi słuchawkami jak HP100, CAL, D600 czy K550? Czy bez E09k w dodatku się nie obędzie jednak. A może w ogóle nie zawracać sobie Fiio głowy, bo można taniej a lepiej? :)

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności