Skocz do zawartości

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

ten "taniec" to nie jest taniec. to ruchy mające za zadanie zmieniać i formować rzeczywistość, ruchy te zdobywali umierając, wielokrotnie, jest to wiedza zdobyta w straszny sposób i z jakiegoś powodu niedostępna dla ludzi, którzy "umierają i koniec". Poza tym zauważ jak długo musieli ćwiczyć te ruchy aby dojść do perfekcyjnej synchronizacji, to działanie, kolejna rzecz to intencja, wywołali w sobie przekonanie że są aniołami, to dołożyło do działania intencję i pojawił się efekt.

 

a teraz poczytaj o rytuałach szamańskich o wprowadzaniu się w trans i zmienianiu swojego stanu świadomości, jak myślisz, dlaczego lubimy tańczyć, to połączenie ruchu i muzyki, muzyka jest kolejną składową istnienia, wszystko drży ;) gdyby nie wibracja to byśmy sobie teraz nie rozmawiali, albo porozumiewalibyśmy się w inny sposób, nie wiem.

 

jest wiele ukrytej wiedzy, porozrzucanej po setkach ksiąg i kartach historii, ten serial jest na prawdę pod tym względem aż napakowany właśnie tym, masz rzucone wszystko w twarz, jak sobie poukładasz i co z tego zatrzymasz zależy od Ciebie i od tego czy jesteś na to gotowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu do mnie to nie trafia, nie spodobało mi się i tyle, oglądać będę dalej bo ogólna tematyka mnie pociąga. Bardziej od zdobywania "ruchów" i ich odgrywania trafiłoby do mnie śpiewanie mantr itp. Te ruchy po prostu były dla mnie idiotyczne, wprawiały mnie w zażenowanie gdy to oglądałem. Każdy ma swój próg tolerancji, mi się to nie spodobało, komuś innemu może właśnie podpasować.

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie być może również :)) Jak interpretujecie zakończenie OA, szczególnie tę scenę w szkole ?

Muszę przyznać, że dość szybko zaangażowałem się w historię ale

 

mocno się rozczarowałem odkrytą prawdą przez Alfonsa i skąd w ogóle się nagle wziął w domu ten psycholog z FBI ? Kluczy raczej nie miał, po co przybył też nikt nie wie.

Sam pomysł i scenografia domu (a raczej konstrukcja piwnicy) rzekomego anestezjologa to dla mnie majstersztyk

 

Swoją drogą dobre słuchawki się tam pojawiają :P. Harman Kardon, Staxy nawet !

 

ffff.png hhhh.png

 

 

 

Skończyłem tydzień temu Strangers Things, momentami było dziwnie ale jeśli ktoś lubi taki nostalgiczny klimat powrotu do lat 80 to koniecznie trzeba obejrzeć :).

Od The Crown odbiłem się, zmusiłem się do obejrzenia dwóch odcinków ale kompletnie nic tam się nie dzieje, nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Brak bohaterów na których by nam zależało już na początku, jedynie przyciąga realiami historycznymi.

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również skończyłem The OA. Dla mnie wyjątkowy serial, wciągający bez zbędnego rozwlekania fabuły. Postacie, muzyka. Zaraz obok Strangers Things to perełki.

 

Przysiadłem do ostatniego sezonu Sherlocka ale okazało się, że odcinki po 1,5 h więc odłożyłem na niedziele i wjechała Atlanta. 10 odcinków po 25 min każdy jak znalazł przy ograniczonym czasie w tygodniu. Obejrzałem połowę i mogę polecić jeśli ktoś lubi klimaty hip hopowe, gangsta i można się pośmiać przy okazji. Więcej info http://www.filmweb.pl/serial/Atlanta-2016-767468

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu skończyłem 3 sezon Hannibala i zakończenie wgniata w fotel szkoda że to już koniec bo to świetny serial kryminalny ;)

Jak nie lubię seriali kryminalnych to Hannibal był rewelacyjny. Miałem z nim całe maratony tak mnie wciągnął.

 

Generation Kill - o wojnie w Iraku, naprawdę niezły.

Lekko zapomniany już serial. Ale dobry w swoim gatunku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obejrzałem Sense8. Bardzo fajny serial i super pomysł. Mocne 7/10 bym dał.

 

Jadę teraz z Taboo. Jak na razie mi się podoba choć jakoś mocno nie angażuje.

 

Widziałem, że wszedł Snatch. Jakoś obawiam się tych serialowych "rozwinięciach" bardzo dobrych filmów. Akurat Przekręt to jeden z moich ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie to Taboo przeciętne mocno, aż za fajnego Awendżersa czy tam X-mena zrobił z siebie Hardy. Wątki z początku serialu zostały dalej kiepsko wygaszone, bo były tylko kiełbasą serialową. 5.5/10 ode mnie, lepszy jednak od Westworlda, który był...lepiej przemilczeć. 

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iron FIst - straszna kupa. Postacie jakieś takie kretyńskie. Główny bohater oprócz tego, że kretyńsko napisany, to jeszcze zagrany kiepsko. Aktor też nie bardzo mi pasuje - wymoczek jakiś.

Odnoszę wrażenie, że o ile filmy Marvela są spoko, tak seriale to straszne paździerze.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Daredevil bardzo się podobał. Oba sezony trzymały poziom. Elektra i sam dobór aktorów super. Jak na komiksową ekranizację dość poważny.

 

Iron Fist jest bardzo średni. Mam wrażenie, że dla nastolatków. Sam główny bohater kojarzy mi się z Justinem Timberlakem szczególnie jak chodził w tych garniturach z adidasami. 

 

Davos wygląda jak amerykański żołnierz, a nie mnich z zakonu. Także wojownicy z legendarnego zakonu wyglądają jak piosenkarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jest, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Legion przerwałem po kilku odcinkach, znużył mnie.

 

Review s3, ostatni odcinek serialu leci dzisiaj w nocy, serial tak popularny, że są problemy z obejrzeniem go nielegalnie.

 

Nie mam nic do oglądania teraz, mogę nadrabiać stare filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwałem po czterech odcinkach, spodziewałem się więcej ogólnie po tym jak krytycy hypeowali go przed premierą.

 

Nie wiem czy słyszeliście, ale podobno HBO bierze się za trzeci sezon True Detective i David Milch ma niby dołączyć przy pisaniu scenariusza :woot:. Dla tych, którzy nie wiedzą Milch jest jednym z najlepszych twórców i scenarzystów serialowych i najbardziej jest znany z napisania jednych z najlepszych odcinków do NYPD Blue i stworzenia westernu Deadwood. Jako wielki fan jego pracy jestem skłonny zobaczyć czy wyszłoby coś z takiej współpracy, ale niestety jestem raczej negatywnie nastawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

OA bylo genialne, odkrywcze i jedyne w swoim rodzaju, Westworld to zmarnowany potencjał a Iron Fist to po prostu szmira.

Ja mam zupełnie odwrotne odczucia, Iron Fist nie znam ale Westworld dla mnie było genialne, OA było dobre przez kilka pierwszych odcinków.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności