Skocz do zawartości

AKG K545 - słyszał ktoś?


4ndr3

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli założymy, że ten konkretny pomiar jest prawdziwy, to na wykresie który przedstawiłeś wychodzi tak:

 

Bas:

- K550 mają więcej ilościowo basu niż K545, będzie mocniejsze uderzenie przy tej samej głośności

- K550 mają więcej niższego basu z lekkim dołkiem w rejonie wyższego

- K545 mają mniej niższego basu niż pozostałych jego fragmentów, ale jest też bardziej wyrównany i jego wybrzmiewanie będzie pełniejsze

 

Średnica:
- K550 mają cichszą średnicę, zwłaszcza względem basu
- K545 mają bardziej bezpośrednią średnicę ładnie wyrównaną względem linii basowej

 

Góra:

- pomijam, niemal identyczne

 

Ponieważ zazwyczaj najbardziej zwracamy uwagę właśnie na średnicę, to przy takim samym poziomie głośności K545 będą miały mniej basu i o innej strukturze, jego odbiór będzie inny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcające opisy. Ale jak masz w sygnaturce : "Jak człowiek sam nie przesłucha to się nie dowie." :). No i cena musi spaść. Może wtedy wymieniłoby się 550 na 545 - byłyby domowo-mobilne jako uzupełnienie Momentum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Tak jak niestety pisałem - musiałbym je kupić lub pozyskać kanałami nieoficjalnymi, aby móc je przetestować. Inaczej pozostaje mi w dużej mierze theorycrafting, z którym nie do końca czuję się komfortowo. Sam nie widzę sensu zbytnio ich nabywania (w sumie nabywania czegokolwiek konwencjonalnego), doskonale znam K550, wiem co w nich siedzi, znam ich słabości (np. góra) i które to słabości na tle chociażby zmodowanych z głową Q701 (będących niemal w tej samej cenie w tym momencie) wyglądają mniej więcej tak:

 

1386375004217.gif

 

:)

 

Niestety obawiam się, że K545 będą chociażby w wymienionej górze z K550 identyczne. Póki co nie liczyłbym w przypadku 545 na spadek poniżej progu 900zł, póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K545 ma jak dla mnie średnicę podobną do Shure. Bardziej intymną i ogólnie jakościowo lepszą, ale najbliższą Siurkom.

 

Wbił

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Evil - Ja myślę, że dla Ciebie przesiadka z K550 może nie być taka dobra, bo przykładasz dużą uwagę do wysokich resjestrow, analityczności. I dlatego dla Ciebie Q701 po modach są lepsze całościowo.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przesiadki żadnej nie będzie bo K550 już nie mam od chyba już pół miesiąca ;).

 

Analityczności? Niezupełnie, z bezpośrednią analitycznością pożegnałem się lata temu. Ja szukam przede wszystkim sceniczności, czystości i rozdzielczości. Ale uwierz mi że między K550 a Q701 jest przepaść, a sam przecież Q nie uważam za sprzęt mistrzowski i czuję ich wady jak na talerzu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie. Made by AKG, ale made in China.

 

Wczoraj blachy potrafiły mnie zmęczyć, najwyższe rejestry były mocno podbite i przejaskrawione. Słuchawki pograły całą noc i dziś po około 20h grania jest w tym zakresie duuużo lepiej. Choć nadal grają V i tak już na pewno zostanie, to jest zdecydowanie równiej. Jest dynamicznie i szczegółowo, na razie dobrze i coraz lepiej. Jest ciepło i raczej jasno.

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki Koledze All999 mam okazję znowu posłuchać K545. Nie będzie to recenzja, tylko wrażenia z odsłuchu.

 

- wygoda - w sumie OK. Nie cisną za bardzo. Jednak uszy grzeją mi się bardziej niż w Momentum i pocę się. Docisk tez jest trochę większy. Wygląd OK, w tych można wyjść na ulicę bez sensacji, choć Momentum są bardziej dyskretne. Dłuższe siedzenie w K545 byłoby jednak dla nie trudniejsze niż w Momentum.

 

- budowa - bardziej pancerna niż Momki. Masywna.Duży plus za częściowe składanie muszli.

 

- kabelek - podobny jak Momentum. Cienki. Takie kable są dodawane chyba do tych słuchawek aby zmniejszyć efekt mikrofonowy.

 

- granie - Może gdybym słuchał ich przed Momentum... Można przyzwyczaić się do ich sposobu grania, który jest dobry, nawet bardzo. Jednak po Momentum, odczuwam zbyt dużo basu w K545. Momentum też go mają ale jest mniejszy, bardziej zrównoważony z resztą pasma. K545 lepiej izolują od otoczenia ale płaci się za to poceniem uszu i fragmentów głowy wokół ucha.

Są pewne różnice, w zależności od sprzętu - na iBasso D10, K545 wydają się jaśniejsze i bardziej przestrzenne niż na AK120. Czyli strawniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledze All999 mam okazję znowu posłuchać K545. Nie będzie to recenzja, tylko wrażenia z odsłuchu.

 

- wygoda - w sumie OK. Nie cisną za bardzo. Jednak uszy grzeją mi się bardziej niż w Momentum i pocę się. Docisk tez jest trochę większy. Wygląd OK, w tych można wyjść na ulicę bez sensacji, choć Momentum są bardziej dyskretne. Dłuższe siedzenie w K545 byłoby jednak dla nie trudniejsze niż w Momentum.

 

- budowa - bardziej pancerna niż Momki. Masywna.Duży plus za częściowe składanie muszli.

 

- kabelek - podobny jak Momentum. Cienki. Takie kable są dodawane chyba do tych słuchawek aby zmniejszyć efekt mikrofonowy.

 

- granie - Może gdybym słuchał ich przed Momentum... Można przyzwyczaić się do ich sposobu grania, który jest dobry, nawet bardzo. Jednak po Momentum, odczuwam zbyt dużo basu w K545. Momentum też go mają ale jest mniejszy, bardziej zrównoważony z resztą pasma. K545 lepiej izolują od otoczenia ale płaci się za to poceniem uszu i fragmentów głowy wokół ucha.

Są pewne różnice, w zależności od sprzętu - na iBasso D10, K545 wydają się jaśniejsze i bardziej przestrzenne niż na AK120. Czyli strawniejsze.

Dzięki za krótki opis. Brakuje mi słuchawek portable na miasto po sprzedaży k450. Zastanawiałem się właśnie nad tymi dwoma modelami. Momentum słuchałem, ale k545 nie. Miałeś też, jesli dobrze pamiętam, T50p. Które są najłatwiejsze do napędzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żadnymi z tych trzech nie miałem problemu z napędzeniem. Od siebie polecam Momki lub MOE. Z tym że MOE warto odsłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żadnymi z tych trzech nie miałem problemu z napędzeniem. Od siebie polecam Momki lub MOE. Z tym że MOE warto odsłuchać.

Już nie jestem pewien, czy słuchałem MOE czy samego momentum. Jak się na coś zdecyduję, to sobie jeszcze raz wszystko dobrze przesłucham. Słuchałem ich z małej dziurki z C4. Jednak ewentualne słuchawki portable bym podłączył pod soniacza NWZ-A818, bo nie chcę kolejnego playera kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOE dla mnie też były fajne i zgrabne. Nie pamiętam aby bas mi "przeszkadzał". Momentum grajà dobrze z samego ipoda, AK100 i 120. To są typowe portable więc pewnie i Sony da im radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOE dla mnie też były fajne i zgrabne. Nie pamiętam aby bas mi "przeszkadzał". Momentum grajà dobrze z samego ipoda, AK100 i 120. To są typowe portable więc pewnie i Sony da im radę.

Wyśmienicie. Dzięki za info. Ich cena też jest dobra, więc może to być mój następny cel. Ich zaletą nad k545 tak jak pisałeś jest to, że ucho się tak nie poci. To ważna rzecz, szczególnie latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie MOE vs K545 ciężko powiedzieć. Napisałem w recce o MOE parę odniesień do K545 i podsumowałbym je tak: AKG przeważają sceną, lekkością brzmienia i IMHO balansem. Sennki natomiast cenię mocno za funkcjonalność i bliską średnicę. Jako słuchawki na miasto - MOE. Ale jezeli nie przeszkadza Ci trochę wiekszy rozmiar, to K545.

A no i wygoda K545>MOE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentum on Ear bliska średnica? Przeca to typowa V-ka. Podobnie jak K545 - przy nich balans to mają K550, K545 to podkreślony bas i góra. Chyba że chodzi o taki właśnie V-kowaty balans.

 

Zresztą K550 do K545 to podobna zależność, jak Momentum do Momentum On Ear. Tuning brzmienia pod efektowność.

 

IMO K545 > MOE.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi, że bliższa od K545. I nie chodziło o równy balans, ale że taki mi się bardziej podoba - jeżeli już mówimy o subiektywnej opinii. Zresztą czegoś tutaj nie rozumiem. MOE to Vka i np. AH-D1100 (przed modami) to Vka. Jednak między nimi różnica w średnicy jest ogromna. Denony mają oddaloną, hen, hen za nami, a Momentum jednak są bardziej bezpośrednie. Też powiesz, że nie, bo to i to jest Vka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie źle Cię zrozumiałem. V-ka, V-ce nierówna, prawda. Nawet K545 mają środek czytelny, ale jednak nie bliski. To też zależy od separacji, przestrzeni, ilości powietrza, kontroli pasm, nie tylko od wycofania pasma. Czasami średnica zostanie zalana, czasami pozostanie czytelna nawet przy solidnej dawce dołu i podkreśleniu góry. Jednak "bliskość średnicy" w kontekście V-ek brzmi kontrowersyjnie ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności