Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Sennheiser HD 518 czy Denon AH-D1100 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ostatnio miałem okazję odsłuchać słuchawki Sennheiser HD 518, słuchawki te zrobiły na mnie pozytywne wrażenie, są bardzo wygodne i mają przyjemny dźwięk, niestety nie miałem nigdy okazji odsłuchać denonów D1100, na allegro te denony są za 370 złoty natomiast HD518 za około 400zł, pytanie tylko jak te denony mają się do HD518 ? tzn które wygodniejsze, różnica jakości dźwięku oraz które mają więcej basu?

Edytowane przez pitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jeśli chodzi o wygodę, to senki tego typu są wygodniejsze od tych denonów. dźwiękowo - zależy, pod co podepniesz. mi z Fiio E7 w ogóle się nie podobała synergia z tymi Denonami, średnica zza koca i strasznie ostra góra, bas mięciutki, ale bez wykopu. źródło i zgranie są cholernie ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D1100 po modzie to wg mnie killer słuchawek zamkniętych do co najmniej 600zł. Bez modu jednak są gorsze od CAL. W mojej opinii są łatwe do napędzenia (po modzie) ja często słucham ich bezpośrednio z playera i nie ma jakichś większych braków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD518 to słuchawki otwarte - wg mnie nie ma sensu porównywanie słuchawek zamkniętych i półotwartych/otwartych, to zupełnie inna szkoła grania i sposób prezentowania sceny. Poza tym nie słuchałem HD518 i nie wiem ile warte.

 

Co do modu D1100 to chodziło mi o to co ostatnio wymyśliłem http://forum.mp3store.pl/topic/106431-denon-d1100-antybas-mod/ (mod w pełni odwracalny). Rekabling to miałem już w chwili zamiany, więc nie wiem jak na fabrycznym kablu grają.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do słuchania muzyki tylko w domu oraz do gier lepsze będą słuchawki otwarte czy zamknięte ? ...

Wg mnie do takich warunków otwarte/półotwarte koniecznie z welurowymi padami (ze względu na wygodę).

 

No chyba, że masz głośno w domu, lub nie chcesz przeszkadzać innym, to wtedy zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie długo nie wytrzymasz w Denonach, a także w innych wokułusznych zamkniętych.

Miałem Senki 558. Można w nich cały dzień słuchać. Super wygodne. 518 będą takie same. Jednak 558 i 598 zdecydowanie lepsze. Jeśli preferujesz używki to za tę cenę kupisz wyższy model senków.

Z drugiej zaś strony do gier lepszych nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odsłuchałem Denony D1100 oraz Sennheisery 518 oraz 558, Denony mocno uderzają basem tak jak lubię lecz zapewne wytrzymałbym w nich maks godzinę, senki są za to wygodne bardzo lecz nie mogłem odczuć dużej różnicy między 518 a 558 pewnie ze względu na źródło, odsłuchiwałem słuchawki z telefonu xperia dlatego nie wiem jaka różnica między nimi będzie na Audigy SE, pytanie czy warto dokładać do 558 aż 150zł ?

Edytowane przez pitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co wymienić Audigy ? Xonar dx wystarczy ? ( ale to w przyszłości )
Używki nie wchodzą w grę, a jeszcze mam takie pytanie, gdybym miał możliwość dopłacenia i to sporo to lepiej kupić HD518 i Denony D1100 i nimi się bawić czy poprostu HD558 i Xonara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności