Skocz do zawartości

Denon D1100 - antybas mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu "Poprawiamy producenta" tym razem na mój warsztat trafiły Denony D1100.

 

Wiadomo, że to basowe słuchawki - dla wielu za basowe (w tym dla mnie), dlatego postanowiłem ograniczyć w nich ten bas prostym modem.

Słuchawki są bardzo proste w konstrukcji a do tego nie ma miejsca na większe udziwnienia, tak to pewnie bym coś więcej wypróbował ;)

 

W podanym linkuj krótkie fotostory http://pokazywarka.pl/d1100mod/

 

PS. Jazda do "Biedronki" i dzielcie się wrażeniami ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprawę dźwięku jest prosty patent - zmienić pady np. od Sony 7605 - zmniejsza się przestrzeń pomiędzy uchem a słuchawkami, pasmo się wyrównuje, góra w końcu się bardziej rozwija i zanikają pogłosy. Minusem jest mniejsza wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym modzie w wersji pierwotnej (wytłumiona cała ścianka) to dla mnie było trochę za dużo góry, ale nawet i w wersji finalnej wolę nieco mniej - Tobie by pewnie odpowiadało.

Dodatkowo przed przetwornik dałem warstwę cienkiego filcu czego już nie ma w poradniku, bo to już dopasowywanie pod własne preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zakleić bass reflexy pod padami i nie trzeba nic rozkręcać...

No chyba nie na tym polegało Twoje wytłumienie, o którym pisałeś że po nim są lepsze od CAL ;) . Przy wytłumianiu przy okazji zyskuje separacja.

Co do gąbki, to w sumie moje pierwsze słuchawki tak zrobione (z reguły była pianka + watolina), ale w HD265 sprawdza się to nieźle więc pomyślałem, że i w D1100 spróbuję, tym bardziej, że wydaje mi się, iż wpłynęło to również na podkreślenie średnich tonów, które są dość cofnięte w tych Denonach.

 

Co do CAL to nie miałem jeszcze czasu porównać, ale może dziś wieczorem się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem porównanie D1100 (rekablowane, modowane) z CAL (też rekablowane i modowane). W sumie oceniłbym na równi, CAL mają przyjemniejsza barwę, więcej środka, w D1100 za to trochę lepsza scena. Względem CAL, to jednak trzeba będzie jeszcze trochę bas osłabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinąłem mod o kolejne elementy. Teraz już nie mam problemu z wyłonieniem zwycięzcy - D1100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawa sprawa, D1100 mają inny driver niż CAL ale także inne ułożenie w muszli oraz całkiem inaczej się rozkłada powietrze za i przed, oraz pady swoje robią oraz acoustic optimizer czyli jakiś materiał w padach.

 

No i płytsza muszla, D1100 tak naprawdę przeszkadza ten bas bo reszta jest super, mnie bardzo się podobają wysokie oraz naturalność średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez modyfikowania, to góra jest bardzo uboga, ale co kto lubi.

Ja chyba zostawię je bez zmian, bo choć do muzyki są nędzne, to w grach są świetne. Jednak może teraz mniej osób będzie je sprzedawało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez modyfikowania to przede wszystkim za dużo basu i trochę za bardzo schowany środek. Oczywiście każdy ma inny gust i Tobie czy Mikołajowi nie polecę tego filcu przed przetwornikiem, choć wbrew pozorom mniej obcina wysokie niż sporo cieńszy kawałek weluru.

 

Co mi się podoba obecnie w tych denonach to niesamowita dynamika, nawet z płaskich nagrań potrafią zrobić dobrze ożywione.

Po tym modzie do muzyki jedne z lepszych zamkniętych jakie miałem na uszach. Podobają mi się bardziej niż D2000 - bliżej grają, bardziej angażując. No i są łatwo napędzalne, już z grajka jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj postanowiłem zmodować D1100, bo nie mam nic nausznego, co nie ma przetworników ortodynamicznych, albo nie jest uszkodzone.

 

Wygłuszenia wszelkiego typu nie dały satysfakcjonujących rezultatów, więc oto mój mod (żegnaj zmulony przełomie basu i średnicy, witajcie wokale):

P1080366.JPG

 

Otworzenie połowy jednego otworu z fizeliną uwydatniło średnicę (szczególnie wyższą), a w towarzystwie przysłonięcia połowy wentyla na przetworniku wywaliło muła. Góra dalej dość uboga i papierowa, ale dalsza wentylacja przez usuwanie fizeliny wywołuje zauważalne sybilacje i zanik impaktu na dole, więc nie warto się w to bawić.

Nie polecam dorzucania waty do muszli, bo pojawia się koc na całości.

 

Teraz Danonki na Video grają wręcz nieco sucho, z ciepłym Biscuitem jest świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzięki wskazówkom Sebastiana (pamiętałem :P) udało mi się zupełnie inaczej popatrzeć na te słuchawki, myślałem iż świetne są jedynie w grach i w kwestii wygody. Myliłem się i to znacznie, a Perul mi to udowodnił, ja tylko dopieściłem ostatnie szlify.

 

Dodam tylko, że wszystko robiłem w 100% pod siebie - do słuchania jazzu/alternatywnego rocka. W Shure SRH240 brakuje mi tutaj góry, ale tam ciężko byłoby ją wydostać.

 

Teraz moim zdaniem za 300zł to są ŚWIETNE słuchawki, kładą CAL! na łopatki ogólną jakością dźwięku, a SRH240 czerwienią się w kwestii sopranów.

 

Co i jak zrobiłem pokazane jest w poniższym linku:

http://pokazywarka.pl/t2qv9r/

@up: Próbowałem i już z samą taśmą są efekty - mniej basu, a nie to chciałem osiągnąć. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Twoich wymagań mój mod, to zabójstwo ;) I główną "gwiazdą" jest u mnie zwiększenie wentylacji pomiędzy muszlą a uchem, nie odwrotnie jak u Ciebie. Przykrycie części wentylacji drivera ma służyć ogarnięciu przesadnej ilości basu, taka wisienka na torcie.

 

Ale to różne podejście pokazuje jak te słuchawki są podatne na mody. Tu ciężko coś zepsuć.

Teraz pozostało zrobienie z nich basowych potworów, przez lekkie ścięcie midbasu, dodaniu niższego i przyspieszeniu przetwornika - będzą propozycje dla każdego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale to różne podejście pokazuje jak te słuchawki są podatne na mody. Tu ciężko coś zepsuć.

Teraz pozostało zrobienie z nich basowych potworów, przez lekkie ścięcie midbasu, dodaniu niższego i przyspieszeniu przetwornika - będzą propozycje dla każdego ;)

Racja, a za cenę 300zl ciężko mi znaleźć lepsze uniwersalne słuchawki, ktore przy pomocy kilku podstawowych rzeczy robisz pod siebie. :)

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Chyba nawet wiem od kogo będziesz miał - zamiana za TS671?

 

Po tym modzie jest więcej niskiego basu, ale pewnie wycinając większy otwór w gąbce da radę go trochę podwyższyć.

 

Dodatkowe usprawnienie modu - na dekielku, tam gdzie gąbka jest wycięta, przykleić kawałek pianki. Podkreśla to wokale i eliminuje plastikowy pogłos. W gąbce wyciąć wtedy większy otwór (ja wycinałem od 5zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dokladnie. Góra jest w nich nie do zaakceptowania, a chce cos latwo napedzalnego i bardziej basowego pod impa. A ze te denki są fajne, tylko wymagają dopracowania, to tylko korzystac

 

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś przy okazji rozbiórki Denonów pobawiłem się nieco sprawnym przetwornikiem i jeden z modów wydał mi się ciekawy - wrzucić podkładki pod wkręty w muszlach by je delikatnie rozszczelnić (można przy okazji uszczelnić wentylację pomiędzy muszlą a uchem).

Co prawda z tylko jedną grającą stroną ciężko o dokładniejsze wrażenia, ale fajnie rozwinęła mi się scena i nieco pozmieniało się w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To zależy jaką wersję modu zrobisz.

Od najmniej basowych:

- gąbka na całej tylnej ściance

7688932.jpg?1417692909

- wersja V1

7717932.jpg?1417692909

- wersja V2

13142539.jpg?1417692909

 

Osobiście V2 uważam za najlepszą pod względem basu i naturalności brzmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności