Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz za niewielkie pieniądze


mateko456

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy,

 

jestem nowy na tym forum i raczej mało doświadczony w temacie sprzętu Hi-Fi, ale na pewno pasjonuje się wysoką jakością muzyki.

Mam prośbę o poradę. Chcę kupić jakiś fajny, nieduży i względnie tani odtwarzacz. Tak do 500-600 zł. Mam już fajne słuchawki Creative Aurvana Live!. Za te pieniądze są naprawdę dobre.

Jakie odtwarzacze w tej kategorii cenowej możecie doradzić? Osobiście myślałem o czymś w stylu Colorfly C3 (ale to raczej coś używanego bo drogo), albo ewentualnie ostatnio namierzyłem coś co się zwie HiSoundAudio NOVA N1. Macie jakieś wyrobione zdanie o tym sprzęcie?

 

Z góry dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ten sposób na to spojrzeć to odtwarzacz mam nawet droższy bo iPhone kosztował nawet więcej... :) Myślałem żeby zakupić jakiś DAP bo wychodzę z załeżenia, że telefon jest do dzwonienia, a muzyki powinno się słuchać z odpowiedniego sprzętu tylko do tego przeznaczonego?

Ale Twoim zdaniem naprawdę lepiej pójść w tę stronę? Słuchawki mam moim zdaniem naprawdę niezłe. Naczytałem się o tych AL! samych pozytywnych opinii i moim zdaniem mają pełne pokrycie w rzeczywistości.

A jakie słuchawki ewentulanie byś polecił w tym wypadku? Tylko myślałem raczej o dousznych bo z tymi co mam to mało wygonie się chodzi... No i ewentualnie jaki odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone 5 jest dobry jako odtwarzacz, wątpię, żebyś w cenie do 600zł kupił DAP nowy i lepszy. Co do używanych to pewnie się coś znajdzie.

CAL to wymagające słuchawki, z telefonu nie grają źle, ale do tego co mogą pokazać po rekablingu, modach i na mocnym wzmacniaczu to jednak trochę brakuje.

Osobiście za te pieniądze, kupiłbym Denony D1100 (na Amazonie) zmodował i zrekablował - są sporo łatwiejsze do napędzenia od CAL a przy okazji po modach i rekablingu lepsze od CAL (też po modach i rekablingu). Albo jak nie chcesz bawić się w poprawianie to może ATH-M50 ale nie wiem jak z ich wysterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa Clip+ RB jest bomba kompakt i jakość, a jak coś lepszego to iMod+ Amp do 600zł z takim FiiO albo SMSL jako ampem byś się zmieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za porady. Wnioskuje z tego, że zostaję aktualnie przy iPhone, ale zmienie słuchawki. Zapewne te Denony.

Jeszcze jedno pytanie. Ponieważ w kwestiach technicznych jestem raczej laikiem to doradźcie co ewentualnie można potem w takich słuchawkach modyfikować? Co to jest recabling to akurat wiem (aż tak źle ze mną nie jest), ale w kwestii innych modyfikacji jestem zielony...

Z góry dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Ponieważ w kwestiach technicznych jestem raczej laikiem to doradźcie co ewentualnie można potem w takich słuchawkach modyfikować?...

Bardzo prosty i skuteczny mod http://forum.mp3store.pl/topic/106431-denon-d1100-antybas-mod/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba nie ma sensu kupowania Toucha 4 jeśli jest iPhone 5, który ma mniejszą impedancję na wyjściu, a chyba równie dobry czip.

 

Tak ku potomnych, bo temat przespałem. Bardzo nie polecam Hisound Audio N1, okropnie mało mocy, bardzo syntetyczne brzmienie, straszna obsługa.

 

(Wiwat Clip+!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip jest bardzo biednie wykonany. 9 letni Sony, z wyjatkiem lekko wyrobionego gniazda słuchawkowego dalej jest w świetnym stanie. Clip+ po paru miesiącach ma martwą jedną poziomą linię pikseli. W innym modelu, podczas próby otwarcia odlepiła się taśma od wyświetlacza. Następny przypadek - odpadnięcie punktów lutowniczych od baterii. Poluzowanie się gniazda słuchawkowego. Awaria przycisku power. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za porady. Wnioskuje z tego, że zostaję aktualnie przy iPhone, ale zmienie słuchawki. Zapewne te Denony.

Podpisuję się pod tym, że to dobry wybór. Od czasu gdy kupiłem denony przestałem słuchać CAL! Dźwiękowo są dla mnie oczko wyżej i są wygodniejsze. Minusem jest tylko trzeszczący pałąk. Dużym ich plusem jest łatwość napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności