Skocz do zawartości

Iriver U10 1gb Czy Creative Zen Vision M 30gb


lu007

Rekomendowane odpowiedzi

Co byscie wybrali?

Iriver U10 1GB czy Creative ZEN Vision M 30GB

chodzi mi tylko i wylacznie o porownanie jakosci odtwarzanej muzyki, wiem z wlasnego dosw, ze Iriver ma wyborna jakosc dzwieku, natomiast Creative... mialem Creative ZEN Nano Plus 1GB, tzn testowalem go, i jakosc w porownaniu do Irivera, Mpio, czy Sony byla tragiczna jezeli chodzi o odtwarzana muzyke(sluchawki zawsze byly te same) w dodatki Creative mial mala moc, przy Mpio czy Iriverze mozna ogluchnac a przy tamtym Creativie mozna bylo zasnac...

Prosze Was o wypowiedz w tej sprawie i ktorego byscie z tych dwoch polecali muzycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Creative podobno(bo nie spotkałem się z innymi opiniami)brzmi świetnie,chyba nalepiej z Creativów.

Stawianie U10 w konkurencji z Zenem jest bez sensu.Jeżeli już U10, to w wer.2GB,bo 1gb na taki player raczej za mało.

Także przemyśł-jeżeli chcesz oglądać filmy i muzę 50/50 to Zen (o ile nie przeszkadza Ci HDD),z kolei jeśli chcesz głównie słuchac muzy i sporadycznie coś obejrzeć to U10-ale 2Gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative nie odtwarza ogg, ale odtwarza bezstratne wave'y, a przy 30GB dysku to nie problem, możesz nawet ogg q6 skonwertować do wav i zmieścisz tego więcej na Zen Vision:M niż tych ogg na U10 :P Dla mie jedyna lipa to brak EQ użytkownika na Vision:M, ale może nowy firmware (albo Rockbox :ph34r: ) to rozwiąże?

Co do brzmienia, Creative Zen Vision:M to zupełnie inna bajka niż np MuVo TX FM. Ma mocny wzmacniacz, brzmi moim zdaniem bardzo dobrze (krótko słuchałem). U10 podobno lekko szumi, ale ma fajny analogowy dźwięk.

Jak lubię iRivera, tak z tych dwóch wziąłbym Creative'a, gdyż przeważnie słucham na "normal", a 30GB i ten wielki ekran to dodatki nie od parady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mie jedyna lipa to brak EQ użytkownika na Vision:M, ale może nowy firmware (albo Rockbox ) to rozwiąże?

Tak się składa że mam zena i od zawsze był eq użytkownika ;) Nawet w pierwszym firmware.

 

Creative mial mala moc, przy Mpio czy Iriverze mozna ogluchnac a przy tamtym Creativie mozna bylo zasnac...

Zaskoczyła mnie ta opinia... Ja nie jestem w stanie słuchać głośniej niż 18/25 bo głuchnę (przy ep-630).

Może flashe mają mniejszą moc wyjściową. Trzeby by to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mie jedyna lipa to brak EQ użytkownika na Vision:M, ale może nowy firmware (albo Rockbox ) to rozwiąże?

Tak się składa że mam zena i od zawsze był eq użytkownika ;) Nawet w pierwszym firmware.

Pochrzaniło mi się, albo ktoś napisał bzdurę w recenzji. :(Jest custom EQ.
Creative mial mala moc, przy Mpio czy Iriverze mozna ogluchnac a przy tamtym Creativie mozna bylo zasnac...

Zaskoczyła mnie ta opinia... Ja nie jestem w stanie słuchać głośniej niż 18/25 bo głuchnę (przy ep-630).

Może flashe mają mniejszą moc wyjściową. Trzeby by to sprawdzić.

Flashowe Creativy mają na prawdę mizerną moc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative nie odtwarza ogg, ale odtwarza bezstratne wave'y, a przy 30GB dysku to nie problem, możesz nawet ogg q6 skonwertować do wav i zmieścisz tego więcej na Zen Vision:M niż tych ogg na U10 :P Dla mie jedyna lipa to brak EQ użytkownika na Vision:M, ale może nowy firmware (albo Rockbox :ph34r: ) to rozwiąże?

Nie będzie Rocboxa dla Creative Zen Vision bo jest to player oparty o zintegrowany DSP

TexasInstruments a nie ARM- trzeba by stworzyć od razu kompletny firmware który obsługuje zarówno

wszystkie kodeki audio jak i video -to nie jest niemożliwe ale na pewno bardzo , bardzo trudne

 

Za to istnieją alternatywne projekty firmware`u dla dużych Portable Media Player ( Neuros , Cowon A2 , planowany Iriver V 10 ) opartych na tej samej architekturze DSP TexasInstruments TMS320 co dyskowe Creative -->> jeżeli będą udane i efektywne to może zostaną zaadaptowane także na ZVM ( czy raczej jego następców )

 

Ale to raczej piosenka odległej przyszłości. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy vision:m posiada jakiś format bezstratny inny niż wav? bo z tego co zauwazyłem to 30gb dysku w moim ipoo sprawilo ze zaczynam powoli dorastac do alac (teraz juz glownie mp3 i aac 320kbps wrzucam, a tendencja jest wzrostowa) i cos takiego bardzo by sie przydalo w dyskowym grajku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam go :D vision m jest juz moj :D jestem mega zadowolony, mialem na testach (okolo tydzien) iPod'y i powiem szczerze, ladnie wygladaja, wyswietlacz... tez w miare, ale to oprogramowanie... Wgrac cos tam... a nie mowiac juz o Zgraniu - jest niemozliwe (Zgranie) wogole do creativ'a iPod to kiła, ale w odsprzedazy maja dobra cene... bo sa "modne". Ja osobiscie ta firma gardze... ale pewnie moje dzieci beda tylko bawily sie iPodami... smutne to troche, taka monopolizacja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy vision:m posiada jakiś format bezstratny inny niż wav? bo z tego co zauwazyłem to 30gb dysku w moim ipoo sprawilo ze zaczynam powoli dorastac do alac (teraz juz glownie mp3 i aac 320kbps wrzucam, a tendencja jest wzrostowa) i cos takiego bardzo by sie przydalo w dyskowym grajku

 

Jak jest tego sens jak i tak nie sposób odróżnić np. OGG Q8-Q9 od losslessa?? Miałem FLAC w X5, mam w Karmie i z niego nie korzystam, bo to nie ma najmniejszego sensu - Ogg Q7 starczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogg Q7 starczy...

Zależy od rodzaju muzyki, ale Q8 to już załatwia sprawę całkowicie, a tylko 32kb/s więcej.

 

...i od sytuacji, w rozpędzonym ikarusie trudno będzie skoncentrować się na muzyce na tyle aby to rozpoznac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności