Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do 400 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje słuchawek dużo lepszych od moich obecnych Creative hs450 które mimo ze jeszcze grają to są tak niewygodne i męczą uszy ze uznałem ze czas na zmianę.
i-creative-headset-hs-450.jpg

Chciałbym aby wytłumiały otoczenie ale może nie w 100 % wiec myślałem o nausznych półotwartych. Ważne jest też aby słuchawki dobrze wyglądały ale to wiadomo nie da sie tego zdefiniować wiec jeśli będą jakieś propozycje to będę pisał tak czy nie. Muzyki słucham rożnej głownie rock/drum&bass, ale często tez oglądam filmy na YT na słuchawkach czy zwykłe tez filmy. Nosze je przez długi czas czesto bez przerwy nawet do 5-6 godzin (obecne zdejmowałem przez ból/zdrętwienie uszy lub spocenie sie ich) zazwyczaj mam je na głowie gdy siedze ale kilka razy w tygodniu wychodzę na podwórko (na wsi :) ) i biegam lub gram w pilke. Obecne Creativy mimo ze szybko powodują bol uszy wrecz wcale sie nie trzymają na głowie i bardzo czesto spadają. oczywiście mowimy tu o słuchawkach bez mikrofonu. Jestem otwarty na propozycje innych typów słuchawek. Muzyka odtwarzam z PC lub Noki Lumii 800. Nie mam zasilacza ani niczego podobnego choć zastanawiałem sie również nad jakimś odtwarzaczem do tych nowych słuchawek. Kasy maxymalnie mam 450 zł ale nie chciałbym wydawać wszystkiego :)
Przepraszam za nieuporządkowany tekst.
Dziękuję z góry za pomoc

 

PS

mam w swoim pokoju panasonic-a SA-PT160 które ma wejście USB ale nie ma wejścia słuchawkowego wiec pewnie nie da sie podpiąć słuchawek do tego sprzętu

w pokoju z TV jest również panasonic SA HT535 które nie ma wejścia USB (generalnie mógłbym sie podłączyć pod TV i wykorzystać tamto USB) ale ma na słuchawki. Ale piszę to aby zapytać czy warto tak kombinować i czy była by różnica w dźwięku na słuchawkach.



Sory że odświeżam ale w ten weekend jade do miasta i chciałbym wiedzieć chociaż orientacyjnie co warto sprawdzic

Edytowane przez AngryPearl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jedne i drugie to wyglądają ciekawie. Nie wiem w jak dużym stopniu są łamliwe k618 ale raczej ostrożnie obchodze się ze sprzętem tym bardziej w tej cenie ale przypadki się zdarzają a wolałbym takowych uniknąć. Jeśli chodzi o źródło to może narazie bym się trochę wstrzymał ale jeśli ma ktoś jakiś pomysł co do odtwarzacza to prosiłbym aby pisać

 

A co do muzyki to ja pisałem to nie ograniczam sir tylko do tych dwuch gatunków bo lubię też często eksperymentować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dwie pary, to do domu Superlux HD330 z welurowymi padami od AKG K240 (troszkę przyduże, ale trzymają się nieźle) lub softskinami od Beyerdynamic DT880. Wygodne, solidne i pasują do tego czego słuchasz. Jak zostanie kasa, to warto też zmienić im kabel na bardziej elastyczny i dłuższy.

Na zewnątrz z nausznych można brać AKG K518 (mocno cisną uszy) czy Audio Technica ATH-SJ55. Natomiast z dokanałowych Fisher Audio Eterna, Brainwavz R1 czy Soundmagic E10. W obu kategoriach jest spory wybór.

 

No i całość mieści się w budżecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no widzę będzie co testować ale nie straci to dużo na jakości jeśli no powiedzmy wezmę taki zestaw :)

Ale jest właśnie ale ... Nie wiem jak z odtwarzaczem i nie bardzo jestem w stanie ogarnąć co w stoi w jakiej cenie bo szczerze chciałbym aby najlepszej jakości były słuchawki do domu

 

Sory za takie niezdecydowanie ale :)

i jak narazie kupie tylko do domu a na zewnątrz będę brał może od telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że plastik na pałąku się rozsypuje od samego zakładania na głowę.

A w budżecie 400 zł i z takimi preferencjami bym brał Superluxy HD330 z padami od AKG (całość można zamówić w Thomannie przez zbiorowe zamówienie na forum) i zlecił komuś wymianę kabla. Zostałoby trochę kasy na doki, więc bym sięgnął po Soundmagic E10.

 

Choć to w sumie nie do końca moje preferencje dźwiękowe, więc może skusi się ktoś bardziej obyty w takich klimatach ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 czy R1 spokojnie możesz podpinać do Lumii. może nie gra ona rewelacyjnie, ale spokojnie można z niej słuchać muzyki z przyjemnością, jeśli nie jest się jakimś bardzo wymagającym słuchaczem. ona gra raczej jasno, więc R1 czy E10 mogłyby się z nią fajnie zgrać

 

jak chcesz, to mam na sprzedaż HD330 z welurami od AKG. puszczę tanio i mógłbyś za resztę kasy zainwestować w Maya U5 albo poszukać używek Fiio E10/E07k ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona gra raczej jasno, więc R1 czy E10 mogłyby się z nią fajnie zgrać

 

jak chcesz, to mam na sprzedaż HD330 z welurami od AKG. puszczę tanio i mógłbyś za resztę kasy zainwestować w Maya U5 albo poszukać używek Fiio E10/E07k ;)

 

Do E10, które też nie są jakieś specjalnie rewelacyjne (IMO ProAlpha i M1 są od nich lepsze), byłoby to ok, ale R1 grają ostrym V i górą, która jeszcze bardziej się tu spotęguje.

 

 

Zaś od U5 o wiele lepiej jest poszukać używanego E07 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak je posłuchasz, to dopiero ci się spodobają ;) zawsze możesz polować na używane ATH ES7, dobre i do domu i na miasto

Edytowane przez Blay
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pooglądałem trochę te Superluxy i skoro mówicie to może być dobry wybór to spróbuje gdzieś ich posłuchać i zobaczyć czy są wygodne ale jeśli ktoś napisałby czy po dłuższej sesji nie odczuje ich zbyt mocno na głowie.

 

Ciekawi mnie też jakość tego weluru od k240 bo w obecnych creativach jest ... straszny. Moze to dlatego ze to jest niższa półka cenowa (choć z tego co sie dowiedziałem to kupione były one za ... 100 zł w sklepiku komputerowym). Ale też ciekawi mnie dlaczego głownie w tych k240 pady są śliskie/skórzane.

 

Kontynuując o hd 330. Jak pisał juz Inszy przydało by sie wymienić kabel i zdążyłem juz zauważyć w recenzjach czy opiniach ze dużo osób na niego narzeka ale z tego co widziałem to nie jest on wymienny tak no... do wymienienia w domu tylko trzeba rozebrać słuchawki. A wiec ile jaka przyjemność by kosztowała :)

 

Tak też przypomniało mi sie że kolega polecał mi sennheiser hd 203 ale nie miałem okazji mieć ich na głowie. Są one zamknięte ale mino to prosił bym o informacje czy pasowały by one do moich gatunków muzyki

 

na koniec odtwarzacz - skoro te słuchawki mają 150Ω to i pewnie moja lumia nie da tak dobrych efektów jak chociaż jakiś przenośny odtwarzacz. No wiec co moze choć troche sobie by poradziło z tymi superluxami :)

 

Sory za taki wysyp pytań ale chce jednak nie wydać tych pieniędzy na coś co bedzie no złe

 

ale tak popatrzyłem na superluxy i uznałem ze są one tanie nawet bardzo tanie. Może i nie chce wydawac duzo kasy ale czasem warto dołożyć pare złoty aby miec cos lepszego. Jest tak samo w tym przypadku, czy nie warto?



Widzę ze jak rzuciłem tyle pytań na raz to nie ma chętnych żeby odpowiedzieć więc proszę aby ktoś odpowiedział choć na jedno z tych pytań ;) Edytowane przez AngryPearl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Welur od AKG jest dobrej jakości.

- Po wymianie padów w HD330 nie ma jakichś problemów z wygodą. Na softskinach siedziałem jakieś 4 godziny i nie było źle. W welurze byłoby jeszcze lepiej. Jak nie masz bardzo dużej głowy, to będzie dobrze.

- HD330 dobrze grają nawet z Clipa+, wzmacniacz dobrze im zrobi, ale jakoś nadzwyczaj wymagające nie są i Lumia powinna sobie z nimi poradzić (moja dziewczyna używa ich jako słuchawek do oglądania filmów na laptopie i jest zadowolona). Ale to są słuchawki typowo domowe, nie bardzo się nadają do chodzenia na zewnątrz.

- Koszt wymiany kabla zależy od osoby która to zrobi, rodzaju kabla, jego długości i założonego (lub nie) oplotu. Własnymi siłami można to zrobić i za 10 zł. Lista osób, które się u nas tym zajmują bardziej "masowo" jest do znalezienia tutaj:

http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-suchawek-i-inne-diy-lista-osb/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie jeśli chodzi o welury to pewnie muszę się odezwać na forum ?

z kalbem też wiem gdzie poszukać.

a odtwarzacz to pewnie będzie clip+

I na koniec pewnie poproszę o to gdzie można gdzie można by kupić taniej :)

Szczerze to chciałbym kupić w mp3 store ale jednak zależy mi na tym żeby było jak najtaniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musisz mieć nowych to sporo zaoszczędzisz kupując tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/106244-s-jbl-tlx25-uniamp-v2-hd330/?hl=hd330

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) już własnie sie dogadujemy, ale najpierw chciałbym posłuchac tych słuchawek i dopiero je kupic.

 

Nie chce juz zaczynać nowego tematu i chciałbym tylko zapytać czy warto kupic clipa+ do tych SL i pożniej moze do jakiś doków ale pewnie z niższej półki cenowej choć jeszcze sam do konca nie wiem

Edytowane przez AngryPearl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności