Skocz do zawartości

Arcam rDac jako źródło


Rekomendowane odpowiedzi

@Fatso

Czy ja napisałem gdziekolwiek ze kłamał? Jesli tak, prosze wskaz miejsce bo kurna nie przypominam sobie.

A czy ktokolwiek zna mnie żeby napisać ze mam za słaby sprzęt i jestem niedoslyszacy?

 

@Szwagiero

Na PW, nie chce robić reklamy/antyreklamy producentowi kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby doprecyzować. Kilkoro moich znajomych słuchało moich hd650 jeszcze ze stokowym kablem. Gdy kupiłem kabel od @Maystra też poprosiłem znajomych o opinię. Nie mówiłem im o moich wrażeniach, tylko poprosiłem o opinię. Opinie były takie, że dźwięk stał się czystszy, bardziej przestrzenny. Tak było na moim torze. Nie miałem okazji przetestowania na innych ustawieniach, może moje wrażenia byłyby inne? Może na innych już takiej różnicy nie słychać... Ciężko mi powiedzieć. Nie mam żadnego interesu, aby bronić producentów kabli, po prostu piszę o wrażeniach. Tyle w temacie. Nie ma co robić burzy w szklance wody ;) Jeśli ktoś się poczuł urażony przepraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ panowie o co tu się spierać. Nie wiedziałem, że moja głuchota wywoła aż takie emocje :) .

A co do kabelka DIY to na 100% nie mogę powiedzieć, że nie ma różnicy ale jak by mi ktoś kazał przysięgać czy je słyszę to bym tego nie zrobił :P .
Ale znowu jak te kable wczoraj spakowałem do wysyłki i podłączyłem do słuchawek stockowy, to coś mi nie pasowało pomimo, że przedtem często robiłem takie porównania i w tedy takich różnic nie słyszałem. Czyżby zadziałał syndrom, że ich więcej nie usłyszę i nie będę mógł je porównywać?

Zaiste, kablologia to skomplikowana dziedzina ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej usłyszeć degradację dźwięku niż jego polepszenie, może dlatego po zmianie kabla na standardowy coś Ci nie pasowało.

 

Przy porównaniu nie ma to znaczenia. Ważne czy się słyszy różnice między obydwoma czy nie.

 

Część wzmacniaczy jest czuła na pojemność kabla, a część nie... może stąd biorą się te różnice (szczególnie przy porównywaniu do stockowego senków)? Nie wiem. Kable mogą degradować i przy okazji equalizować dźwięk, ale to raczej zabawa dla tych co to lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, coś musi być ze mną chyba nie tak. Od czasu jak odesłałem te super kable to na stockowym ciężko mi się słucha, jakby coś przysiadło w dźwięku :blink:.

Tak jak mówiłem, różnice nie są wielkie, ale idzie czasem odczuć różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden komentarz z mojej strony i już się zamykam w tym temacie: jak nie słyszysz różnicy to pewnie za słaby tor, argument nie do przebicia.

 

Zapomniales o "albo jestes gluchy" ...

Hafis nie mam pojęcia, ja różnice w kablach słyszę nawet przy słuchawkach nienajwyzszych lotów - co zrobić? Przecież ja Cię nie przekonuję, że musisz słyszeć tą różnicę, z drugiej jednak strony Ty nie przekonuj mnie, że ja jej również nie słyszę - proste. Jeśli czegoś nie dostrzegamy, to nie znaczy, że tego nie ma - wiem, że tak by chcieli koledzy wykresiaki...

ps. hafis a na jakim kablu próbowałeś usłyszeć różnicę?

 

To dziala w obie strony - to ze wydaje Ci sie ze slyszales roznice nie znaczy wcale ze tak jest. Jakos brak prostego potwierdzenia istnienia roznicy nie zatrzymuje nikogo przed stwierdzeniem ze ona jest to dlaczego ma postrzymywac przed twierdzeniem ze jej nie ma? Czy jesli stwierdze ze widze ze masz dwie glowy i szesc rak to znaczy ze tak jest i tylko Ty jestes slepy albo masz za slabe okulary/lustro? Ilosc powodow dla ktorych roznice miedzy kablami moga byc slyszalne lub nie jest bardzo duza ale sam fakt, ze wydaje nam sie ze slyszymy nie oznacza ze jest tak na prawde. Nasz sluch nie opiera sie tylko o narzad sluchu ale rowniez o mozg ktory interpretuje dane z niego. Czy z faktu ze czasem te same sluchawki sa dla mnie zbyt jasne a czasem OK wynika ze brzmia roznie w zaleznosci od pory dnia czy tez wynika to z faktu ze postrzeganie zalezy od humoru, zmeczenia i tysiaca innych czynnikow? Mozna wycwiczyc umysl w wyszukiwaniu roznic i w ten sposob zwiekszyc szanse na ich znalezienie. Problem w tym ze w ten sposob nie slucha sie muzyki tylko ja analizuje. Czyli jesli nawet jest sie w stanie uslyszec jakas roznice to nie ma ona znaczenia, z praktycznego punktu widzenia, chyba ze zamiast sluchac muzyki chce sie ja analizowac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak sobie myślę czy jest sens zmienić fabryczny impulsowy zasilacz na jakiś normalny transformatorowy. Mam 10 letnia maszynkę Philipsa do strzyżenia włosów i tam jest lepszy zasilacz niż w tym dacu :lol: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy, którzy słyszą zmianę. Na mnie nie patrz, ja nie usłyszałbym, nawet gdyby ktoś podłączył fukushimę.

 

Teoretycznie, biorąc pod uwagę, że na sekcji zasilania mocno producent przyoszczędził, wyrzucając zasilanie poza urządzenie główne, dając jednocześnie ****iany zasilacz impulsowy, pewnie coś tam się uzyska. Ale nie sądzę, żeby Tomanek za 6 stówek zmienił urządzenie na kompletnie inne. Dobry zasilacz stabilizowany powinien załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytając się o inne zasilanie nie mam na myśli Tomanka ale coś w rodzaju transformatora stosowanego np. w klonach, który kosztuje poniżej 100 zł.

 

Też transformator musi być w jakiejś obudowie i mieć parę innych drobiazgów. Tomanek sprzedaje tez wersje za 300 zł i ta IMHO powinna wystarczyć do rdaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytając się o inne zasilanie nie mam na myśli Tomanka ale coś w rodzaju transformatora stosowanego np. w klonach, który kosztuje poniżej 100 zł.

Też transformator musi być w jakiejś obudowie i mieć parę innych drobiazgów. Tomanek sprzedaje tez wersje za 300 zł i ta IMHO powinna wystarczyć do rdaca

 

No wlasnie takie bylo moje pierwsze pytanie, czy ktos mial okazje posluchac i porownac Tomanka za 600 i za 300, Tomanek sprzedaje tez taki wtyczkowe stabilizowany za 119 zlotych, wiec moze to tez jest opcja na zastepstwo impulsowego. Chodzi o jak najlepszy stosunek jakosci do ceny.

http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-rdac-power-supply-tm1500-6d-i3946605273.html - 119zl

http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-ulps-mini-do-przetwornikow-audio-i3946605058.html - 300zl

http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-ulps-for-rdac-kd-do-rdaca-arcam-i3946605133.html - 600zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytając się o inne zasilanie nie mam na myśli Tomanka ale coś w rodzaju transformatora stosowanego np. w klonach, który kosztuje poniżej 100 zł.

Też transformator musi być w jakiejś obudowie i mieć parę innych drobiazgów. Tomanek sprzedaje tez wersje za 300 zł i ta IMHO powinna wystarczyć do rdaca

 

No wlasnie takie bylo moje pierwsze pytanie, czy ktos mial okazje posluchac i porownac Tomanka za 600 i za 300, Tomanek sprzedaje tez taki wtyczkowe stabilizowany za 119 zlotych, wiec moze to tez jest opcja na zastepstwo impulsowego. Chodzi o jak najlepszy stosunek jakosci do ceny.

http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-rdac-power-supply-tm1500-6d-i3946605273.html - 119zl

http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-ulps-mini-do-przetwornikow-audio-i3946605058.html - 300zl

http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-ulps-for-rdac-kd-do-rdaca-arcam-i3946605133.html - 600zl

 

Ten za 300 zł to też jest trochę przerost formy nad treścią i cena trochę dyskusyjna patrząc co jest w środku i z czego jest wykonany. Nie mniej nie jestem fachowcem w tej dziedzinie więc może nie mam do końca racji.

Natomiast wersja za 119 wydaje się rozsądną propozycją pod warunkiem, że faktycznie przynosi poprawę w brzmieniu daca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

No wlasnie takie bylo moje pierwsze pytanie, czy ktos mial okazje posluchac i porownac Tomanka za 600 i za 300, Tomanek sprzedaje tez taki wtyczkowe stabilizowany za 119 zlotych, wiec moze to tez jest opcja na zastepstwo impulsowego. Chodzi o jak najlepszy stosunek jakosci do ceny.

 

http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-rdac-power-supply-tm1500-6d-i3946605273.html - 119zl

http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-ulps-mini-do-przetwornikow-audio-i3946605058.html - 300zl

http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-ulps-for-rdac-kd-do-rdaca-arcam-i3946605133.html - 600zl

 

 

Trochę odgrzeję temat.

Testował ktoś może któryś z tych zasilaczy?. W necie są niby opinie ale wydają mi się mało wiarygodne ;) .

Edytowane przez kartonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siedzę sobie teraz słuchając CD podłączonego do wzmacniacza (duże stereo) bezpośrednio i poprzez rdaca. Czasami odnoszę wrażenie, że po przełączeniu wzmacniacza na dac po kilku sekundach dźwięk się lekko rozjaśnia, tak jakby się dac rozkręcał. Da się to jakoś wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Słucham sobie sobie muzyczki z kompa przez rDaca z podpiętymi słuchawkami bezpośrednio do wyjścia rca i gra to lepiej niż przez wzmak. Mam się martwić czy cieszyć ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności