Skocz do zawartości

Sound Magic HP-100 - rzut uchem na budowanie toru.


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, mam potwierdzenie.

Pierwsza wersja nie ma bass-reflexowych otworów i tak jak pisano powyżej, Euro w dalszym ciągu sprzedaje pierwszą wersję.

Widzę, że ogłoszenie tych SM pojawiło się na allegro za 519zł, także miejcie na świadomości, że to rev1.

 

Dzięki za pomoc.

 

Skąd te informacje? Rev1 to druga wersja, natomiast obecnie jest trzecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w sieci zostały wycofane i zamienione na najnowsza wersje. Moim zdaniem to błąd SM powinien wyraźnie to zaznaczyć np. HP100 Alpha, HP100 Beta itp. Teraz po naszych tekstach na forum o tym jak te słuchawki graja może namnożyć się masa nieporozumień. Równiez pod adresem SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam potwierdzenie.

Pierwsza wersja nie ma bass-reflexowych otworów i tak jak pisano powyżej, Euro w dalszym ciągu sprzedaje pierwszą wersję.

Widzę, że ogłoszenie tych SM pojawiło się na allegro za 519zł, także miejcie na świadomości, że to rev1.

 

Dzięki za pomoc.

 

Skąd te informacje? Rev1 to druga wersja, natomiast obecnie jest trzecia.

Sory za zamieszanie, ale nie ogarniam wszystkich wersji HP100. Chodzi mi o to, że nie jest to najnowsza wersja, której dotyczy recenzja i cała pogaducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie połączenie z HP100 nie przypadło do gustu było cholernie krzykliwe. Znacznie lepiej te słuchawki zgrywają mi się z iHP lub AK100 tu rządzą. Do Xa lepiej podeszły mi K550 nawet takie coś jak Killswitch Engage brzmi w takim połączeniu rewelacyjnie. Jest dynamicznie i szczegółowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie połączenie z HP100 nie przypadło do gustu było cholernie krzykliwe. Znacznie lepiej te słuchawki zgrywają mi się z iHP lub AK100 tu rządzą. Do Xa lepiej podeszły mi K550 nawet takie coś jak Killswitch Engage brzmi w takim połączeniu rewelacyjnie. Jest dynamicznie i szczegółowo.

Pozostaje mi sie podpisac.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko czy Hp100 zgrają się z Udac2? Kolega chcę go sobie zamówić i szuka słuchawek pod niego muszą być zamknięte , zależy mu na w miarę dobrym zejściu na basie ( dubstep i pochodne) , czy ktoś porównywał Hp z Shurkami 840 , które mają lepsze zejście, oczywiście jak kupi Udac2 to mu swoję 840 pożyczę ale jak to wypadnie w porównaniudo HP100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP100 są aż tak wybredne? Myślałem, że dziurka z Mac Mini je zadowoli albo Fiio E07k. Dobrze że się wstrzymałem chwilkę z zakupem. K550 też są takie grymaśne?

 

Ale że je próbowałeś z maciem czy o co chodzi?

 

Cholera, ależ one się pięknie zgrywają z kałachem:)

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybredne, niewybredne, dla mnie one bdb grają już z integry. Z fiio d03k + O2 też jest bardzo dobrze. Z moim Klonem nie ma żadnych rewelacji jak tak sobie porównuję - również jest fajnie, ale raczej nieco inaczej, ja sam wolę je z O2.

 

 

 

W zasadzie wszystkie aspekty brzmienia mają bdb: ogólna jakość dźwięku, szczegółowość (słuchawki się nie gubią), separacja, dynamika; bas ma idealne proporcje pod względem miękkości/twardości, średnie są "płaskie" (ni wypchnięte ni cofnięte), wysokie dobrze wyeksponowane, sybilacja jakoś nie razi mimo tego. Scena (z pamięci) podobna do tej z K550, acz nie ma takiego wrażenia natłoczenia dźwięku (K550 miały bardziej obecne średnie).

Edytowane przez Undertaker43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie próbowałem i w tym problem. Chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie wydam te niecałe 700zł, podłączę i mina mi zrzednie bo CAL lepiej grały w takim zestawieniu. Co prawda chcę kupić wzmaka/DAC razem z nimi, ale tu znowu okaże się, że jak nie kupie za 1000+ to będzie słabo. Zresztą w baaardzo sporadycznych przypadkach "on the go" wszystkiego ze sobą przecież nie będę zabierał. Cudów nie oczekuję, ale jak każdy polski dusigrosz lubie choć odrobinę mądrze wydawać ;)

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, kupisz DAC'a za 1000 zł, to znowu ktoś przyjdzie i Ci powie, że taki jest "be", bo nie kosztował 2 albo 3 tysi...

 

Najlepiej by było jakbyś ich posłuchał gdzieś ze swoim sprzętem i wtedy sobie zdanie wyrobisz. Bo tak to wyrokować można. Od jednej osoby wczoraj usłyszałem, że one nie są jasne, Fatso znowuż w swojej recenzji przyznał, że jednak są... Rozumiesz sens takiego kupowania "bo ktoś mi powiedział"? :) A potem słuchawki lądują w komisie.

 

CALe miałem dawno i już ich nie pamiętam, wiem jednak, że HP100 są monitorami i to słychać - szczególnie na średnicy i po przejściu z typowo koloryzujących słuchawek typu HD650. Co kto lubi.

 

Jeśli cenisz sobie wszystkie aspekty dźwięku, czyli zarówno bas, średnicę i wysokie, to HP100 nazwałbym swego rodzaju bezpiecznymi słuchawkami. Dla mnie są warte swojej ceny, bo oprócz dobrego dźwięku dostaje się też całkiem porządną izolację i wygodę (o pokrowcu w zestawie nie wspominając). Naprawdę, w tej cenie można kupić dużo gorsze słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie zgadzam się z Twoją opinią, Under ;)

 

Moim zdaniem daleko HP100 do monitorów. Mają zaakcentowany niższy bas i sopran, średnica jest drugoplanowa, wcale nie są tak szczegółowe jak monitory typu HM5, HD 25-1, KRK KNS8400. Scena również niemonitorowa.

Mają muzykalne brzmienie, jasne - góra jest podkreślona chyba bardziej niż bas, jest trochę za krótka, brzmi cyfrowo, potrafi być sykliwa.

 

Podłączałem do DAC100, ODAC+O2, Custom Cute, ODAC+E12, DAC100+O2, Burson HA-160DS. IMO najlepiej brzmią na ciepłych źródłach o analogowych charakterze. Niedług sprawdzę jeszcze na NuForce ICON DAC, DAC80+O2/E12/Burson

 

To bardzo dobre słuchawki, ale nie nazwałbym ich również bezpiecznymi i nie do końca mi się podobają. Dla mnie mają za słabe średnie, brzmią zbyt słodko, czasami sztucznie. Ale brzmienie wciąga.

 

Ale również uważam, że zdecydowanie lepsze niż Aurvany.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie zgadzam się z Twoją opinią, Under ;)

 

Moim zdaniem daleko HP100 do monitorów. Mają zaakcentowany niższy bas i sopran, średnica jest drugoplanowa, wcale nie są tak szczegółowe jak monitory typu HM5, HD 25-1, KRK KNS8400. Scena również niemonitorowa.

Mają muzykalne brzmienie, jasne - góra jest podkreślona chyba bardziej niż bas, jest trochę za krótka, brzmi cyfrowo, potrafi być sykliwa.

 

Podłączałem do DAC100, ODAC+O2, Custom Cute, ODAC+E12, DAC100+O2, Burson HA-160DS. IMO najlepiej brzmią na ciepłych źródłach o analogowych charakterze. Niedług sprawdzę jeszcze na NuForce ICON DAC, DAC80+O2/E12/Burson

 

To bardzo dobre słuchawki, ale nie nazwałbym ich również bezpiecznymi i nie do końca mi się podobają. Dla mnie mają za słabe średnie, brzmią zbyt słodko, czasami sztucznie. Ale brzmienie wciąga.

 

Ale również uważam, że zdecydowanie lepsze niż Aurvany.

Myślę że jeszcze nie nie znaleźliśmy najlepszego źródła dla nich.

Maciux spróbuj posłuchać ich jeszcze z dziurki od CD. Graja zupełnie inaczej, powinno Ci się spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Mikołaj. Przekazałem swoją opinię, a Ty mi autorytarnie zaprzeczyłeś :)

 

Słuchał właśnie Raz, Dwa, Trzy - Młynarski, utwór Jesteśmy na wczasach. W pewnym momencie sam Młynarski wypowiada słowa Panno Krysiu! Kocham panią, wszystko. Młynarski ma masywny i głęboki głos, jest ciepły i mocny. Na HP100 brzmi płasko i płytko.

 

A wokal Nowaka ma na nich tendencję do sybilizacji.

 

Za to kontrabas brzmi miękko i sztucznie - w tym utworze i tak jest masywny, ale to kontrabas, a tutaj niewiele różni się od sampli. Stąd twierdzę, że HP100 akcentują górę i dół, a sprawdziłem źródła ciepłe, zimne, płaskie i te akcentujące średnice.

 

Nie mówię, że są złe, są bardzo dobre - jako rozrywkowe i muzykalne słuchawki.

 

Edit: Co do ich jasności to trzeba sprecyzować. IMO brzmienie jest jasne - góry jest sporo, ale nie dominuje, nadaje jednak brzmieniu przejrzystości. To jasność w kwestii barwy, za to słuchawki mają przyjemne czarne tło - dźwięki wydają się być zawieszone w próżni, scena wydaje się być ciemna, ale brzmienie jest na jego tle jasne i wyraziste.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja doprecyzuję, bo wziąłem teraz K240DF do porównania i faktycznie przy nich HP100 nie są już takie równe i płaskie. Natomiast dalej uważam, że nie są znowu podkolorowane, bo takie były SRH840 czy tak jak teraz słucham sobie HD650. (Podkolorowane nie równa się u mnie kategorycznie złe, gorsze, żeby nie było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności