Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Następca HD668B do 700 PLN.


Rekomendowane odpowiedzi

No cześć.

Ostatnio kupiłem DAC-AMP Ha Info U2 Plus V2 oraz zasilacz Abasco transformatorowy stabilizowany. Mam też słuchawki Superlux HD668B, które pod względem jakości dźwięku (a w szczególności wysokie tony (w niektórych piosenkach czasami piszczą), do tego scena jest zbyt wąska dla mnie) są już dla mnie za słabe.

Szukam więc nowych, lepszych słuchawek nausznych półotwartych, ewentualnie otwartych. Zamkniętych nie chcę, bo uszy szybką bolą i łeb uciskają :P.

Cena do 700 złotych. Myślałem nad Beyerdynamic DT 860, ale czy one zagrają lepiej od tych Superluxów ;). Czy różnica będzie mało widoczna? Nastawiam się na spory skok jakościowy. Może SoundMagic HP100? Audio Technica ATH-M50?

Proszę o pomoc i pozdrawiam :).

Edytowane przez addle2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

990 podobno też mają bardzo piskliwe wysokie tony i tego się obawiam. Do tego Ha Info może być za słabym źródłem.

 

A może AKG K 550? Podobno wy****ne w kosmos :P. 700 PLN - na granicy... Napaliłem się na nie.

Edytowane przez addle2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATH A900 są droższe o 300 złotych (za dużo :P).

@EvilKillaruna: Właśnie po Twojej recenzji się tak na nie napaliłem. Teraz informacja, że K550 świetnie grają z Ha Info, to już w ogóle.

Na razie liderem jest AKG K550 :). Jeszcze myślę nad Beyerdynamic DT770 Pro 250 OHM (za 555 PLN)... Z tego co czytam to AKG ma szerszą scenę, a na tym mi zależy. Podobno DT770 Pro mają za dużo basu, czego nie lubię. Jeszcze inni piszą, że K550 są płaskie w porównaniu do DT770 Pro.

 

Chyba musiałbym gdzieś tych słuchawek posłuchać...

Edytowane przez addle2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem od trzech tygodni posiadaczem KRK KNS 8400, posiadam również 668B.

668B uważam za lepsze pod wieloma względami od moich DT 990 600 Ohm - te ukazują moim zdaniem odrobinę szerszą scenę przy 10x większej cenie, poza tym mają bas grający strasznie blisko głowy w moim przypadku.

 

Szukałem czegoś zamkniętego co nie byłoby kompromitacją przy 668B.

 

Za radą Mikołaja zamówiłem 8400.

Pierwsze wrażenie:

- mniej basu w porównaniu do 668B. Zauważalne w muzyce elektronicznej. W akustyce jest go w sam raz, w rocku to zależy - czasami czuję że bas mógłby być bardziej na pierwszym planie. Dobrze reagują na nieprzesadne podbicie tego zakresu przez EQ.

- Bardzo naturalne brzmienie głosu

- W sopranach są drobne smaczki, których na SL nie zauważałem. Większa różnorodność kiedy słucha się perkusji w różnych nagraniach. W porównaniu do DT990 i HD668B najmniej wpływają na brzmienie talerzy. W jednych nagraniach mogą być "audiofilsko" gładkie, w innych kłujące.

- Przestrzenność: Zdecydowanie lepsze niż CAL i Grado, które dla mnie grały bardzo przy uszach. Scena jest mniejsza niż w 668B czy DT990, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Mam wrażenie pewnej bezpiecznej odległości dźwięku od uszu, przez co dźwięk nie jest dla mnie męczący.

- Izolacja: W domu czy na spacerze świetna, na ulicy niestety osłabia się bas, trzeba korygować przez EQ albo się nie przejmować.

- Separacja: bez wątpienia lepiej niż w 668B czy DT990. Zapewne ma to związek z redukcją efektu maskowania spowodowaną bardziej równym pasmem.

 

Słuchawki są łatwe do wysterowania, grają z Ipodem Video 5G na Rockboxie.

 

Jak dla mnie SL dają 90% tego dźwięku no i bardziej rozrywkowy bas. Mimo to uważam 8400 za udany zakup, dają dużo radości ze słuchania muzyki, jest to postęp względem 668B choć zastanawia mnie czy różnica między nimi a słuchawkami klasy K701, HD600 (których niestety nie słyszałem) jest warta pieniędzy.

Edytowane przez roladyzator
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czy różnica między nimi a słuchawkami klasy K701, HD600 (których niestety nie słyszałem) jest warta pieniędzy.

 

K701 skreśl i zastąp lepszymi od nich pod paroma względami Q701. Pytanie jednak nie ma sensu z perspektywy Twojego zakupu - słuchawek zamkniętych. K/Q701 to modele półotwarte, HD600 - full open. Do tego z żadnym z nich nie wyjdziesz na miasto i nie napędzisz tak łatwo jak KRK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czy różnica między nimi a słuchawkami klasy K701, HD600 (których niestety nie słyszałem) jest warta pieniędzy.

 

K701 skreśl i zastąp lepszymi od nich pod paroma względami Q701. Pytanie jednak nie ma sensu z perspektywy Twojego zakupu - słuchawek zamkniętych. K/Q701 to modele półotwarte, HD600 - full open. Do tego z żadnym z nich nie wyjdziesz na miasto i nie napędzisz tak łatwo jak KRK.

Ja wolę otwarte słuchawki.

 

KNS 8400 to jednorazowa wycieczka (lecz bardzo udana) w rejon słuchawek zamkniętych, po prostu były mi takie potrzebne.

Natomiast jeśli zdecyduję się na kolejne słuchawki to będą to otwarte z tego przedziału cenowego.

Chyba że jednak nie ma rewelacji względem HD668B i lepiej od razu rzucić się na Audeze LCD-2 albo coś w tym stylu.

Wiecie może czy gdzieś w Poznaniu mają do posłuchania właśnie HD600/650 czy K/Q701?

Edytowane przez roladyzator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś podobnego, jak u mnie K550, także doskonale rozumiem.

Q701 i HD600 recenzowałem u siebie na Techfanatyku, zatem pozwolę sobie nie pisać na ich temat tylko odesłać wprost. Obie pary mają swoje wady i zalety, ale myślę, że jeśli podobały Ci się HD668B, to jest spora szansa na polubienie także i Q701.

Prócz Audeze zawsze możesz zahaczyć jeszcze o STAXa i Hifimana.

Nie moje miasto, ale przejdź się do Korisa, może się uda: http://www.koris.pl/index.php?d=kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie od KRK8400 fajniej grają Soundmagic HP100 - w sumie dość podobne granie, ale HP100 grają dalej od głowy (praktycznie ja półotwarte) i mają więcej basu i przestrzeń też wydaje się większa przez to odsunięcie sceny.

 

Jako tańszy zamiennik Audeze radziłbym przetestować Fidelio X1, najlepiej ze zmienionym kablem (może być tani prolink) i na jasnym torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę otwarte słuchawki.

 

KNS 8400 to jednorazowa wycieczka (lecz bardzo udana) w rejon słuchawek zamkniętych, po prostu były mi takie potrzebne.

Natomiast jeśli zdecyduję się na kolejne słuchawki to będą to otwarte z tego przedziału cenowego.

Chyba że jednak nie ma rewelacji względem HD668B i lepiej od razu rzucić się na Audeze LCD-2 albo coś w tym stylu.

Wiecie może czy gdzieś w Poznaniu mają do posłuchania właśnie HD600/650 czy K/Q701?

 

dla mnie między 668B a HD600/650 jest spora różnica, to już jest inny rodzaj brzmieniowo-akustycznych doznań, słuchając HD600/650 miałem wrażenie jakbym słuchał muzyki na żywo, czegoś takiego, takiej holografii na 668B nie doświadczyłem

koniecznie je gdzieś w Poznaniu dopadnij (a może już Ci się udało?) ;)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności