Skocz do zawartości

iriver Astell&Kern AK120


mela49

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze wrażenie bardzo podobne AK100=AK120 +trochę więcej mocy. To odsłuch na sklepie na szybko i krótko. Cisza domowych pieleszy zmienia bardzo wrażenie.

Temat jest mocno podobny ale zmienia się ilość przekazywanych detali, ilość powietrza, scena ma nie tylko prawo lewo, ale też górę dół i przód tył. Na T90 Bejerka doświadczyłem tego co na mocno markowym i drogim sprzęcie audio. Mianowicie słyszę dyrygenta :) jakby lekko zawieszonego przed orkiestra :)

AK100 to świetny player, ale czy warto dopłacić do 120? To już sprawa indywidualna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też warto, czasem więcej płaciłem za jakieś ****o do systemu które mniej dawało niż przesiadka z AK100 niż AK120 - nie chcę wyjsc tylko na snoba czy cos.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, o ile do AK100 łatwiej się dobić (używka), to do AK120 już gorzej. I mówię to jako fan produktów z serii AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem, jeśli nie zamierzasz bawić się bardziej wymagającymi prądowo słuchawkami, to nie warto dopłacać do AK120. Różnice jeśli są to tak subtelne że na HP100 ich nie wyłapuję. AK100 to świetny player z doskonałym stosunkiem cena/jakość, AK120 tylko jeśli chcesz podłączyć duże, otwarte słuchawki. Do tego ekran reaguje wyraźnie lepiej w superkałachu i potencjometr jest zdecydowanie lepszy.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**** nie test, do tego błędy.

 

8avure7u.jpg

e8ubeby2.jpg

 

Sorry za jakość, ale chyba się da, a nie jest dużo.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałbyś radę zrobi mi i przesłać na maila, to porówanie w lepszej jakości ? Bo nie wiem czy kupować AV - w ostatnim nic nie było interesującego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli nie zamierzasz bawić się bardziej wymagającymi prądowo słuchawkami, to nie warto dopłacać do AK120. Różnice jeśli są to tak subtelne że na HP100 ich nie wyłapuję. AK100 to świetny player z doskonałym stosunkiem cena/jakość, AK120 tylko jeśli chcesz podłączyć duże, otwarte słuchawki. Do tego ekran reaguje wyraźnie lepiej w superkałachu i potencjometr jest zdecydowanie lepszy.

Czy mając Q701 będą to duże różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem, jeśli nie zamierzasz bawić się bardziej wymagającymi prądowo słuchawkami, to nie warto dopłacać do AK120. Różnice jeśli są to tak subtelne że na HP100 ich nie wyłapuję. AK100 to świetny player z doskonałym stosunkiem cena/jakość, AK120 tylko jeśli chcesz podłączyć duże, otwarte słuchawki. Do tego ekran reaguje wyraźnie lepiej w superkałachu i potencjometr jest zdecydowanie lepszy.

Czy mając Q701 będą to duże różnice?

 

Zacytuję wymienioną kilka postów wyżej recenzję:

 

"Do bezpośrednich porównań użyłem domowych słuchawek AKG K701. AK120 pozwolił mi znacznie wyraźniej usłyszeć prawdziwe relacje przestrzenne pomiędzy instrumentami i wykonawcami. Było więcej oddechu, więcej głębi. Ostrzejsza była przy tym ostrość lokalizacji. AK120 jest jeszcze bardziej szczegółowy i barwny, przy czym trzeba odnotować, że samą górę pasma lekko "podsmaża", okazjonalnie przyczyniając się do powstawania sybilantów. Poza tym wszystko robi lepiej. Setka podłączona bezpośrednio po AK120 brzmi, po pierwsze, nieco ciszej, po drugie w sposób spłaszczony i zaokrąglony.... Wychodzi więc na to że warto dopłacić ponad 2000 zł do droższego modelu."

 

Dodam od siebie że nie znam Q701, ale ja takich drastycznych różnic pomiędzy nimi nie słyszałem. Ten test to bełkot, więc radzę jeszcze popytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Fatso i inni posiadacze AK120 zgodziliby się z taką propozycją : mając AK120, pozbywają się stacjonarnych wzmacniaczy słuchawkowych i DACów. Jadą tylko albo zupełnie portable (słuchawki i AK120) lub nieco stacjonarnie (komputer jako źródło + AK120 jako DAC i wzmacniacz + słuchawki) ?

 

AK120 nie da się może sterować za pomocą pilota lub smartfona, iPada... Ale porównując display mojego Cambridge Audio NP30 (tylko tekstowy) czy Pioneer N50 z displayem AK120... Kolorowy jest, wcale niemały (patrząc z perspektywy Pionka N50).

Ponad to mamy coś takiego od iRivera : http://www.astellnkern.com/ - AKS01. Można Kałacha postawić na biurku...

aks01.png

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Fatso i inni posiadacze AK120 zgodziliby się z taką propozycją : mając AK120, pozbywają się stacjonarnych wzmacniaczy słuchawkowych i DACów. Jadą tylko albo zupełnie portable (słuchawki i AK120) lub nieco stacjonarnie (komputer jako źródło + AK120 jako DAC i wzmacniacz + słuchawki) ?

 

AK120 nie da się może sterować za pomocą pilota lub smartfona, iPada... Ale porównując display mojego Cambridge Audio NP30 (tylko tekstowy) czy Pioneer N50 z displayem AK120... Kolorowy jest, wcale niemały (patrząc z perspektywy Pionka N50).

Ponad to mamy coś takiego od iRivera : http://www.astellnkern.com/ - AKS01. Można Kałacha postawić na biurku...

 

Zrobiłem tak ponad miesiąc temu, mając jeszcze AK100. Poza AK120 i słuchawkami nie mam już żadnego innego daca i ampa. Myślałem o tym standzie dla kałacha, ale wygląda na to że trzeba by go wyjmować z etui za każdym razem dokując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak z etui nie włazi to gorzej....

 

Czyli Tobie all999 kałach spokojnie napędza HE400 (HP100 to na pewno) ?

 

Fatso zapewnia o prawidłowym napędzaniu HiFiman HE5-LE, dość dobrym z Denonami D7100.

 

Pytanie - wyjdę z AK100/AK120 na wzmacniacz ? Tak aby zastąpić nim odtwarzacz strumieniowy ? Czy trzeba wyjść na zewnętrzny DAC i z niego na wzmacniacz stacjonarny (do kolumn)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędza z zapasem, w przyszłym tygodniu może spróbuję 5LE. Taki miałem plan, sprzedaję AK100 i set domowy i kupuję superkałacha.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zapewnia. Tak po prostu jest i tak Fatso używa. Ale używa też iModa + T5, iPoda Classica, iPoda Nano, FCL'a i Dacolizatora (a co :P), często słucha oldskulowych kase magnetofonowych, częściej mniej odlskulowych CD, z całkiem nie oldskulowego Denona DCD-920. Aaa no i jeszcze jest DAC Spencera, Little Bear zasilany z akumulatora samochodowego i z Lampką Sylwanii.Czasem też słucham iPhone foresa.

 

I w tym wszystkim AK120 ma najwięcej przegranych godzin. Ale nie można słuchać jednego, bo mózg się dostosowuje za szybko i dźwięk robi się nudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności