Skocz do zawartości

iriver Astell&Kern AK120


mela49

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad opcją zastąpienia CA NP30 po prostu AK120. Taki wariacki pomysł do przemyślenia ;) . 120 pełniła by funkcję odtwarzacza Flac. Z tego co widzę, musiałbym podawać sygnał cyfrowy z toslink na daca CA DacMagic Plus.

DACa raczej potrzebuję. Jest do niego podpięty komputer, BluRay i TV.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pytania:

1/ Wiadomo, że wyjście słuchawkowe w ak100 i ak120 różnią się (impedancją, czy to słychać czy też nie to inna sprawa), czy takie same różnice dotyczą wyjścia LineOUT i czy ma to jakieś znaczenie?

2/ Ta podstawka AKS01 to zwyczajny kawałek plastiku z doczepionym kabelkiem micro USB, czy tylko mi się wydaje? Czy moze ma jakąś dodatkową funkcjonalność?

3/ Można ustawićsobie ak100/ak120 na biurku podpiętego pod sprzęt stacjonrany i sterować (głośnośc, przód/tył, pauza itd) przez jakiegoś pilota na odległość (w końcu mamy bluetooth w kałachach) ?

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Nie ma lineout. Ale wyjście słuchawkowe spełnia standardy LO, przynajmniej napięciowe. Można sobie we własnym zakresie dorobić adapter, który podniesie jeszcze impedancję na właściwy poziom.

ad2. Kawałek aluminium za 700 papierów.

ad3. AK120/AK100 to DAC stereo. Przód/tył nidyrydy. Nie spotkałem się jeszcze z pilotem na BT, ale moje radio samochodowe, po sparowaniu z Kałachem, steruje głośnością i potrafi przerzucać numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dac stereo, chodziło mi o funkcję forward/rewind po pilocie... ale skoro nie ma pilotów przez bluetooth to trochę komplikuje sytuacje.

Odnośnie podstawki, masz pewność że to aluminium? Wygląda mi to na tworzywo... zwłaszcza przyglądając się zdjęciu od frontu bez playera, widać prześwitujące "ożebrowanie" plecków. Aczkolwiek w tej cenie, mogli się postarać i wzbogacić podstawkę choćby o wspomnianego pilota, nawet po podczerwieni, jeśli stworzenie łącznosci bezpośrednio z kałachem poprzez bluetooth to taki porblem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania Kałachem, dobry byłby smartfon, przez Bluetooth. I jakiś programie na Androida.

 

Jako podstawkę można by zastosować coś do telefonu albo samemu zrobić.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszmy !

 

- CUE

- foldery

- okładki - z tym,że mp3tag "dorabia" do plików okładki widziane w AK100

 

A może jakiś wzór pisma w ENG Fatso wysmażysz ? Taki kulturalny :)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszmy !

 

- CUE

- foldery

- okładki - z tym,że mp3tag "dorabia" do plików okładki widziane w AK100

 

A może jakiś wzór pisma w ENG Fatso wysmażysz ? Taki kulturalny :)

Dokładnie, Fatso, naskrob coś. Jeśli chodzi o okładki to ja mam nadal problem ze znalezieniem programu na maca, który nie będzie mi konwertował plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt poza Fatso, nie pokusi się o reckę AK120 ?

 

Nikt się na tym nie zna :)

Kolejny pomysł, możliwość nawigacji/przewijania menu potencjometrem głośności. Mam sporo muzyki, a przewijanie działa słabo. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee prędzej guzikami od wstecz / naprzód

 

No i wyszukiwanie głosowe. Tylko to skopali już w fabryce, nie ma mikrofonu. Normalnie badziewie - sprzęt za 4,5kpln a nie ma ani radia, ani kamerki czy nawet zwykłego aparatu, nie ma mikrofonu. No i najgorsze, zapomnieli do tego telefonu gniazdo sim wsadzic.

 

No ale przynajmniej jest drogi, więc szyku na dzielni zadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, czemu sobie żartujesz... Przecież tu nikt nie hejtuje, zastanawiamy sie jak ulepszyć nasze karabiny z serii AK :).

 

Mnie podobałby się pomysł iBasso z USB OTG i pobieranie muzy z pena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu,

Wczoraj, dzięki uprzejmości kolegi Barthuss, otrzymałem HM-801. Po kilku godzinach słuchania mogę powiedzieć, że HM-801 gra łudząco podobnie do AK120.

Gdyby nie trochę większa rozdzielczość i swoboda grania AK120, więcej wysokich i trochę wyższa maksymalna głośność AK120. A przecież kałach jest mniejszy o kilka rozmiarów. I cena flagowca HM też była kiedyś w okolicy 1000 Euro.

 

Ogólnie więc, ja w swoim AK120, wciskam play i gra muzyka. A to, że w czasie słuchania nie mogę wielu rzeczy zrobić nie ma dla mnie już znaczenia. Odzwyczaiłem się od rockboxa, na AK120 mogę zrobić wszystko co mi jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności