Skocz do zawartości

Używany wzmacniacz/amplituner do 150-200 zł


Rekomendowane odpowiedzi

No co? :P Biedny student :D Jestem ciekaw jak zagra :) Najwyżej za miesiąc dokupię nowe głośniki :) A wieżę dam siostrze albo sprzedam za miliony monet :)

 

Może ten Lepai piękny nie jest ale skoro gra podobno super jak za tą cenę to wg mnie warto :) Z zasilaczem wyjdzie ze 100 zł.

 

A gdyby coś w nim strzeliło to jak z naprawą? Łatwy do zrobienia czy lepiej kupić nowy? Nie żebym był uprzedzony ale nie ufam taniej chińszczyźnie ale mogę się mylić (a 60 zł mogę zaryzykować, bo nieraz tańsze jest lepsze od droższego).

 

 

W Tosi wkurza mnie to, że po 3 sekundach od wyłączenia jest stuk w głośnikach (membrana średnio/nisko tonowca wybija się o około 6-7 mm :D)

 

Skoro Lapei da sobie radę z moimi kolumienkami to biorę i mam nadzieję, że skończy się to bananem na twarzy :)

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w zasadzie nie ma co strzelić, a jak się spali to spali się cały układ. Lecz w to raczej wątpię. ;)

 

Stukotu nie zaobserwowałem.

 

Napiszę to jeszcze raz ale tym razem w wątku. Lepai gra filozofią taką jak O2. Wszystko co robi to podanie mocy do sygnału w mniej więcej nie zmienionej formie. Jak się okazuje nie trzeba nic zmieniać, aby był dobry bas, świetna dynamika klarowna góra (tu zależy od jakości zasilacza jakiego użyjesz, na jednym zasilaczu dźwięk odrywa się od kolumn, a na drugim jest już trochę cięższy nie są to duże różnice ale do wyłapania). Będziesz mógł usłyszeć jak grają naprawdę twoje głośniki i twoje źródło ;). U mnie z denonami i iPure gra neutralnie - ale prawdziwie neutralnie a nie jak to zazwyczaj sobie to można wyobrażać. Niczego nie brakuje, ale i nic nie dominuje, nie ma ocieplenia, ale nie ma też osuszenia, jest gładko, swobodnie i muzykalnie. Po podłączeniu LC jako preamp, różnica była w postaci lepszej separacji źródeł pozornych, ale nie był to tak duży efekt jak w moim głównym systemie. Z satysfakcją można słuchać bez tego. Po prostu muzyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperałem trochę na temat kolumn od wieży, info o nich:

 

2 drożne typu Bass-reflex

niskotonowy 12 cm stożek

wysokotonowy 4 cm stożek

 

Impedancja: 6 ohm

 

 

Oryginalny wzmacniacz od nich:

 

Zakres dynamiczny: 85 dB

Stosunek sygnał/szum: 85 dB

 

Moc: 80 W na kanał, minimalna skuteczna (RMS), wysterowana na 6 ohm przy 1 kHz, całkowite zniekształcenia harmoniczne nie więcej niż 10%

 

 

 

Napewno sobie ten piździczek Lapei z nimi poradzi ? :D

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli było namieszane w charakterze, to poprawa będzie widoczna. Jeśli chodzi o samo SQ to też bym się szału nie spodziewał, jednak mimo wszystko sam fakt, że na tym polu t-amp nie ma braków to może subiektywnie podnieść jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej pocztą z Chin paczka po 3 dniach od zamówienia w domu :)

 

Problemem jest to, że oni każdą paczkę sprawdzają pod kątem niedozwolonych przedmiotów, jak perfumy, baterie, zapalniczki itd :)

 

Bo paczka z Chin samolotem do Warszawy długo nie leci, paczka DHL do Lipska z Chin leci ok. 12 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się w 2 tygodnie wyrobią :) Idę przeczesać strych w poszukiwaniu zasilacza do niego (od routera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tak nie myśl!!!!!

 

Czy taki piździkowaty zasilacz wyrobi i starczy do cichego słuchania? (20-30% głośności kolumn)

 

 

Jest od routera Belkin.

 

DSCN0888.JPG

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem mam 12 V i aż 10 A od Access Pointa :/ Który jest mi potrzebny...

 

Udusi znaczy? Nie chce wzmaka popsuć. Już dosyć, że Tosia gra na granicy przesterów :D

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zadziała? Porównaj sobie wartości na zasilaczu od routera i accessa. Zasiłka od routera może nie napędzić accessa.

 

 

 

DSCN0890.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmyliło mnie to 12 VA. Ze mnie taki elektryk jak z Sashy Grey dziewica :D



A gdybym podłączył któryś to oprócz spalenia mogę jeszcze uszkodzić wzmaka ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności