Skocz do zawartości

Używany wzmacniacz/amplituner do 150-200 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Jaki byście polecali ampli bądź wzmacniacz (radio mi niepotrzebne) do tej kwoty? Mam sprawną Tosię i zastanawiam się czy ją tylko odrestaurować (wymiana kondensatorów to podobno grosze) czy też kupić coś nowego?

 

Sprzęt będzie grał z 2-drożnymi kolumienkami JVC 6 ohm o mocy 80 watt (Tosia daje sobie radę mimo, że jest przystosowana do 8 ohm, jeszcze dym nie poszedł ani się nie spociła).

 

Ampli/wzmak będzie podłączany do Technicsa RS-BX626, laptopa i telefonu.

 

Ostatecznie może mieć złącza DIN5 (gdyby był to np. stary Polski sprzęcik) ale miło by było, gdyby miał zwykłe chinch.

 

 

 

Czekam na propozycję :) Dzięki Wam kupiłem Tosię i widzę, że 9 letnia wieża JVC kosztująca w momencie zakupu 800zł mięknie przy 29 letnim Polskim amplitunerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę z tymi kolumnami? Tosia i Technics utwierdzają mnie w przekonaniu, że stary sprzęt jest nieśmiertelny :D

 

Mówisz np. o czymś takim? http://allegro.pl/lepai-lp-2020a-tripath-t-amp-wzmacniacz-ta2020-i3181709367.html

 

Małe jak na moje :D A coś ciut większego?^^ Jak fajnie gra to wezmę pod uwagę :)

 

Super by było jakby wzmak miał eq (bass, sopran) ale niekoniecznie :)

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepai troche za tandetnie wyglada i dlatego bym go nie wziął.
Ja mam muse m50 i gra z jamo 307a, całkiem przyjemne połączenie. Testowałem jeszcze z :
-tannoy m1, wydawało mi się że nawet za mocny dla nich jest, pokazywały klasę...
-altus 110, napędził bez problemu, ale altusy to kiepskie głośniki :D
- taga azure f80. Podłączyłem dla beki, kto by pomyślał że takie małe ****o może napędzić takie potężne klocki. GRAŁO TO! co najlepsze, nieźle!

Tak więc moim zdaniem tripathy i inne t-ampy to świetna sprawa. Dawniej miałem reloopa ha210b po modach i przepaści nie odczułem po przesiadce.

Poszukaj muse m20 m21

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A o Tosi co sądzisz? Warto odświeżać czy lepiej sprzedać albo podarować komuś? Ładną ma barwę. Kolumienkami miota Szatan xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-amp do domowego użytku : )

Wystawiłem dziś na sprzedaż swojego Kenwooda KA-54

http://allegro.pl/wzmacniacz-kenwood-ka-54-2x50w-obsluga-4ohm-i3227151002.html

 

Grał ponad dwa lata pod komputerem, teraz zmieniłem na coś lepszego. Może Cię zainteresuje . Do tych JVC to aż na wyrost, na twoim miejscu zbierałbym na kolumny, chociaż te 300zł to będzie przeskok bez porównania. Szkoda życia na kolumny od wieży.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam magnetofon szpulowy, niestety nie slucham z niego bo nie mam tasm, ale robi za dekoracje. Co wiecej, nowka jakby z fabryki wczoraj wyjechal ;)

Bierz nowego muse m20/21 z ebaya aliexpress bez zastanowienia. Nastepnie kolumny.

 

Wysyane z mojego LG-P880 za pomoc Tapatalk 2

 

Edytowane przez deadmau52
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za kolumny i jak grają. Ale za 250-280zł można już mieć zestaw lepai+Crystal 10 (używane) i ponoć to gra! (Uderzać z pytaniami do Maciuxa i MrSheep). Więc nie wiem czy jest sens tak kombinować jak koń pod górę Tośke i JVC możesz mieć jako alternatywny zestaw dla potomnych jak to ktoś powiedział ;). W takich pieniądzach co szkodzi mieć dwa tory? :D

 

Właśnie koleżance z forum zamówiłem parę dni temu lepaia wysłali go niemal natychmiast ( przy moim zamówieniu zwlekali 10 dni <_< ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile by ze sprowadzeniem ten Muse kosztowal? Podjalby sie ktos? Odpale na piwko. Nie znam sie :/ Moj budzet to max 150 i w tym miesiacu wiecej nie bedzie.

 

Albo Lepai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zamawiać ebay/aliexpress to ja służę pomocą.

 

Muse to chyba coś około 37 dolarów to jakieś 125zł powinieneś szykować.

 

Lepai coś koło 60zł.

 

Dolicz do tego jeszcze koszt zasilacza +/- 30zł chyba że masz już jakiś u siebie.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brain napisz na priv bo jestem na fonie i forum mi szwankuje. Z gory dziekuje.

 

Jesli chcesz to podaj nr tele to jutro zadzwonie - daj znac tylko o ktorej mozesz gadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ten wzmacniaczyk radzi sobie z oddaniem dynamiki utworu ? Ma jakąkolwiek rezerwe prądową ?

Czytałem, że pracuje w klasie D , która bardziej kojarzy się z estradą niż domowym hi-fi..duże zniękształcenia przy relatywnie dużej mocy oddanej na kolumny w stosunku do ciepła..

Ktoś porównywał go z pełnoprawnymi integrami z lat 90 ?

Nigdzie na żadnym znanym forum o tematyce audio w Polsce nie ma o nim słowa ( coś na audiostereo tylko ktoś skubnął ) a tutaj polecany jest nawet przy wyższych budżetach.

Trochę mnie to dziwi, bo wzmacniaczyk ma mniej elektroniki niż przeciętny odtwarzacz CD a gra ponoć lepiej od Denona za pare tyś..

 

Do autora tematu : Na twoim miejscu wziąłbym się za kolumny bo przy tych jvc poprawy nie będzie, a z muse'm może być nawet gorzej jeśli będzie mniej wydajny prądowo od toscy na co wszystko wskazuje.

Edytowane przez Excalibue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiki mu na pewno nie brakuje. Moc zależy od zasilacza max to 25W niektórzy kupują 2 sztuki lepaia i używają go symetrycznie.

 

Tripath to klasa sama dla siebie. Zanim chińczyki zaczęli go na masową skale używać i sprzedawać to znajdował się głównie w high-endowych konstrukcjach. Poczytaj na necie, taki topping to porównywany był do wzmaków za kilka tysięcy.

Dla mnie wzmacniacz powinien po prostu dawać moc o określonych wystarczająco wysokich parametrach i płaskiej odpowiedzi częstotliwościowej taki właśnie jest T-amp.



Snuff - zapomniałeś o GG? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo Lepaila można przyrównać do jakiegoś znanego wzmacniacza ? Wydajny prądowo to on chyba nie jest jak potrzebuje wysokoefektywnych kolumn do zagrania. Z wyższymi modelami też tak jest ?

Przepraszam za dociekliwość ale zaciekawiło mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brain do srody jestem poza domem a gg nie uzywam juz :P Ta przesylka poczta bedzie monitorowana? Zeby mi nie zaginela :) W czwartek mi zamowisz :)

 

Kieko - dam znac jak to gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie super ze gdyby zginela dostaje zwrot siana :) Czesto sie slyszy ze gina?

 

Kieko tak Lepai bo nie mam kasy a skoro nie jest zly to warto zaryzykowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności