Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

na wcisk wchodzą do foremki ale srednio się trzymają jak ma się pady do poświęcenia to wyciągasz foremkę

ja bym jednak padów nie niszczył, ja swoje stare oddam komuś za 10zł do hi2050 to luksus bo welur jest sporo lepszy niż te chińskie coś z taksów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest odrobinę więcej basu ale w ślepych testach mogłoby być ciężko odróżnić. Jednak poprawiła się kwestia tłumienia, co słychać na dworze. Grunt, że pady nie psują dźwięku w senkach. Pro80 z welurami tracą swój potencjał i mają wtedy bardzo mało basu ale to nie dziwota.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę sie nowym starym nabytkiem, wczoraj dojechały HD560 Ovation. Jutro powinny być do nich nowe oryginalne pady. Tak dla potomności, to dostępne cały czas pady do HD560 po wymianie ringu mocującego pasują do HD540 Reference II. Te które mam są na oko identyczne w obu modelach, HD540 Reference I maja pady zupełnie innej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę sie nowym starym nabytkiem, wczoraj dojechały HD560 Ovation. Jutro powinny być do nich nowe oryginalne pady. Tak dla potomności, to dostępne cały czas pady do HD560 po wymianie ringu mocującego pasują do HD540 Reference II. Te które mam są na oko identyczne w obu modelach, HD540 Reference I maja pady zupełnie innej konstrukcji.

Gratuluje bardzo fajnych zakupów. Wszystko prawda z wyjątkiem podobieństwa padów w HD 560 i HD 540 II. Inny ring to nie jedyna różnica. Pad HD 560 w przekroju poprzecznym tworzy U zamknięte krążkiem plastikowym będącym podstawą pada a pad HD 540 II ma przekrój łezki ( podobny jak pad HD545/565/580/600/650) Wewnętrzny otwór krążka plastikowego ma w HD 540II większą średnice i ma to istotny wpływ na dźwięk. HD 540 Reference brzmią zdecydowanie lepiej na swoich oryginalnych padach (większa przestrzeń, bardziej otwarty dźwięk )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie jeszcze ich rzetelnie porównać, bo HD540 mają pady w trakcie renowacji i słucham na substytutach, a pady do HD560 jeszcze nie dotarły. Jak się z tym wszystkim ogarnę to oczywiście napiszę.

Tak z nieco innej beczki, to mam jeszcze HD540 Ref. II 300 ohm z uszkodzonym przetwornikiem, może ma ktoś taki przetwornik na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie jeszcze ich rzetelnie porównać, bo HD540 mają pady w trakcie renowacji i słucham na substytutach, a pady do HD560 jeszcze nie dotarły. Jak się z tym wszystkim ogarnę to oczywiście napiszę.

Tak z nieco innej beczki, to mam jeszcze HD540 Ref. II 300 ohm z uszkodzonym przetwornikiem, może ma ktoś taki przetwornik na zbyciu?

Faktycznie rzetelne podejście do tematu i rzadkie na forach audio. ;)

 

Tutaj masz opis mojej walki z padami HD 540, może Ci się przyda: http://audiohobby.pl/index.php?topic=8147.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na Twoim opisie sie wzoruję przy regeneracji, zostało mi tylko szycie. Tak sie zastanawiam, po co dałeś taśmę dwustronnie przylepna na spodzie?

 

 

 

Z moich mało precyzyjnych obserwacji wywnioskowałem, że taka grubość (taśma ma 2 mm) będzie najbardziej odpowiadała oryginałowi i tak się ułożył pada podczas szycia. Bez tego możesz mieć trochę inną przestrzeń i lżejszy bas.

Łatwiej też układają się paski gąbki, co szczególnie istotne przy łączeniu pasków. Inaczej może ci lekko wychodzić poza linie okręgu na łączeniu pasków. Podziel się proszę jak skończysz wynikami swojej pracy na forum.

 

Ostatnio doszedłem do wniosku, że sama gąbka nawet przy tej samej gęstości ma innej wielkości prześwity. Nie ma na to numeracji. Ciekawe jak Ci zagrają z nowymi padami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady do HD540 zregenerowane. Nie dałem taśmy obustronnie przylepnej, jako wypełniacz wykorzystałem 2 paski gąbki o przekroju 2x1 cm przedzielone paskiem tej oryginalnej tkaniny co już tam była, zamiast skaju (nie znalazłem niczego odpowiedniego) dałem miękką skórę cielęcą. Efekt wizualny może nie tak dobry jak Twój (sam to szyłem), ale wg. mnie jest super.

Teraz coś o muzyce. Do tej pory miałem pady od Taksatrów, więc do nich porównanie. Przestrzeń przedtem była duża, teraz jet kosmos. Poprawiła się równowaga tonalna, przedtem średnie tony mocno wysunięte do przodu, teraz tak jak lubię w sam raz. Basu ilościowo jest jak było, tylko jakiś taki szybszy. Wysokie tony w sensie ilości raczej bez zmian.

Co do sceny, to wreszcie pies z 10 sekundy płyty Watersa Amused To Death zaczął szczekać tam gdzie powinien, czyli daleko za prawym ramieniem. Jestem bardzo zadowolony z efektu.

Dzięki Aulait za tutorial i doping.


Jeszcze zdjęcie

DSC01303_1.jpg.

Edytowane przez frobek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady do HD540 zregenerowane. Nie dałem taśmy obustronnie przylepnej, jako wypełniacz wykorzystałem 2 paski gąbki o przekroju 2x1 cm przedzielone paskiem tej oryginalnej tkaniny co już tam była, zamiast skaju (nie znalazłem niczego odpowiedniego) dałem miękką skórę cielęcą. Efekt wizualny może nie tak dobry jak Twój (sam to szyłem), ale wg. mnie jest super.

Teraz coś o muzyce. Do tej pory miałem pady od Taksatrów, więc do nich porównanie. Przestrzeń przedtem była duża, teraz jet kosmos. Poprawiła się równowaga tonalna, przedtem średnie tony mocno wysunięte do przodu, teraz tak jak lubię w sam raz. Basu ilościowo jest jak było, tylko jakiś taki szybszy. Wysokie tony w sensie ilości raczej bez zmian.

Co do sceny, to wreszcie pies z 10 sekundy płyty Watersa Amused To Death zaczął szczekać tam gdzie powinien, czyli daleko za prawym ramieniem. Jestem bardzo zadowolony z efektu.

Dzięki Aulait za tutorial i doping.

Jeszcze zdjęcie

attachicon.gifDSC01303_1.jpg.

 

Super! Gratulację, mi szyła moja Pani, więc tym większy szacun dla Ciebie ;) Masz podobne spostrzeżenia do zmian ze zregenerowanymi padami jak ja. Ciekaw jestem jak wyjdzie Ci porównanie Ovation i Reference. Dla mnie jedne i drugie fajne, ale inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD560 już po remoncie, swoją drogą to nieźle sobie liczą za nowe pady, ale warto. Jeśli chodzi o porównanie do HD540 to jedne i drugie graja doskonale. HD540 jakby bardziej równo z lepszym/szybszym basem, jest go też trochę więcej, scena podobna ze wskazaniem na HD560. No i HD560 są wygodniejsze dzięki nowym welurowym padom. Tyle na gorąco, słuchałem raptem nieco ponad godzinę. Jedno jest pewne, jedne i drugie mają u mnie dożywocie. BTW można gdzieś kupić do nich tę taśmę która opiera się na głowie, bo w HD540 już mi pęka.

Moje HD560 Ovation:

 

DSC01305_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te nowe pady w HD560, to te moje od AKG jakoś bardzo się nie różnią ;) . Fakt zacne słuchawki, ale warto im kabel zmienić na jakiś z grubszymi żyłami, poprawia się wtedy brzmienie a zwłaszcza bas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakieś inne pady można by dopasować, ale chciałem mieć oryginalne tym bardziej że reszta słuchawek wygląda jak nowa.. Do kabla jeszcze dojdę, mam od HD650 i na nim słucham, chociaż do zdjęcia jest założony od HD540 Ref. II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cienki kabel od chyba hd430 made in Germany około 20letni. Dźwięk z niego jest bardzo dobry, sporo basu i ta jasność przekazu. Z hd565 i wzmacniaczem to świetne granie. Kabel diy na bazie Sommera gra gorzej i cały czas chodzi mi po głowie occ jako kabel portable ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności