Skocz do zawartości

Sennheiser HD565 Oviation


kolysarz

Rekomendowane odpowiedzi

To mam rozumieć, że HD565 dopiero zmodowane są coś warte?

 

Trochę wbrew moim doświadczeniom z modowaniem innych słuchawek jest to przyspieszenie przetwornika - raczej spowolnienia bym się spodziewał. Chociaż z wysokoomowymi to mam małe doświadczenie, więc nie wykluczam, że inaczej mogą się zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pentagrom- Nie do konca rozumiem w czym problem. Na chwile obecna rozmawiamy o samych sluchawkach, czyli po prostu o sprzecie. Wywalenie gabek powoduje dokladnie taki efekt jaki opisalem. Oczywiscie bedzie to zalezne od sprzetu na ktorym odslu****emy, bo czym lepszy sprzet, tym sluchawki beda mogly wiecej informacji przekazac, ale nawet z Iphone'a 4 bylo roznice slychac. Jezeli nie rozumiesz terminow ktorymi sie posluguje, to ok, moge wytlumaczyc o co w tym modzie chodzi, ale przeciez nie bedziemy wprowadzac cenzury z tego wzgledu, ze 95% ludnosci nie zrozumie tego o czym mowie? :P Jestesmy przeciez na forum stricle audio.

 

To mam rozumieć, że HD565 dopiero zmodowane są coś warte?

 

Trochę wbrew moim doświadczeniom z modowaniem innych słuchawek jest to przyspieszenie przetwornika - raczej spowolnienia bym się spodziewał. Chociaż z wysokoomowymi to mam małe doświadczenie, więc nie wykluczam, że inaczej mogą się zachowywać.

Zamiast dobrze/swietnie/rewelacyjnie, wole miec lepiej.

 

Akurat w przypadku Sennheiserow slychac ewidentne przyspieszenie przetwornika. Kompletnie nie idzie to w zadnego typu wyostrzenie, nawet niektore dzwieki potrafia byc odtwarzane bardziej aksamitnie.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Akurat kabelek będę miał od modelu hd600, bo poprzedni właściciel musiał zmienić.

 

Kabel z HD600 wiele lepszy nie będzie, tyle co nieco solidniej wykonany.

 

Przecież to jest dokładnie ten sam kabel. HD565 i HD600 mają taki sam fabrycznie. Grubszy dali do HD650, tzn. z dużym jackiem bez redukcji i więcej gumy, co dało kabel solidniejszy, ale dźwiękowo raczej gorszy.

 

 

Tak, miałem cały czas na myśli HD650-owy rzecz jasna, wybaczcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są już u mnie hd565 Ovation, zdjąłem gąbki pod padami a w ich miejsce wsadziłem materiał , który był na maskownicach starych głośników. Teraz mam takie pytanie, jak się dostać do wnętrza słuchawek, bo nie chcę niczego uszkodzić. Wiem tylko tyle,że zdejmuję pady i wyciągam po odpięciu kabla głośniczek ale nie chce mi wyjść :( . Chcę się dostać do środka, bo podejrzewam, że w lewym głośniczku jest jakiś włosek, bo przy mocniejszym basie kiedy membrana mocniej się wychyla słychać jakby wibrację ciała obcego ( myślę, że to właśnie włos ale najpierw muszę jakoś otworzyć te słuchawki a nie wiem za bardzo jak). Ogólnie słuchawki w połączeniu z hybrydowym wzmacniaczem brzmią świetnie po za tym małym problemem. W muzycznych zakupach zamieściłem zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dmuchal w membrane, bo jest strasznie wrazliwa na takie rzeczy, w sensie, ze potrafi sie odksztalcic, a wtedy klops i masa nerwow ;). Pamietaj, ze musisz byc ostrozny, jak bedziesz wyciagal ten panel z glosniczkiem,

raz, ze mozna wylamac uczwyty, a dwa powgniatac membrane. Przywrocenie jej do pierwotnego stanu, graniczy z cudem ;).

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem jak otworzyć. W swoich musiałem przylutować drucik cewki do tych sprężynek, bo się odlutował - bez rozebrania nie dało rady ;)

 

Najpierw wyciągnąć zatrzask widełek z muszli - z tej strony co na fotce łatwiej wychodzi

20140424_001230.jpg

 

Potem wyciągnąć zatrzask z drugiej strony

20140424_001256.jpg

 

Następnie podważyć paznokciem (lub czymś nierysującym) zewnętrzną obudowę muszli z jednej strony

20140424_001327.jpg

 

Potem po całym obwodzie

20140424_001405.jpg

 

No i pokaże się nam widok jak na filmiku o HD600 - dalej nie rozkładałem do fotek, bo strasznie ciężko te zatrzaski trzymające przetwornik odgiąć

20140424_001416.jpg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny mi pomagasz, dzisiaj poszukam włosów.

I było tak jak podejrzewałem, na membranie były 2 włoski jeden mały, drugi długi około 2cm. Słuchawki brzmią jak nowe. Posprawdzam je jeszcze później czy na 100% jest wszytko dobrze. Dzięki wszystkim.

 

 

 

 

A to może teraz zapytam się jaki kabel warto kupić do tych słuchawek? Zależy mi na 1,2m długości żeby był raczej do portable ( jeszcze nie wychodziłem w tych słuchawkach na zewnątrz ale w wolnej chwili tj. jutro się przejdę i zobaczę czy da radę w nich po mieście, oczywiście w cichszych rejonach). Na chwilę obecną znalazłem taki kabelek http://www.aliexpress.com/item/3-5mm-OCC-Silver-Plated-Cable-For-Sennheiser-HD650-HD600-HD580-HD525-HD565-Headphone-LN004076/1779145052.html czy może lepiej wybrać taki http://wireessence.com/realizacje/kabel-sennheiser-hd600/ . Oczywiście jestem otwarty na propozycje ale nie chciałbym wydawać więcej niż 120zł.

 

I na koniec czy te pady i gąbka na pałąk będą pasowały ? http://www.ebay.com/itm/Ear-Pads-Velour-Cushion-Headband-For-HD515-HD555-HD595-HD518-HD558-Headphones-/261319711091?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3cd7de5973

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

piszę tutaj w kwestii technicznej, z podobnym problemem co down32. W moim wypadku prawa słuchawka pierdzi na basie(na hip-hopowym beat'cie słychać to bardzo dobrze, coś na wzór przebicia?). Słuchawki miały już raz miesięczną przerwę od pracy i pierwsze kilkanaście minut pracowały normalnie, lecz znowu zaczęło się to samo. Czy objawy wskazują na walnięty przetwornik? Powoli mogę się z nimi żegnać?

 

Przyzwyczaiłem się już do ich mało wyraźnego wokalu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem w jednym egzemplarzu. Sprawdź czy na membranie nie ma włosów ( jak są to delikatnie je oczyść), czy membrana nie jest zdeformowana i czy się gdzieś nie odkleja. Ja też myślałem, że już nic nie da się zrobić ale po wielogodzinnej zabawie przetwornik działa jak nowy i w ten sposób mam 2 idealnie działające pary hd565 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obejrzenia nie da się powiedzieć co im jest i co zrobić. Przyczyn może być wiele.

Ale jak zrobisz to nie odpowiednio to będziesz miał coś takiego jak po lewej stronie i dopiero będzie nie ciekawie :/

Radził bym się modlić o to by była tam tylko włos czy jakiś paproch.

 

gallery_39810_531_29235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności