Skocz do zawartości

Kawa!


eternia

Rekomendowane odpowiedzi

Netto w Lublinie nie ma, nie polecilibyscie jakies dobrej mielonki w wiekszym opakowaniu, jakiejs promocji, bo te paczuszki 250gr juz coraz czesciej kupuje i mam wrazenie, ze mozna by bylo jakos ekonomiczniej kupowac.

zamawiasz 1 kg i wybierasz w jakiej formie, wiele palarni krajowych taką opcję ma

dodatkowo określasz jaką granulację chcesz zależnie od sposobu przyrządzania

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cieszyńskim Lidlu ostały się Dallmayr i Lavazza Crema e Aroma. Za pierwszym nie szaleję, drugie wziąłem z ciekawości, bo nigdy nie piłem. Niestety opakowania (chyba wszystkie) są bez zaworka, „jedynie” szczelnie zamknięte.

 

Od poniedziałku w Lidlu kawy Lavazza, Dallmayr po 35zł/kg.

Która z tych 4 kaw jest najmniej kwaśna? Próbowałem tej Dellmayr i jest całkiem niezła. Z Lavazzami miewam przykre doświadczenia, ale też zdarzyło mi się pić dobre - chyba różne świeżości były.
Już Bułhakow zwracał uwagę, że towar może być drugiej świeżości. Choć tam to chyba o jesiotra chodziło :-)

 

Jak pisał @krz, unikaj Robusty. Z tego co wiem wszystkie dostępne w Lidlu były 100 % arabica...

 

To espresso z lavazzy ma 70% robusty. Bralem tylko creme bo nie lubie spalenizny :)

... choć nie mam pewności co do tego czarnego z Lavazzy. Piłem espresso, „caffe espresso”, a tutaj widzę mają w sprzedaży „epsresso cremoso”...

 

Ponoć wzorcowe espresso italiano krążą wokół proporcji 80% arabica, 20% robusta.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To jest kawa !

Widziałem takie rowery z ukrytym barkiem na alkohol, między rurami. Kliknięcie w miniaturkę przywróciło mnie na ziemię, opaski zaciskowe wszystko wyjaśniły.

 

 

Ma ktoś na sprzedaż jakiś fajny tygielek do kawy po turecku? Nowości mi się chce, a na allegro brzydkie i/albo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No dobra, Szanowni, ekspresu używam już z 5 lat, jak nie więcej. W sumie jestem zadowolony, ale smak gumy w kawie zaczyna być uciążliwy. Niedługo będę musiał już pić tylko kawę z mlekiem, żeby zabić ten smak. Jak się tego dziadostwa pozbyć? Powymieniać uszczelki, czy co? Ekspres Delonghi ECO 310, google o moim problemie milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowica z sitkiem to jest kolba? czy jakaś część wewnątrz ekspresu?

kolbę zakręcasz do głowicy, tam jest uszczelka i sitko które bardzo się brudzi.

patrząc od dołu sitko powinno być przykręcone śrubką/śrubkami ;)

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nagromadzily ci sie osady w grupie?

wieksi maniacy kupują tzw slepe sitko, czyli takie bez dziurek, tabletki albo plyn do czyszczenia z osadow kawy, i puszczaja wg jakiegos alogrytmu.

A tak wogole zapytaj sie serwisanta na bocznej lubomelskiej, bardzo w porządku człowiek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkamieniam zwykle kwaskiem cytrynowym i dziala elegancko. Octem raz w zyciu odkamienialem, to caly blok octem potem smierdzial;-D pierwszy raz slysze, ze na bocznej lubomelskiej jest jakis serwisant, dzieki Roger za wskazowke! Hibi, czym myjesz w takim razie to sitko? Zwykla woda z plynem wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czajnika idealny jest ocet na kamień, można spróbować w ekspresie nic nie zaszkodzi :) chyba

 

Szkodzi. Znakomita większość bojlerów jest z aluminium, które jest porowate. Raz użyty do odkamieniania ocet potrafi niszczyć smak bardzo długi czas. Kwasek cytrynowy to minimum. Do czajnika też.

 

Backflush z preparatami do czyszczenia osadów kawowych to nie maniactwo, a rozsądek. Tłuszcze z kawy osadzają się i potrafią w końcu nawet zablokować przepływ wody i zawór trójdrożny. A o ścierwowatym smaku kawy z takiego ekspresu nawet nie wspomnę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności