Skocz do zawartości

Czy T10 Się Szybko Psują Skoro Jest Tyle Modeli Refurbished?


Weronika_18

Rekomendowane odpowiedzi

To samo z t30 - na Allegro 99% to refurby - ja sam mam takiego juz miesiac i jestem bardzo zadowolony. Wadami tych playerkow sa krotkie gwaracje (lub ich brak) oraz czasem wgrany zly firmware (kolezanka ma player bez radia, ale firmware z radiem - wszystkie opcje radia dzialaja, z tym, ze samo radio nic nie odbiera), ale firmware mozna zawsze zmienic, wiec nie ma problemu. Oczywiscie zawsze lepiej miec wersje sklepowa z 2-letnia gwaracja, jednak ta jest drozsza o ok 100 PLN od refurba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, chyba nie o to w pytaniu chodzilo. ja to zrozumialem tak, ze skoro jest tyle refubow, to znaczy, ze czesto sie cos psuje i pozniej tak duzo tych refubow jest.c zyli pytanie jest raczej o model - czy oznacza to, ze jest wadliwy i czesto musza przyjmowac do naprawy.

mysle, ze istotna role odgrywa tu tez to, ze kiedys duzo mniej ludzi mialo odtwarzacze i w zwiazku z tym mniej ich sie psulo, a teraz to duzo popularniejsza rzecz, wiec te (zalozmy) 1% zepsutych to sporo wiecej niz keidys to samo 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T10 nie ma się co za bardzo psuć. Nie ma joysticka, same przyciski. Jeden mój kumpel ma go od roku, inny kumpel ma go kilka miesięcy - zero problemów. Te refurby to są raczej zwroty po zakupie, bo się np. nie podobał, lub ktoś wziął inny model ostatecznie.

W USA jest to powszechne, że się coś kupuje, a potem oddaje np. w ciągu miesiąca, bo się zakup nie spodobał. Sam tak niedawno zrobiłem ze słuchawkami, oddali 100% ceny i nic nie pytali. Kiedy tak będzie u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czemu akurat tylko od zaufanego sprzedawcy? refub to refub i nie powinny sie przeciez od siebie roznic, a juz na pewnoe nie maja na to wplywu sprzedajacy na allegro. jesli juz mialoby byc tak, ze jeden jest w lepszym stanie, a drugi w slabszym, to bylaby to tylko kwestia tego, ze byly tak naprawione albo tak wyeksploatowane przez uzytkownikow, ktrzy je mieli przed oddaniem na gwarancji.

ja uwazam, ze spokojnie mozna refuby brac jesli oczywiscie jest sens, bo czasem warto zamiast trzech miesiecy miec gwarancje 2 lata albo rok, a zaplacic 10zl wiecej.

a te trzy miesiace to normalny okres gwarancji jaki sie daje na refuby. najczesciej? a moze byc wiecej niz 90 dni? no chyba, ze mniej, bo ktos ma papiery na zakup sprzed miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem z allegro T30 w wersji OEM (bez pudełka) 12 mies gwar i jak dzwoniłem do kolesia przed zakupem to pytałem czy to nie refurby - zapewnial ze nie :) . Za 20zł wiecej masz 12 mies. gwar i towar od super sprzedawcy: http://www.allegro.pl/item136833126_mega_p...ar_12_mies.html

aktualnie tej aukcji nie ma ale mysle ze koles wystawi jeszcze raz. Tu masz z 6 miesiecy gwarancji, ale na temat czy to refurb czy nie, nie ma nic - najlepiej zapytaj :): http://www.allegro.pl/item137724390_super_...t_ums_1_7_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam wersję USA odnowioną. Iriver pisze, że sa to pleyery po usterkach lub nawet takie które zostały kupione i oddane po paru dniach do sklepu, bo kupującemu coś nie odpowiadało. Na sprzęt ten jest gwarancja realizowana w USA, gdy sprzedający np na allegro ma kontakt w USA wtedy bez problemu jest realizowana gwarancja, najczęściej dostaje się nowy sprzęt i nie czeka na naprawę. Myślę, że warto kupić wersję odnowioną, ja taką mam ideał z wszystkim co oferuje nowe pudełko, czyli ambrand, silokon ,smycz, płyta, słuchawki,bateria, instrukcja po polsku-wersja ściągnięta z netu. różnica w cenie to ok 100zł, ponieważ na T10 1GB odnowiony dałem 299zł z przesyłką a za sztukę w pudełku trzeba dać ok 400zł plus przesyłka.

Co do tego, że dużo jest refubów, mnie wydaje się, że nie jest to duża wadliwość sprzętu, tylko dbanie o klienta, inne firmy puszcza do sklepu jako nowy , natomiast Iriver daje upust na taki sprzęt i informuje klienta o tym. Jak wspomniałem wcześniej wersje odnowione to nie tylko popsute kiedyś, ale również oddane do sklepu w kilka dni po zakupie- (informacja uzyskana ze sklepu internetowego w USA).

A propo FM i dyktafonu sprawdza się jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności