Skocz do zawartości

Razer jako marka peryferiów, czy jakość faktycznie spada?


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

g400 bardzo podobny do mx518, poza trochę mniejszym rozmiarem, mniejsza wagą, i imo gorszym scrollem - delikatny przeskok, choć nie wszystkim to przeszkadza. Ogólnie trzymając w rękach mx518 ma się uczucie użytkowania czegoś solidnego, w g400 już nie. Myszka całkiem dobra w tej cenie, ale jeśli ktoś ma mx518 to nie widzę potrzeby wymiany na nowszy model. Wystarczy podkręcić takotowanie usb starego mx na 500hz i poza różnicą w dpi nie widzę przewagi następcy, a nawet pod niektórymi względami jest to delikatne krok w tył. Między 1000 hz a 500hz jest różnica 1ms - dla człowieka czysta kosmetyka, chyba że ktoś lubi jarać się parametrami na papierze

 

dla mnie sam scrool ma bardzo małe znaczenie :) na stronach nie musi mi super chodzić. w grach nie używam go praktycznie, wcale... Podrkęcanie itp- mnie to nie jara :) ja mogę grać na każdym sprzęcie, nie ma problemu i z g400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też w zasadzie nie jara, ale 3 kliknięcia i po problemie. Na 500hz chodzi wyraźnie lepiej - nie czuć już tego delikatnego zamulenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również DA padł, ale tuż przed końcem gwarancji. Jeszcze na szczęście się załapałem na gwarę i przysłali mi nową, która tej wady już nie ma - ogólnie jakoś te klawisze lepiej chodzą.

 

Gdybym miał kasę i nie wywalał jej w audio, to pewnie bym też kupił klawiaturę i pada z Razera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brać klawirki z Razera to już lepiej kupić Steelseries 6Gv2 - 300zł, czyli w cenie BlackWidow i podobnych a jest to faktycznie mechaniczna klawiaturka na czarnych MX, podobno jedne z najlepszych przełączników do giercowania. Sam bym chętnie wymienił Lycosę na 6Gv2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razer prócz słuchawek Orca/Caraharias i kilku modeli myszek(Głównie tych starszych) nie ma nic dobrego w ofercie. Ich myszki są awaryjne i pakują beznadziejne sensory philipsa. Teraz najlepszą myszką moim zdaniem jest G400 - dobra jakość wykonania, rewelacyjny sensor, kształt legendarnego MX518 i niska cena, Razer dalej pakuje do swoich produktów jakieś słabe sensorki a tu jeden z lepszych sensorów na rynku, avago 3090 i to na dodatek 2 razy taniej od Razerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech? A4Tech? Kiedyś miałem i wydałem fortunę na kupowanie nowych, bo padały co kilka miesięcy. Nie wiem, może się poprawili, ale ja już nie zaryzykuję, mam DeathAddera od 3 lat i nie zamierzam zmienić. Kumpel ma nawet dłużej ode mnie, a dwuklik mu się nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Roccat szczególnie za premiery był supermega marką: kiedy Kone padały jak muchy w rolce, a mojej Kone drugiej padł cały chyba obwód drukowany - poza świeceniem nic kompletnie nie działało, nawet przyciski, dlatego wziąłem komputerowe Betsy w postaci Razera. Nie jestem godzien dosiąść Roccata!

 

A, i tak, na Razerze sterowniki potrafią napsuć całe hektolitry krwi.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również DA padł, ale tuż przed końcem gwarancji. Jeszcze na szczęście się załapałem na gwarę i przysłali mi nową, która tej wady już nie ma - ogólnie jakoś te klawisze lepiej chodzą.

 

Gdybym miał kasę i nie wywalał jej w audio, to pewnie bym też kupił klawiaturę i pada z Razera :)

tylko nie pada... Awaryjne jak cholera.... Zwłaszcza te ala xbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swojego g400 nie narzekam- działa, dużo lepiej się prowadzi niż a4tech. A że razer ssie ? No bez jaj, panowie. Zaryzykuję stwierdzenie że wszystkie firmy mają coś dobrego do zaoferowania- Roccat, Steelseries, Logitech czy Razer. Sensory są na tyle do siebie zbliżone, że trzeba jedynie dopasować do dłoni. Dlatego też będę musiał wymienić g400- świetna myszka, ale nie na moje wielgachne dłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej to awaryjny kawałek elektroniki? Ja wcale nie mam uwag co do możliwości technicznych niektórych produktów Razera. Dobija mnie tylko jakość wykonania.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jestem zdania że sprzęt ma znaczenie, pewnie dlatego, że mam nędznego skilla.

 

Intrygujące. A co to ma wspólnego z tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie produktów rezera to nie wiem jak z resztą ale myszki tak według mnie to cyborg R.A.T jest dużo lepsza, osobiście przerzuciłem się z rezera (nie pamiętam dokładnie modelu ale średnia półka) właśnie na R.A.T-a 7 i bardzo to sobie chwalę, myszka świetna, można spersonalizować, natomiast każdy kolejny razer to prawie to samo poszli w ilość a nie jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie produktów rezera to nie wiem jak z resztą ale myszki tak według mnie to cyborg R.A.T jest dużo lepsza, osobiście przerzuciłem się z rezera (nie pamiętam dokładnie modelu ale średnia półka) właśnie na R.A.T-a 7 i bardzo to sobie chwalę, myszka świetna, można spersonalizować, natomiast każdy kolejny razer to prawie to samo poszli w ilość a nie jakość

Wszystko fajnie, tylko że tysiąc takich samych, dobrze wykonanych myszek to nadal tysiąc dobrze wykonanych myszek - tyle, że nie różniących się. Przejście na RAT-7 to świetne porównanie, no - jakbyś miał wcześniej Mambę :) Pardon, to RAT-9 jest hi-endem. Mówisz, że ten RAT-7 ciekawszy od Razerów? Ciekawi mnie jak on się do Lachesisów ma.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności