Skocz do zawartości

Jaki laptop do gier w 2k20?


Kabizov

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nazwa tematu wskazuje, chciałbym zaczerpnąć się opinii od osób, które albo użytkują laptopy gamingowe, albo po prostu się na nich znają.

Jestem osobą często zmieniającą miejsce pobytu, której stary, 10-letni PC do gier nie spełnia już swojej funkcji (nie tylko z powodu braku łatwej możliwości przenoszenia, ale i technologicznie nie nadąża za tytułami nowszymi niż 2015). Posiadam laptop do pracy i studiów, który sprzętem gamingowym zdecydowanie nie jest - załatwiam na nim wszystko inne, więc szukam teraz sprzętu tylko i wyłącznie pod gry:

- sprzęt ma być możliwy do przeniesienia - zapakowania w torbę, walizkę - nie musi być klasycznym sprzętem mobilnym, od tego mam 13-calowego lapka. Preferowaną przekątną ekranu w gamingówce będzie cokolwiek powyżej 17 cali; waga podobnie nie ma znaczenia, widziałem 17-calowe OMEN-y, które miały 4.85 kg - nie jest to żadną przeszkodą, jeżeli idą za tym lepsze osiągi czy efektywniejszy Cooling system. Jeżeli dobrym rozwiązaniem byłby zakup zewnętrznego GPU, to również nie jest to przeszkodą 

- gram głównie w gry fabularne - mój stary stacjonarny PC niestety nie mógł poradzić sobie z Kingdom Come Deliverence, w planach mam też Cyberpunka, więc - jeżeli dobrze rozumiem - będzie mi potrzebna spora pamięć RAM (16+) i niezła karta graficzna. Procesor chyba ma znaczenie, gdy gra się w coś esportowego; mógłbym przyoszczędzić na nim

- laptop musi być długowieczny, podobnie jak mój PC, co za tym idzie musi mieć zaawansowany układ chłodzenia chroniący części przed przegrzewaniem się

- mój planowany budżet to: ok 4 500 - 6 000 (ewentualnie 7k, jeżeli znalazłoby się coś diametralnie lepszego od sprzętu za 6).

Myślałem nad tymi komputerami:

https://www.morele.net/laptop-hp-hp-omen-x-2pk91ear-abb-6950957/

https://www.x-kom.pl/p/570393-notebook-laptop-156-dell-inspiron-g3-3500-i5-10300-16gb-5121tb-w10-gtx1650.html

https://www.x-kom.pl/p/527260-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r7-3750h-8gb-512-w10-1660ti-144hz.html

To tylko moje sugestie. Nie znam się na tym za bardzo, chciałem zaczerpnąć radę od osób bardziej doświadczonych.

 

Z góry dziękuję za sugestie czy rekomendacje ; )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zerknij na ofertę Asusa lub MSI, ja mam Asusa TUF GAMING F504 i jakość cena są na bardzo dobrym poziomie. Mój ma przeszło rok i nadal daje radę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem znośnie, dużo niższe niż w starym Dellu L502. Choć przy dużym obciążeniu słychać wentylator jeśli nie słuchasz na słuchawkach. Niestety to koszt sporej wydajności w małej obudowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tyle o głośność, co o to, że planuję mieć ten sprzęt na wiele lat; przy przegrzewających się komponentach nie będzie to możliwe ;/

Raczej zainwestowałbym w coś większego - w stylu tego OMEN-a, ważącego 4,85, by mieć bardziej rozbudowany układ chłodzenia, ale jeszcze poczekam na inne opinie. Dzięki ;)

 

Edytowane przez Kabizov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt tylko przenosisz, a następnie stawiasz w jednym miejscu to można złożyć jakiegoś kompaktowego PCta. Tylko trzeba załatwić kwestię mobilnego
monitora.
Ewentualnie kup nową konsolę, będzie wydajniejsza od laptopów, ale z dostępnością niektórych gier może być problem.

Edytowane przez music hunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na stronę Asusa zobaczysz jak sprytnie to rozwiązali. Ja zwykle mam laptopa na 5 lat i tyle wytrzymują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Również szukam lapka gamingowego do około 6000 zł, ale mnie zależy również na dobrej matrycy jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów (i tu nowe Asusy TUF nie są dobre - ponoć w grach to nie przeszkadza, ale w innych zastosowaniach bardzo boli - pisze ponoć, bo nie widziałem, a czytałem sporo o tych matrycach).

Jeśli chodzi o kartę graficzną to chyba nie opłaca się schodzić w nowym sprzęcie poniżej GTX 1660 Ti. Generalnie czekam na jakieś dobre oferty na procesorze Ryzen 7 4800H z grafiką minimum RTX 2060.

Biorę też pod uwagę Acera Predator Helios 300 (ale na Intelu 9750H lub wyższym) - ten lapek jest bardzo dobrze wykonany i ma dobre recenzje.

Gdybyś coś kupił to się pochwal...

Cyberpunk na prockach pokroju Intel 10300 czy ryzen 3750h zwłaszcza z gtx 1650 - chyba nie tędy droga....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Markonelli napisał:

 

Cyberpunk na prockach pokroju Intel 10300 czy ryzen 3750h zwłaszcza z gtx 1650 - chyba nie tędy droga....

Cyberpunk pójdzie nawet na 1050 ti, ponieważ wychodzi też na obecną generację konsol, gdzie siedzi odpowiednik ~ gtx 750 Ti.
Nowa generacja to już RTX2070 / RX5700XT w przypadku PS5.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Markonelli napisał:

Hej! Również szukam lapka gamingowego do około 6000 zł, ale mnie zależy również na dobrej matrycy jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów (i tu nowe Asusy TUF nie są dobre - ponoć w grach to nie przeszkadza, ale w innych zastosowaniach bardzo boli - pisze ponoć, bo nie widziałem, a czytałem sporo o tych matrycach).

Do innych zastosowań zawsze można podpiąć monitor, a wybór zależy od wymagań użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Markonelli napisał:

zależy jak będzie z optymalizacją na PC (tu nie muszą się bardzo starać, bo mają do dyspozycji dużo większe moce obliczeniowe), ale chciałbym, żeby tak było ;)

Dlatego wystarczy mieć coś na poziomie rx570(poziom nieco ponad PS4 Pro) / gtx 970 / gtx 1050 ti i ma się spokój z całą obecną generacją.

@Kabizov Naprawdę radzę zastanowić się nad mini PC, jeśli sprawa monitora nie będzie problemem.
Jest taka mała obudowa, a w cenie z tematu złożysz komputer nawet z RTX3070, który da radę wszystkiemu z nowej generacji https://www.lian-li.com/pc-tu150/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@music hunter Sprawa monitora zdecydowanie będzie problemem; już jeden się uszkodził podczas przewożenia. Myślę, że laptop z ewentualnym zewnętrznym GPU mógłby dać radę.

@Jaro54 Z ASUS-ów myślałem o czymś takim, ma samoczyszczący układ chłodzenia, więc sprzęt z perspektywą na długą żywotność: https://www.x-kom.pl/p/578213-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-g17-i7-10750h-16gb-512-w10-144hz.html#Specyfikacja 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko, ale ja bym wziął mniejszy (mam 15") bo łatwiej przenosić. Mój pierwszy laptop, Toshiba Qosmio ważyła sama 4,7 kg plus potężny zasilacz 1,7 kg i jak musiałem gdzieś brać to plecy bolały, potem Dell XPS L504 z wagą 2,7 kg, a teraz Asus TUF GAMING F504 który waży tylko 2,2 kg. Gdyby były takie 13 lub14" to na pewno bym wziął zamiast 15". Zawsze do monitora lub tv można podpiąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności