Skocz do zawartości

K5 - Czyż Nie Jest Piękny?


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się tym w sklepie w sobotę.

 

b2clypk5tz1.jpg

 

Coś pięknego! Cały czarny, wyświetlacz OLED i przyciski w tym samym klimacie.

Bardzo dobry bas i wyraźne wysokie tony. Tyle wyczaiłem wpinając się do niego moimi CX300.

Coś mi się wydaje, że Samsung swoimi playerami wyjedzie na pozycję lidera na rynku odtwarzaczy flashowych. W końcu i tak jego kości (pamięci, procesory) siedzą w iRiverach, Meizu i nie tylko.

 

A iAudio wypuściło F2, następcę F1. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest za duzy....

 

edit: 1000 post!!!! ale jaja

edit2: z tej okazji pochwale wam sie ze wlasnie sprzedalem meizu m6

Za duży ? Jak na odtwarzacz z wbudowanym integralnym głosnikiem ? :blink:

 

Link do testu video z którego pochodzą poniższe screeny --->>K5 video- format XviD (38 MB)

 

caracteristiques.JPG

 

100_2826.JPG

100_2827.JPG

100_2929.JPG

100_2944.JPG

100_2946.JPG

100_2811.JPG

100_2810.JPG

100_2950.JPG

 

 

Widzieliscie że ma w komplecie dokanałowe słuchawki ?

100_2831.JPG

103_2796.JPG

100_2822.JPG

100_2848.JPG

100_2836.JPG

100_2860.JPG

100_2867.JPG

100_2899.JPG

100_2923.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, radio jest. Nie ma obsługi ogg :( Troche te krawędzie są nieergonomiczne, ale jeśli dzięki temu jest ładniejszy, to niech zostaną. Podobają mi się animacje przy przełączaniu funkcji playera, takie przejścia z jednej ikonki w drugą. Mała rzecz, a cieszy. :) No i jest to jeden z niewielu odtwarzaczy, który ma klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co Ci ten wysuwany głosnik ? - i tak będziesz korzystał tylko ze słuchawek. ;):)

A gdyby nie on K5 byłby o połowę cieńszy i lżejszy- zreszta jest odmiana Samsunaga YP-Z5 pozbawiona

głosnika- ma on wtedy 11mm i grubości ( i waży 50 g ) a nie 20mm ( i wagę prawie 100) jak K5

 

Jest różnica ?

IMG_6768.JPG

IMG_6767.JPG

IMG_6766.JPG

IMG_6770.JPG

 

Z5 jest co prawda mniej efektowny niz K5 , ale tez posiada radio a jego autonomia to aż 39 godzin

( potrafi odtwarzać też ogg ) .Wystepuje w dwóch wersjach 2GB i 4GB

 

Jezeli komus się nie podoba uboższy niż w K5 design i brak " świecidełek" mozna jeszce l zwrócić uwagę na coś posredniego pomiedzy K5 i Z 5 czyli Samsunga YP-T 9 .

Co prawda nie ma wersji 4 GB ( tylko 2GB i 1 GB ) ale na jednym ładowaniu ciągnie do 30 godzin

( audio , video 7 godzin ), jest o połowę lżejszy od K 5- ma -49 g ( wymiary 42,6 x 83 x 11mm) , tez posiada radio ( z RDS) 13 zakresowy EQ (5 mozliwych ustawień własnych), MTP/UMS do wyboru i odtwarza ogg ( poza tym MP3, WMA, OGG, WMA-DRM, MPEG4 )

 

Mozna wybrać YP-T 9 w dowolnym kolorze , pod warunkiem że będzie czarny . :D

( czy wszystkie Samsungi produkuje się dziś wyłacznie w czarnym kolorze :D )

 

Ze względu na rozmiary wagę , funkcję -to raczej właśnie ten model jest bezpośrednim konkurentem

iAudio F 2 , a nie pozycjonowany wyżej K 5.

yp-t9_4_lg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, idzie do mnie iRiver T10 FM 2GB. Jak go nie polubię, to sprzedam. YP-Z5 podejrzewam, że na słuchawkach gra tak dobrze jak K5, ale nie miałem okazji sprawdzić. Chwalili tego Z5 za dźwięk... nie powiem, gdzie. :D

Co do iAudio F2, to ja kojarzyłem serię F (jeśli w ogóle można mówić o serii) jako popis designerski Cowon Systems, więc takim "popisem" jest dla mnie K5 Samsunga. Co by nie mówić, obie firmy mają w ofercie coś, co przypomina telefon komórkowy, i pod tym względem F2 jest niedościgniony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung już namieszał. Ma tyle modeli flashowych, że każdy znajdzie coś dla siebie, choćby wśród tych modeli, które podał getz. Sama obsługa ogg niczego nie załatwia. Do ogg musi być porządna elektronika, żeby wydobyć zalety dźwiękowe wyższych bitrate'ów. W niskich bitrate'ach jest tylko ten zysk, że mało miejsca zajmują brzmiąc bardzo poprawnie.

Póki co, Samsung sam rozwija swoje procesory i pamięci, i jest w tym coraz lepszy. Cowon na razie upycha Telechipsy i kodeki CirrusLogic do flash playerów, a SigmaTel kupił Rio, i będzie miał własną markę mp3 playerów. Musiałbym kiedyś posłuchać jakiegoś nowego flashowego iAudio, żeby się wypowiedzieć.

Znam brzmienie iRivera T10 i trochę clixa, także Samsunga K5 co nieco. Raczej są chwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z niecierpliowscia na F2;] Ten Szajsung tez moze niezle namieszac ale wydaje mi sie odrobine przebajerowany;) i bez ogg:(

Ogg mają zaimplementowane wszystkie modele Samsunga z wyjatkiem K 5 własnie.

 

majkel

SigmaTel kupił Rio, i będzie miał własną markę mp3 playerów

 

Nie zanosi się na to niestety - Także i my liczylismy że na bazie projektów które przygotowało

Rio pojawi się pod marką Sigmatela nowa Karma II . Ale kilka miesiecy temu Sigmatel

rozwiazał stary zespół inzynierów Rio , a z pracownikami rozwiązał umowę o pracy.

( szef tego zespołu znany w sieci jako Hugo przeszedł do Apple.)

Technologia nowych ,opracowywanych przez Sigmatela playerów została zas sprzedana

- prawdopodobnie niemieckiej firmie Trekstor . Jej nowy - własnie wchodzacy na rynek player

Trekstor Vibez jest opraty o najnowszy chip Sigmatela STM 3600 , i otwarcie wzorowany na Karmie

(ma wiele cech starego RIO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SigmaTel to nie jest top-end. Karma zawdzięcza swoje brzmienie kodekowi Wolfsona. Oby ludzie z Rio trafili tam, gdzie się wkłada dobry hardware.

Wydaje mi się, że jeśli K5 nie obsługuje jeszcze ogg, to niedługo zacznie obsługiwać. A tak w ogóle to ja tylko temat założyłem, nie jestem jakimś tam fanem K5. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STM 3600 był wspóltworzony - od czasu przejecia przez Sigmatel "masy

upadłosciowej" po Rio , przez brytyjski zespół który zaprojektował Karmę.

( nazywany takze Rio Audio Cambridge )

 

Informacja z sprzed roku --->>> http://www.dapreview.net/comment.php?comment.news.2458

 

Był to pierwszy chip Sigmatela zaprojektowany specjalnie dla odtwarzaczy HDD

i miał być sercem Karmy II - do tej pory firma z Teksasu wyspecjalizowała się w

produkcji podzespołów do odtwarzczay fleshowych . Wolfson startował z drugiego

bieguana- do niedawna specjalizował się w układach do HDD - teraz jego układy mozna

znalezć nawet w chińskich playerach MP 4- ( np takim --->>Teclast T29

 

Okazło się jednak że w perspektywie rozwoju pamięci flashy rynek HDD robi się coraz węższy

i Sigmatel nie zdecydował się na ryzyko finansowe wystartowania z własną marka odtwarzaczy.

 

Kiedy w maju pojawił się ( wyczekiwany przez całą branżę ) pierwszy player z tym układem

okazało się (przynajmniej w tym czasie ) że góra urodziła mysz --->>>http://www.utalking2me.com/pr/7688

 

Ale STMP3600 nadal ma wielkie mozliwości- mówiło się że wykorzysta go Creative , teraz

wielkie nadzieje wszyscy pokładają w Trekstorze Vibez.

Ten odtwarzacz ma np. fakultatywną mozliwość nawigacji - po tagach i katalogach , pełny gapless , FLAC

ogg WMA DRM ,możliwość integracji w zasadzie ze wszystkimi systemami sprzedaży przez internet

Akumulator ma opcjonalnie mozliwosc ładowania przez baterie słoneczne

W ostatniej chwili Trekstor nie zdecydował się na wypuszcenie 15GB HDD i w tej chwili

są na rynku dwie wersje Vibeza z micro-dyskami 8GB i 12 GB

(ale cały czas jest nadzieja że może będzie też wersja 30 GB :rolleyes: )

 

A nawigacja i interface jest żywcem przejety z Karmy :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

ts_vibez_GUI5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten trekstor gra? Bo w sumie pisząc o kodeku myślałem bardziej o dźwięku, ale dobrze, że podrzuciłeś trochę informacji technicznych w pigułce.

Jak gra to chyba nikt jeszce nie sprawdził , bo dopiero w tym tygodniu zaczeła się ich sprzedaż . :)

 

Ale specyfikacja techniczna jest imponująca ( + planowne peryferia) format pdf 2 MB -->> http://www.trekstor.de/dyn_files/datasheets/vibez_en.pdf

 

 

Wszystkie pozostałe informacje o Vibezie które przez ostatni tydzień "spływały" przez net

wkleiłem do wątku Rio Karmy --->>http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=6700&st=450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności