Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. To nie są wyjścia słuchawkowe. Pewnie można je tak użyć, ale to typowe rozwiązanie dla wzmacniaczy z funkcją preampa. One czasem nie działają zawsze na określonym napięciu? Taki line-out. W każdym razie już ci Perul napisał, że muszą mieć osobne masy żeby to był przewód zbalansowany. Czyli w uproszczeniu potrzebujesz dwóch przewodów 3.5 mm -> XLR 3-pin.
  3. Ale przejściówki z 2x xlr 3pin do 1x xlr 4 pin są, wzmacniacze słuchawkowe też mają podwójne wyj. XLR 3 pin, gdzie jeden xlr jest dla lewego kanału, a drugi xlr jest dla prawego kanału, jak można się domyślić. Stąd pewno taki schemat jaki wrzuciłem. We wzmacniaczu mam 3 rodzaje wyj. słuchawkowych 2 x XLR 3pin, 1 x XLR 4pin i 1 x jack 6,3mm. W sklepie @Audiofanatyk są też takie przejściówki z 2 x XLR 3pin do 1 x XLR 4pin. https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-zbalansowany-sbal-xlr-4-pin-do-2x-xlr-3-pin/ W Audeos @Mayster też oferuje kable słuchawkowe z wtykami do wzmacniacza 2 x XLR 3pin.
  4. Zależy jakie masz wyjście we wzmacniaczu. Ale jeśli masz i jedno i drugie, to moim zdaniem lepiej XLR 4-pin, bo bardziej uniwersalne jakbyś np do kogoś chciał zabrać słuchawki z tym kablem. Użytkowo też moim zdaniem wygodniejsze.
  5. Jak każdy to dziękuję za info, a co do zasilania: niestety nie mam, bo mam dosyć budżetową płytę główną. Temat do zamknięcia, dziękuję wszystkim za cenne rady pozdrawiam
  6. Nigdy nie widziałem przewodu zbalansowanego zakończonego XLRem 3-pinowym, chyba że od strony wtykanej do słuchawek... Ewidentnie 3-pinowy... No za mało pinów ma. Mógłbyś co najwyżej dwa przewody 3.5 mm -> XLR 3 pin i spięte później przejściówką 2x XLR 3 pin do XLR 4 pin, takie już widziałem, Zeos używał.
  7. Każdy z wtykiem USB B będzie pasować. Może masz gdzieś schowany "przewód od drukarki", taki zwyczajny też będzie ok. 🙃 Miałem Zen One z przyciskiem on/off i nie znosiłem go za każdym razem włączać. Raczej większość ma możliwość ustawienia w BIOSie żeby porty odcinały zasilanie po wyłączeniu komputera.
  8. Przyszedł, poprawa dziekuej jest, gra na pewno trochę ciszej niż Black, bardzo fajnie działa podbicie basu. I mam do was pytanie, czy mogę kupić inny kabel usbausb czy musi być ten tutaj ? 40cm to jest trochę za mało :d czy będzie pasował ten ? https://allegro.pl/oferta/fiio-kabel-przewod-audio-pozlacany-usb-a-usb-b-1m-13815677703 Tylko też żeby nie zrobili przycisku on/ff na nim to trochę bieda jak za tą kwotę, nie mogę wyłączyć zasilania USB z płyty po wyłączeniu pc i wyłączeniu pc musze wyłączyć również zasilacz, ale jest to akceptowalne.
  9. Ja nie pytam o interkonekt, tylko o kabel zbalansowany do słuchawek, a schemat dotyczy xlr 3pin do 2x jack, czyli nie jest to zbalansowany kabel sluchawkowy, to ile żył taki kabel musi mieć? Bo mam jeden warkocz 4 żyłowy litza na metry kiedyś kupiony z FAW i chciałbym go wykorzystać. Albo jak jest realizowana przejściówka z 2 x xlr 3pin do 1x XLR 4pin (schemat). Czy lepiej xlr 4pin?
  10. Witam, Zbieram sie na zakup Lampy, na ten moment wstyd powiedziec ale podlaczam sluchawki do Audient ID4, moj DAC sie zepsół (korzystałem z audioquest cobalt). Chce kupic w końcu cos w miare porządnego (wiem że sky is the limit ale dla mnie 5-6K wystarczy). Biorę pod uwagę używki. Max do 6tys. Słuchawki Nowo zakupione (jeszcze nie przyszły) moondrop x crinacle dusk 2, z nausznych głównie Hifiman arya organic Słucham: klasyczna, jazz, metal, rock, soundtracki, Anime, kpop a nawet czasem jakiś hardstyle wejdzie - czyli prawie wszystko oprócz disco polo
  11. Update: długo to trwało ale widoczne na zdjęciu rozwarstwienie headbandu zostało uznane za kwalifikujące się do naprawy gwarancyjnej, mimo, że normalnie podobno headband i pady jako części podlegające zużyciu nie są objęte gwarancją.
  12. Dzisiaj
  13. Dziś długo zastanawiałem się jaki album mam wam polecić, zdecydowałem że nadal zostanę przy twórczości naszych polskich rodzimych artystów/muzyków. Album który wybrałem jest z gatunku jazzu eksperyment-owego, być może będzie tak ze pierwszy lub nawet może dwa utwory będą wydawać się wam meczące lecz jestem przekonany a wręcz prawie pewien że im dalej w las tym trudniej bezie się wam zdecydować na wyłączenie tego albumu i was on po prostu wciągnie. Ciekaw jestem waszych odczuć oraz zdania co do tego wydania, być może nie każdy ma jeszcze ten moment lub nie tą chwilę na tego typu klimaty 😉 Pozdrowienia... Revisit MikrokolektywKuba SucharArtur Majewski https://tidal.com/browse/album/9796175?u
  14. kojotte

    All that Jazz

    Dziś długo zastanawiałem się jaki album mam wam polecić, zdecydowałem że nadal zostanę przy twórczości naszych polskich rodzimych artystów/muzyków. Album który wybrałem jest z gatunku jazzu eksperyment-owego, być może będzie tak ze pierwszy lub nawet może dwa utwory będą wydawać się wam meczące lecz jestem przekonany a wręcz prawie pewien że im dalej w las tym trudniej bezie się wam zdecydować na wyłączenie tego albumu i was on po prostu wciągnie. Ciekaw jestem waszych odczuć oraz zdania co do tego wydania, być może nie każdy ma jeszcze ten moment lub nie tą chwilę na tego typu klimaty 😉 Pozdrowienia... Revisit MikrokolektywKuba SucharArtur Majewski https://tidal.com/browse/album/9796175?u
  15. Czy ktoś może wie, gdzie kupię zamszowy worek na słuchawki (coś podobnego, co dodają do Abyssów) ... Na alledrogo nie znalazłem...

  16. Gilbercik

    Co kupić

    Jakie słuchawki kupić, bezprzewodowe do 260 zł, interesuje mnie ANC i też jakość dźwięku . mój telefon to OPPO Reno 7
  17. Zmiany zawsze są. To inne materiały, inna wielkość. Natomiast według mnie te zmiany w przypadku Yaxi są małe. Właśnie przed momentem założyłem lewą słuchawkę oryginalny pad i prawą Yaxi z attenuation ringiem - dało się słuchać, co utwierdza mnie w tym przekonaniu. Porównałem całościowo i według mnie: - szersza scena, ale też wokale delikatnie bardziej oddalone na Yaxi (pewnie kwestia trochę większej odległości od ucha), - bas podobny albo minimalnie słabszy, - jasność wysokich tonów podobna. Dużo zależy od ułożenia padów (na prosto, pod kątem), czy pady grubszą częścią na dole czy na górze (grubsza na dole imo więcej basu, grubsza na górze jaśniejszy dźwięk - pewnie kwestia oddalenia od uszu i seala), attenuation ringów (one są niesymetryczne - otwór może być bardziej z przodu lub z tyłu uszu). W przypadku padów pod delikatnym kątem (tak żeby dopasowane były do uszu), grubszą częścią do dołu, attenuation ringi włożone tak żeby otwór był bardziej z przodu uszu, dźwięk jest baaaaaardzo podobny. Ale jakby jakiś lepszy, natomiast no nie wiem, to kwestia moich preferencji a każdy ma różne. Na pewno jakieś lekkie różnice stricte tonalne są.
  18. bassfreak

    Fiio K9 AKM

    Udało mi się kupić 1 sztukę w pewnym sklepie (tylko dlatego że pisałem meile z zapytaniem o dostępność wcześniej, sami do mnie odpisali bo pamiętali). Wcześniej miałem k7 + zasilacz PL50, różnica w detalu jest słyszalna od razu na IEM-ach, doszły dźwięki których można powiedzieć nie było. Nie oceniam do końca bo wiem że k9 z pudełka gra "słabo", dam mu pograć z 50-100h i wtedy jakaś większa opinia. Rzekł bym że troszkę kuleje dynamika i bas mógł by być lepszy ale to pewnie kwestia aby sprzęt pograł swoje godziny bo wątpie aby k7 miał przewagę nad k9 akm xDD Jednak używam k9 akm też jak dac czy tam pre amp do mojego wzmacniacza stereo NAD, no tam po przesiadce z karty dźwiękowej titanium hd w kompie różnica jest kosmos, jak bym zdjął z monitor koc dźwięk żyje teraz dźwięk z suba nie wiem czy się zmienił bo jest podłączony LFE do wyjścia subwoofer we wzmacniaczu więc chyba tylko i wyłącznie sub gra swoim wzmacniaczem ale może się mylę?
  19. Cześć. Niestety nie, nie dane mi było słuchać dwóch naraz.
  20. Rzeczywiście jest tak jak mówisz. Są jakieś zmiany w brzmieniu po założeniu nowych padów?
  21. Dirian

    Muzyczne Zakupy

    Ładna ta brązowa edycja, bo te czerwone to jak z jakiegoś... domu schadzek
  22. RadekBe

    Muzyczne Zakupy

    Podążają rzekomo tzw. Anniversary tuning. Ale nie słyszałem oryginałów oraz mk1, więc wypowiem się na temat różnic. Prawda, cuda Aczkolwiek w świecie słuchawkowym jedyny produkt, który robi na mnie takie wrażenie jak właśnie Sonus Faber (moje to Cremona M) to Feliks Audio Envy. Ta sama klasa wykonania. Ze słuchawek ... nieee, nie miałem w rękach jeszcze takich. Użytkowa czy nie, są piękne. Co do zdrowia- masz rację. Zdecydowanie o zdrowie.
  23. Rafacio

    Muzyczne Zakupy

    Co najwyżej mowa o sztuce użytkowej. Dlaczego walczyłeś ze zdrowiem, a nie o zdrowie?
  24. Coś poplątałeś. VAT jest automatycznie naliczany jeśli cena nie przekracza 150 euro na Aliexpress. Powyżej nie jest naliczany automatycznie, masz do zapłacenia poczcie. W przypadku Yaxi, jako że wysyłka jest przez Fedex, zawsze zapłacisz 23% od: wartości deklarowanej przez Japończyka + kosztów transportu (w moim przypadku ten koszt transportu to było 67,10 zł) Kupiłem dwie pary żeby było taniej (bo tam jest kod -15% przy zakupie dwóch par), więc jeśli chcesz, to mogę ci odsprzedać jedną po cenie zakupu (wyślę ci dowód zakupu i papiery ile dopłaciłem Fedexowi). Tak, będą pasować. Pady Yaxi wychodzą dużo taniej (około 220-230 zł w porównaniu do 350 za Dekoni), natomiast są też wykonane z ekoskóry a nie ze skóry. Materiał ma wpływ na dźwięk i pytanie byłoby raczej które pady mają lepsze właściwości w przypadku Fostexów. Ja mogę jedynie poręczyć za Yaxi które użytkowałem.
  25. W HiFiPRO - MP3Store Kraków w najbliższych dniach dostępny jest demonstracyjny egzemplarz słuchawek Crosszone CZ-1. Słuchawki niełatwe do oceny, ale bardzo trafnie opisał je P. Ryka "To granie potężne, przestrzenne, treściwe, obrazujące, sycące. Jedynie formę ma taką, że każda ostrość zostanie rozproszona, co wcale nie pogarsza zaangażowania i nie przeszkadza cieszyć się drobiazgowością szczegółów, sopranowymi wzlotami ani potęgą basu." Jeżeli ktoś ma ochotę posłuchać ich w sklepie, zapraszam do kontaktu!
  26. The Grand Wazoo

    Muzyczne Zakupy

    Gratuluję zakupu. Dwa dzieła sztuki obok siebie Fostex i Sonus Faber (Cremona?) 😀👍
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności