Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Na twarzy światło z ringlighta, kontra z żółtej żarówki światła modelującego. WB trochę się pomieszał. Powtórzę za Marcinem - to już lepiej kup ten ND i świeć błyskiem. Dużo nie stracisz a zyskać możesz sporo. Poza tym się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wybrała modelka. Ja mam trochę innych faworytów. :P

 

Co do barwy, to PEN dobrze napisał. ;) Winieta na włosy chyba nie wchodzi (maskowałem). Co do filtrów to jest problem, że potrzebowałbym pewnie ND16, a miałem już taki z a6000 i SEL50 i wiem jak to działa. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale Marcin ma lampy 200W, a nie 300W. Z 200W wystarczyłby ND8 i byłoby fajnie. Tam było więcej miejsca, co też ma znaczenie. U niego robiliśmy na F/4, a ja muszę robić na F/8-10.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie. Średni format ma kilka różnych proporcji w tym np. 6x6.

 

Najlepszy aparat do portretu w studio: http://www.foto-kurier.pl/archiwum_artykulow/konkursy/pokaz-401-fujifilm-gx680-iii-professional-artykul-opublikowany-w-foto-kurierze-3-1999.html

 

Ciekawe jeszcze jak się sprawują wielkoformatowe. :P

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GX-y są piękne. Sam choruję na GW690 :D . Jak będę miał kasę na ******ły to sobie kiedyś kupię bo foty z tego są nieziemskie ;) . Do krajobrazów IMO średni i wielki format to cudeńko ;) . https://www.google.pl/search?q=fujifilm+gw690&espv=2&biw=1920&bih=974&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwib7Zi47abQAhVH2ywKHauwDjAQ_AUIBigB#q=fujifilm+gw690&tbs=isz:lt,islt:4mp&tbm=isch

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasę to bym miał, ale inne rzeczy mnie odpychają - nie wiem, jak się to obsługuje. To analog. Nie wiem, gdzie to wywoływać i... skoro sam nie wywołuję, to tracę wpływ na efekt końcowy. Nie znam się na takim sprzęcie, a nie można kupić nowego - mogę trafić zepsuty złom. Klisza kosztuje. Wizjer optyczny - a ja mam astygmatyzm i ciężko mi się ostrzy na optycznych.

 

Z zalet:

- tilt

- lepsze proporcje kadru.

 

 

dsc08903-edit_500px.jpg

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasę to bym miał, ale inne rzeczy mnie odpychają - nie wiem, jak się to obsługuje. To analog. Nie wiem, gdzie to wywoływać i... skoro sam nie wywołuję, to tracę wpływ na efekt końcowy. Nie znam się na takim sprzęcie, a nie można kupić nowego - mogę trafić zepsuty złom. Klisza kosztuje. Wizjer optyczny - a ja mam astygmatyzm i ciężko mi się ostrzy na optycznych.

 

Z zalet:

- tilt

- lepsze proporcje kadru.

 

 

dsc08903-edit_500px.jpg

 

 

 

Klisze nie są takie drogie, a przy okazji dużo uczą (w końcu nie ma no limit zdjęć). Co do wywoływania- jeśli i tak zamierzasz skanować do postaci pliku- to sobie wszystko zmienisz... Jeśli nie, to chemia też nie jest taka droga- a poradników mnóstwo...

 

Co do wizjera optycznego - mam astygmatyzm i nie mam z tym problemów, kwestia wprawy (zwłaszcza że w sumie wystarczy znać odległość - masz podziałki na obiektywie, więc nawet tak trafisz). Po za tym nie ma jak to klin :)

 

Co do zepsutego- z reguły nie potrzeba części zamiennych, więc naprawa nie jest taka droga....

 

A obsługa- taka sam jak w cyfrze... Tylko mniej kombinowania. Włożyć film, ustawić odpowiednią czułość i cykać :) Można kupić na początek coś taniego na m42, dwa obiektywy i jazda... Ja tak już od w sumie 4 lat robię analogiem. Przerzuciłem się z cyfry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w akcji GX680III i wyglądało to dosyć skomplikowanie. :P Jedna klatka to ponoć 10 zł. Nie interesuje mnie 35mm.

Marcin wspomniał o 10zł/klatka w kontekście wkładów polaroidowych a nie filmu. Nadal jak patrzę na moją odbitkę z GX'a to wydaje mi się, że to jakaś magia a nie tylko zwykłe zdjęcie ^_^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem w akcji GX680III i wyglądało to dosyć skomplikowanie. :P Jedna klatka to ponoć 10 zł. Nie interesuje mnie 35mm.

Marcin wspomniał o 10zł/klatka w kontekście wkładów polaroidowych a nie filmu. Nadal jak patrzę na moją odbitkę z GX'a to wydaje mi się, że to jakaś magia a nie tylko zwykłe zdjęcie ^_^

 

Średni format, dobry papier, dobra optyka, dobre wywołanie i obróbka potrafią zdziałać cuda. Średni format wygląda całkiem nieźle nawet ze zwykłego skanera. IMO ma coś w sobie. Zwykła klisza 35mm już średnio,

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie było wywołania i obróbki. To był polaroid.

 

Marcin wspomniał o 10zł/klatka w kontekście wkładów polaroidowych a nie filmu. Nadal jak patrzę na moją odbitkę z GX'a to wydaje mi się, że to jakaś magia a nie tylko zwykłe zdjęcie ^_^

Wydaje mi się, że mówił w kontekście tego, co normalnie robi, a nie polaroida, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności