Skocz do zawartości

Niebezpieczne 7Hz


fakcior

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem gdzieś, że fala akustyczna o częstotliwości 7Hz może doprowadzić do śmierci, ponieważ wywołuje migotanie przedsionków serca i/lub zatrzymuje jego pracę. Słyszałem, że prawnie jest zabronione odtwarzanie tych dźwięków z dużym natężeniem.

 

Czy to prawda?

 

Dowiedziałem się również że niskie częstotliwości (20Hz) źle wpływają na samopoczucie (senność, zmęczenie), dlatego podczas jazdy pociągiem czy to samochodem/autobusem jesteśmy senni. Dowiedziono również, że czestotliwości pokroju 15Hz, doprowadzają do tego, że ludziom się wydaję, że widzą ducha. "...kątem oka zauważyłem szarą plamę, gdy się obróciłem ona zniknęła." Naukowcy, że dźwięki wydawane przez konstrukcje starych posiadłości powodują przekonanie, że domy te są nawiedzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze razem z zakim macie problemy z czytaniem w moim poscie powyzej (nr 3) juz to jest... enjoy

zreszta o samej brazowej nucie juz byl tu topik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś, że fala akustyczna o częstotliwości 7Hz może doprowadzić do śmierci, ponieważ wywołuje migotanie przedsionków serca i/lub zatrzymuje jego pracę. Słyszałem, że prawnie jest zabronione odtwarzanie tych dźwięków z dużym natężeniem.

 

Czy to prawda?

 

nie. sterowanie rytmem serca nastepuje poprzez tzw.uklad nerwowo-przewodzacy, z wlasnym automatyzmem - osrodki tzw.wezly zatokowo-przedsionkowy i przedsionkowo-komorowy.

 

to o czym piszesz: 7Hz przy dluzszym oddzialywaniu faktycznie jest niebezpieczne - ale dlatego ze interferuje z tzw.rytmem alfa naszego mozgu - powodujac dekoncentracje oraz zaburzenia kontrolowania czynnosci nizszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem/czytałem że niemcy podczas drugiej wojny światowej za pomocą niskich częstotliwości zabijali ludzi głęboko w lasach. Prowadzili jakieś badania nad tym. Tak odnośnie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19Hz o natężeniu ok 22B wywołuje puszczanie zwieraczy (ktoś tam się pytał jaka to częstotliwość).

Na zjeżdzie partii komunistycznej w Pradze, bodajże w 1993 roku, "nieznani sprawcy" zastosowali taki sabotaż, co doprowadziło do pamiętnego wydarzenia- "pół tysiąca obsranych komunistów" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś, że fala akustyczna o częstotliwości 7Hz może doprowadzić do śmierci, ponieważ wywołuje migotanie przedsionków serca i/lub zatrzymuje jego pracę. Słyszałem, że prawnie jest zabronione odtwarzanie tych dźwięków z dużym natężeniem.

 

Czy to prawda?

 

Dowiedziałem się również że niskie częstotliwości (20Hz) źle wpływają na samopoczucie (senność, zmęczenie), dlatego podczas jazdy pociągiem czy to samochodem/autobusem jesteśmy senni. Dowiedziono również, że czestotliwości pokroju 15Hz, doprowadzają do tego, że ludziom się wydaję, że widzą ducha. "...kątem oka zauważyłem szarą plamę, gdy się obróciłem ona zniknęła." Naukowcy, że dźwięki wydawane przez konstrukcje starych posiadłości powodują przekonanie, że domy te są nawiedzone.

 

Angora? Też czytałem :lol:

 

Większość małych dzieci zawsze zasypia w samochodzie, moi młodsi bracia (ja też jak byłem mały) zawsze zasypiają w samochodzie jak jedziemy gdzieś przez minimum pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1B to 10dB. W praktyce wszyscy posługują się decybelami, jednak to bele są podstawową jednostką.

 

Jakim cudem można uzyskać takie natężenie? Sam nie wiem, wiem że organizatorzy sabotażu wykorzystywali ciężarówkę. Ale fakt jest udowodniony i opisany. Poza tym to nie jedyny przypadek. W USA w pewnym okresie, zastanawiano się czy nie rozpraszać demonstrantów ultradźwiękami, myślano też nad "19Hz", ale uznano to za niehumanitarne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jednostajne miarowe dźwięki i wszelkiego rodzaju kołysania nas uspokajają i usypiają jest w pełni zrozumiałe.

Jeżeli kiedyś będą dzieci, które rozwój embrionalny przeżyły poza organizmem matki - takie prawdziwe dzieci z próbówki - to całkiem prawdopodobne, że stukot kół pociągu nie będzie ich usypiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wygenerowanie "zwieraczorozwierających" częstotliwości jest możliwe w warunkach, że tak powiem, domowych? Bo chciałbym zrobić jednej osobie psikusa XD

Tak przy okazji, ciekawy tekścik, jakby kto jeszcze nie czytał: http://nowaonline.strefa.pl/39Jakubowski4.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności