Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Thomm, mniej więcej właśnie tak. Przy czym ja nie robię ze sprzętu ołtarzyka, nie klękam, nie cyzeluję, nie ocham i nie acham. Traktuję sprzęty czysto użytkowo.

Tak więc nie czekałem na paczkę z mózgową gorączką czy co tam jeszcze. Nastawiłem się na rzetelny odsłuch, na spokojnie, a później na podjęcie decyzji.

 

W sumie to w grudniu słuchałem Lambd na Cytrynie i jakoś mnie ten zestaw nie rzucił na kolana, miałem do niego taki raczej obojętny stosunek.

No, ale Minczin ( był u mnie ze swoim zestawem ) ziarenko zasiał.

 

W końcu stwierdziłem, że muszę sobie jakichkolwiek Staxów posłuchać, ale w swoim własnym zaciszu domowym, na swoich sprzętach i ulubionej muzyce.

 

No i przepadłem. Nie to żebym zaraz wpadł w staxowy fanatyzm, ale gorąco namawiam wszystkich : jeśli zdarzy Wam się możliwość zabrania jakiegoś zestawu na dzień,dwa do domu - zabierać i posłuchać.

Choćby po to żeby mieć pojęcie jak to gra.

 

Lordzie, a Ty wiesz jak Blade Runner hula na Staxach ? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ech...wolałbym AKG 812 ;) . Ale na razie inne rzeczy na tapecie.."

 

Nie ma co szaleć, już mój pradziad mawiał : słuchajmy muzyki na sprzęcie,a nie sprzętu na muzyce ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jakiś Cult of Stax ? Jak na przedmiot uwielbienia...nieładne. ;).

Po prostu grają wyraźnie inaczej ;)

Ja osobiście nie przepadam za brzmieniem słynnych Omega 2, SR007mkII.

Jest to, przez jakiś okres, coś zupełnie innego, bardzo dobrego, ale trzeba lubić to brzmienie.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon_mini.JPG

 

Przeprowadzka i niestety musiałem pożegnać mój "duży zestaw". Na szczęście znalazłem godnego małego zastępcę, dla mnie lepszy niż wszystkie Pianocrafty, które słyszałem :)

Sorrrry za odkop, ale w jakim celu podłączać tego ipoda przez usb do wieży? Bo próbowałem tak zrobić w moim pianocrafcie i nic. Chyba, że w tym Denonie to nie jest zwykłe wejście jak dla pendrive'a, tylko jakiś dock?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak?

bardzo fajnie :) sa inne niz L2, bardziej szczegolowe przez nieco wiekszy chlod. Ale srodek slodszy i gladszy od fidelio. Wokale takie gladsze, bardziej z blaskiem i wyrazniej na przedzie. Cala scena blizej sluchacza. Nie sa tak zrelaksowane jak fidelio, a takie bardziej precyzyjne i szybkie.

Tylko poki co dla mnie tragedia z komfortem (dla mnie wszystko co nie wokoluszne i nie welurowe to mniejsza lub wieksza tragedia ;) ). Pady mniejsze i opiera sie o ucho - wiec sie grzeje i cisnie... zobaczymy jak troche sie wsyzstko z czasem ulozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mow hop - jak czasem sie zjawiasz we Wro to w magnolii w denonie je maja. Posluchaj. Ja godzine tam siedzialem jak debil i porownywalem leb w leb. I nie potrafilem sie zdecydowac... glownie przez komfort. Ale dzwiekowo uznalem za jednak lepsze. Oczywiscie inne i musza wpasowac w gusta ale tez sa bardzo przyjemne do sluchania do relaksu. Bo u mnei taki maja cel - plumkanie w pracy. Dlatego nawet o profesional nie myslalem. Poza tym nie mialem gdzie ich odsluchac...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Professional bardziej spodobały, ale wiadomo - ile ludzi, tyle gustów. A też porównywałem w sklepie, no i jeszcze z X1. Grubby - z czasem ten pałąk przestaje cisnąć, co do grzania - to na razie nie przeszkadza :) Z X5 tworzą bardzo fajny zestaw.

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności