Skocz do zawartości
  • 0

Zamkniete high end TOTL


Spawn

Pytanie

Szukam high endowych zamknietych bo jako ze spodziewamy sie drugiego dziecka to powrot do staxow (mialy byc L700) znowu o kilka lat sie przesuwa. Mam sprawdzone aeony, th900mk2, beyery t5p, oppo pm3, dt150, D7000, meze99 i ogolnie, calosciowo, najbardziej high endowo czyli po prostu najlepiej graja mi etymotic er4xr.... :D Nie za bardzo widze juz nic na horyzoncie z nausznych co moglo by mi sie jeszcze spodobac. Lcd-xc baaaaardzo watpie aby mi podeszly bo poki co ortho to nie moja bajka.

 

Sa oczywiscie doki, z opisow zwlaszcza Inear Prophile 8 powinny mi sie spodobac bo sa opisywane jako duzo lepsze etymotici ale cena 1295 euro za iemy nieco studzi moj entuzjazm. Ktos je zna?

 

Ktos ma pomysl co zagra mi podobnie do staxow ale bedzie zamkniete, bo poki co najbardziej podobne sa Etymotic er4s. XRy sa mniej podobne ale dla mnie ogolnie sa ciekawsze przez wieksza rozdzielczosc i troche wiecej basu. Ktos? Coś? Czy musze w ciemno kupowac iemy za 1300 jewro? :P

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Narazie bede obadywal pandora hope vi dzieku uprzejmosci Kommela i zobaczymy. Przyznam szczerze ze tak, owszem slyszalem o tej firmie ale ja ignorowalem do tej pory z jakiegos powodu, jedyne co wiem to ze tam 2 przetworniki siedza. Pewnie przez to ze wyskoczyli jak filip z konopii i od razu ceny z sufitu ;)

 

Ps:

Czy ja dobrze rozumuje ze oni zmienili nazwe modelu z pandora hope na sonorous? Wtf? :D

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Spawn napisał:

Ath i sonorusy to jest jakis trop, dzieki. Myslalem o ultrasone ed5 ale ilestam juz ultrasone mialem i kazde z nich mialy w sobie pewna sztucznosc do ktorej trzeba sie przyzwyczaic no i generalnie sa tak daleko od staxow jak to tylko mozliwe ;)

 

Swoja droga ciekawe ze w dobrych otwartych mozna przebierac a jak sie rzeczywiscie potrzebuje izolacji to juz tak kolorowo nie jest i ciezko znalezc cos powyzej sredniej ligi :) Pierwsze o czym pomyslalem to beyery t5p bo myslalem ze to T1 z gorsza przestrzenia spowodowana zamknieciem ale to kompletnie inne granie. Liczylem na aeony ale po krotkim odsluchu sie zawiodlem. D7000 ktore mam sa super ale to zupelnie inna bajka, nie tego oczekuje od referencyjnego sprzetu.

Nie słyszałem staxów, ale jednak ed5 nie są takim złem jak je opisujesz. Co mam na myśli? Też miałem taki moment, że je chciałem puścić w komis. Z początku tak samo mi się wydawały jakieś dziwne... ten dźwięk ze źródeł "pozornych" jakby "arbuzy przetaczające się po pokładzie statku". Po pewnym czasie to zjawisko ustąpiło. Nie wiem czego to zasługa czy wygrzewania, czy DAPA. W wygrzewanie jakoś specjalnie nie wierzę tak samo jak w przyzwyczajenie mózgu do konkretnego dźwięku. Często ich nie słucham przez dłuższy czas; wiesz, tylko doków używam przy dojazdach do pracy. Wtedy wracam po tej dłuższej przerwie do ed5 i nadal nie słyszę niczego dziwnego... czarują dźwiękiem i to z DAPA a nie ze wzmaka za 6k:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak u ciebie MGH, ale wystarczy, że po posłuchaniu słuchawek z dużą sceną założę kolejne z mniejszą to efekt na początku jest tragiczny. Dopiero po kilku piosenkach mój mózg się przyzwyczaja i scena nie wydaje się już taka mała jak na początku.

 

A Ultrasonic z tym ich S-Logic to chyba pierwszy w kolejce kandydat na to, aby wierzyć w wygrzewanie się mózgu jeśli komukolwiek grają. One nawet nie mają prawa zagrać od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Porada 1. Audeze LCD-XC - nie grają jak orto, tylko jak zamknięte Audio-Techniki, w których filigranowość brzmienia zastąpiono nasyceniem i impaktem. IMHO dobrze "uzupełnią się" z D7000.

Porada 2. Jak nie te Audeze, to Ultrasone Edition 9 z drugiej ręki. To będzie to, co Tribute, tylko 2-3 razy taniej. Chociaż nie wym, czy Edition 9 to już nie jest rarytas, za który woła się więcej niż kosztowały nowe? :unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Update w temacie jeśli to kogoś interesuje. Dzieki uprzejmosci Kommela testowalem pandory vi (bardzo fajne ale maja swoje wady), potem kupilem te idiotycznie drogie dokanalowki inear prophile 8 za 5,5tys (swietne ale nie zastapia mi etymoticow w roli substytutu staxów). Zaczalem kontemplowac nawet shure kse1500 ale za drogie nawet z drugiej reki i nie odwaze sie. Lcd-xc i audio technici obawiam sie ze to tez nie bedzie to wiec postanowilem zmienic koncepcje i nie wywalac góry pieniedzy na zadnego potencjalnegl endgejma tylko zostaje z er4pt, er4xr, moze dokupie jeszcze kiedys er4sr ale poki co jako uzupelnienie wracam do topowych dynamicznych iemow tyle ze teraz w wersji studyjnej :)

 

Dnia 19.08.2017 o 22:27, Noah napisał:

@Spawn jeszcze bedziesz przepraszac ety za przelotny romans...^_^

 

Mialeś 100% racji!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, Spawn napisał:

No, no kontynuuj ;)

Po tym co mi pokazały Ether Flow na pewno dałbym szansę MrSpeakers Ether C Flow skoro interesują Ciebie tylko słuchawki zamknięte.

20 minut temu, Spawn napisał:

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ZenekHajzer t70 nie znam, t1 znam, mam i bardzo lubie oraz znam t5p i to napewno nie to co bym chcial. 

 

@Palpatine sluchalem ether flow z dapa i graly fajnie, nie slyszalem nic co by mi przeszkadzalo ale tez nie rzucily mnie na kolana. Oczywiscie nie jestem ignorantem i rozumiem ze nie byly napedzone jak trzeba i pewnie pokaza klase na dobrej stacjonarce ale to co uslyszalem nie sklania mnie do goniania tego kroliczka. Musialy by byc o polowe tansze. Z tego samego dapa t1 podobaja mi sie znacznie bardziej. Bylem za to bardzo zainteresowany aeon flow, o malo nie wpisalem sie na preorder czego potem zalowalem. Odrazu jednak polecialem na odsluchy jak byly dostepne i moje posty o nich byly jednymi z pierwszych, jesli nie pierwszymi na forum. Totalny zawód. W tym samym dniu sluchalem wlasnie aeonow i etherow a ether c nawet nie chcialo mi sie ubierac ;)

 

@decees pandory vi, podobaly mi sie bardzo ale ich konstrukcja hybrydowa ma wady. Nie wiem czy to wina nie najlepszego przetwornika armaturowego czy zlego zestrojenia ale gdzies od wyzszej srednicybw gore sa moim zdaniem fale jakosciowe. Mam przez to na mysli ze skrzypeczki brzmia ok po czym wchodzi trąbeczka i brzmi ona o klase gorzej, jakby inny sprzet ją odtwarzal.  Generalnie jednak fajne granie, masywny dzwiek, ciekawa przestrzen, duza muzykalnosc, swietnie mi sie na nich sluchalo ciezszych brzmien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To t70 spróbuj. Ja bym im chwilę dał. Dla mnie tak na modłę er4s troszeczkę grają. 

Może inaczej: jak dt990 pro grają V to dla mnie t70 grają takim niestromym "/" z górą na modłę 990tek. Dla mnie to podobne jest do er4s. Nie do xr, nie do sr, a do esek właśnie, z mniej nasyconą średnicą.

Edytowane przez ZenekHajzer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Spawn napisał:

Bylem za to bardzo zainteresowany aeon flow, o malo nie wpisalem sie na preorder czego potem zalowalem. Odrazu jednak polecialem na odsluchy jak byly dostepne i moje posty o nich byly jednymi z pierwszych, jesli nie pierwszymi na forum. Totalny zawód. W tym samym dniu sluchalem wlasnie aeonow i etherow a ether c nawet nie chcialo mi sie ubierac ;)

 

 

Może znów zechcesz zostać pionierem i posłuchać otwartych Aeonów? Ponoć już są w Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Pomyśle w takim razie o t70.

 

Poki co sprowadzam z kraju kwitnacej wisni sony ex800st. Mialem kiedys ex1000 i podobaly mi sie bardzo ale wolalem er4s bo ety mialy lepsza gore bez zapedow do ostrosci gdzie w sony ostrosci lekkie byly. EXy to basowe potwory (w dobrym tego slowa znaczeniu) przy er4 oraz maja mega duza przestrzen kosztem izolacji. Ex800st maja ponoc gore przytemperowana filtrem akustycznym, sa plastikowe zamiast z magnezu, mniej akcesoriow, sa made in japan a nie thailand i maja matchowane drivery, aha no i sa prawie o polowe tansze ;) Mysle ze beda sie fajnie uzupelniac z etami. Zobaczymy co bedzie szybciej, powrot do staxow jak mi dzieciaki urosna czy nowy model etymoticow (srednio co 20 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności