Skocz do zawartości

Test słuchawek Zero Audio Carbo Tenore


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia - posłuchałem chwilę z pudełka, później moment po jakichś 40 godzinach i w końcu po 90-100 zacząłem normalne odsłuchy. Na tym ostatnim etapie miałem wrażenie, że coś się jeszcze zmienia, ale to już mogło być wygrzewanie ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie, z pewnością zwrócę na to uwagę żeby nie zaczynać odsłuchu od świeżo rozpakowanych. Jeżeli nie uda mi się posłuchać używanych, które już mają kilkadziesiąt godzin grania za sobą to może skuszę się na nowe. Od jakiegoś czasu nachodzi mnie żeby sprawdzić na sobie jak one grają i skonfrontować własne doświadczenia z tymi o których czytałem w sieci. Chętnie sprawdzę również jak wypadają w połączeniu z DX90 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kusi was by sprawdzić Zero Audio Duoza i zamówić u BigMarasa? Mnie kusi. Bardzo. Wiele rzeczy mnie ostatnio kusi.

Głupie to hobby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki uprzejmości all999 miałem możliwość odsłuchu przez kilka dni tych słuchawek. Po tym doświadczeniu stwierdzam że całościowo są to lepsze słuchawki niż sennheiser IE800, kropka.

soulreaver piszesz o E80 czy Carbo Tenore ?

O Tenorkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki all999 ^_^ Trochę dyskusja zeszła na temat E80 i nie byłem pewny czego dotyczyła wypowiedź, ale teraz już wszystko jasne ;)

 

A jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o najlepszy komfort użytkowania Tenore ? Stockowe tipsy, jakieś zamienniki, a może pianki ? Co preferujecie i co się sprawdza najlepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej przewaga za jakimiś zamiennikami. Ja też będę musiał się nad tym zastanowić i zmienić te stockowe bo komfort podczas ich użytkowania nie jest u mnie najlepszy. Często mam wrażenie, że siedzą niestabilnie, a nawet podczas chodzenia lubią się czasami wysunąć więc muszę je poprawiać. Zgodnie z sugestiami innych użytkowników chyba najlepiej byłoby dobrać coś co nie pozwoli na zbyt głęboką aplikację, aby nie narażać się na nienaturalne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni je mam i to dzięki tobie Maciux, twoja recka mnie przekonała. Nie spodziewałem się, że za takie pieniądze uda mi się kupić jedne z najlepiej brzmiących doków (lub słuchawek w ogóle) jakie miałem. Dla mnie stanowią bliskie ideału wypośrodkowanie między detalicznością, rozdzielczością i muzykalnością. Cyfrowy nalot w okolicy sopranów? No... jest i to mi się podoba. Do tego są bardzo wygodne. Z kablem założonym ote mogę zapomnieć, że mam je w uszach. Jestem w stanie zaryzykować twierdzenie, że jedynymi, lepiej grającymi słuchawkami jakie posiadam w tym momencie są tylko Mad Dogi ale to zupełnie inna pólka (zarówno technologiczna jak i cenowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cyfrowy nalot w okolicy sopranów? No... jest i to mi się podoba.

No... jest i dlatego nigdy ich nie kupię ;)

 

Bo każdy słyszy trochę inaczej i preferencje każdego są jak d**a... indywidualne :D Jaki ten świat byłby nudny gdyby wszystkim podobał się to samo.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad tygodniu użytkowania tych słuchawek gdy emocje już opadły mogę napisać z pełną odpowiedzialnością że Carbo Tenore świetne słuchawki. Z pewnością jedne z najlepszych iem-ów z przetwornikiem dynamicznym jakich miałem okazję słuchać w kategorii open (razem z IE800, IE80, FX700). Na samym początku wspomnę o tym że nigdy przedtem nie miałem tak wygodnych i tak dobrze trzymających się w uchu iemów (łącznie z ciem Ei.3). Izolacja również jest na bardzo wysokim poziomie.

Dwie rzeczy do których można się przyczepić w tych słuchawkach (brzmieniowo) to zbyt mała szerokość sceny (grają bardziej w głąb niż w szerz) oraz za mało rozdzielcza i matowa góra. Oczywiście mi po przesiadce z UE900 brakowało klarowności brzmienia w całym zakresie oraz precyzji armaturowego basu... ale to jest już kwestia preferencji brzmieniowych i repertuaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

"Tenorki" z lepszymi sopranami?! Jakieś pomysły (poniżej 300pln).

Jak wypada porównanie z Audeo 012 ?!

Dobra... nieważne. Zapisałem się na RHA750

Edytowane przez Robhaal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słucham Tangerine Dream, Vangeli, Yanii itp muzyki elektronicznej. Czy te słuchawki będą odpowiednie do tego rodzaju muzyki? Gdzie polecacie zakup Zero Audio Carbo Tenore bo trudno je znaleść w Polsce.

 

Z góry dziekuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenore to dość uniwersalne doki, powinny przypasować.

Pisz PW do Bigmrasa, jeśli chcesz je kupić. Tylko On je tu sprzedaje.

http://forum.mp3store.pl/user/50800-bigmaras/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności