Recommended Posts

Teraz, KaszaWspraju napisał:

Chyba CMA600i

A racja, tak, się mi pomieszało :ph34r:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Adam 76 napisał:

karmazynowy jak gra questyle 400i z oppo pm3? Jest synergia czy za miekko, slodko i bez rozdzielczosci i detalu? Zastanawia mnie recka tego dacowzmaka na stereolife, tam pisza, ze nie wypycha wokali, nic nie podgrzewa i jest bardzo rozdzielczy. Niby sprawdzal na wielu sluchawkach. A na forum pisze sie, ze on koloruje mocno srodek, ze muzykalny ale zmiekczony i gubi detal, ze wokal wypycha przed szereg. Zastanawiam sie nad nim ale jak on jest po cieplej, miekkiej, muzykalnej stronie to raczej nie tego szukam.

Ja też się nie zgadzam z tą recką, o czym już pisałem. Owszem średnica jest z przodu, na pierwszym planie, ale minimalnie. Trochę ciepła też jednak dodaje. Z tą opinią, że mocno koloruje środek też się nie zgadzam, jest muzykalny i zmiękczony ale to nie są tak GIGANTYCZNE odstępstwa od "liniowości" jak można odnieść wrażenie z Twojego postu. Gubi detal, hm... kto to pisał? Jak zwykle to czy średnica jest z przodu, czy nie, a jeśli tak to ile, czy ile koloruje to kwestia punktu odniesienia czyli tego Z CZYM go zestawiamy. Stąd rozbieżne opinie pewnie.

Połączenia z PM3 nie pamiętam za dobrze, bo dużo nie słuchałem. Jakoś wybitnie synergiczne nie będzie pewnie.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lubisz słodką średnicę PM-3, więc CMA400i ją tak słodko zagra, że będziesz wniebowzięty. Albo i nie :P.

Edytowane przez timecage
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie do konca chce zostac tylko z pm3, a i mysle o wykorzystaniu 400i jako dac w systemie stereo, stad podoba mi sie ta maszyna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aune S6/S16 użytkowo jest identyczna, tańsza a synergicznie lepiej pasująca pod PM3 ;)

No chyba, że planujesz zmianę słuchawek to wtedy jest inna rozmowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Adam76 to ja bym polecał posłuchać przed zakupem, jeśli masz możliwość. Bo ja lubię gładkie średnicowe granie, a nawet dla mnie PM-3 w tym zestawieniu to było too much.

Natomiast CMA400i jako DAC to stereo sam używam, sprawdza się wzorowo.

Swoją drogą dlaczego dyskutujemy o tym w fanklubie Focal? Tak pytam bo mi się nie chce czytać ostatnich stron :D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich po dłuuugiej przerwie od forum.
Wszystkie słuchawki przez ten czas pracowały przez parę setek godzin. Posiadane Focale Listen już mają mnóstwo odprysków na lakierze głównie przez przechowywanie na twardych powierzchniach. Konstrukcyjnie nadal bez zarzutu mimo męczenia w podróży. Pady również są ok nie widać zużycia materiału.

Ale nie o tym chciałbym Wam napisać.
Brzmienie bardzo się przez ten czas zmieniło.
Wygrzanie przetwornika, rozruszanie mębrany, ułożenie padów, może coś jeszcze...
Słuchawki mają teraz miękki charakter, średnica się mocno uwydatniła, niskie tony rozciągnęły ładnie mruczą w odpowiednich momentach, słuchawki ogólnie straciły na impakcie a wysokie tony mocno złagodniały. Może nie ma już tej charakterystycznej górki? Przesunęły się w relaksacyjną analogową stronę w istotny sposób. Na tygodniu odwiedzę salon Denona aby porównać ze sklepowymi.
Są bardziej analogowe niż dt150 mają też mniej góry.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ciekawe jak spostrzeżenia, czyżby aż tak łagodniały Listeny po wygrzaniu?, lepiej teraz od DT150 nawet....interesujące.

Teraz pewnie wiele osób sobie w brodę pluje że się Listenów pozbyło...he,he.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co to pluć, teraz tańsze niż kiedyś, więc jak ktoś potrzebuje to voilà!

Odnośnie wygrzewania to ja zauważyłem, że po jakiś 10h wygrzewania sybilizacja na wokalach spada praktycznie do zera, a z pudełka to potrafiły bardzo mocno sybilizować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co ciekawe dt150 były kupione używane i też często przeze mnie używane. Wcześniej były bardziej relaksujące i analogowe teraz od dłuższego czasu Listen są spokojniejsze i ciekawsze.
Zabiorę na najbliższy meeting :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam takie pytanie , trzy dni temu kupiłem w sklepie firmowym Denona słuchawki Focal Ereal .

Przejrzałem wszystkie ogłoszenia sprzedaży tych słuchawek i wszędzie jest w specyfikacji kabel 4m.

Byłem przekonany ,ze kabel ma 4m.

Mi sprzedano z kablem 3m ? Ale to dopiero zauważyłem w domu.

Akurat ten dodatkowy metr robi mi różnice ;-)

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/SLUCHAWKI/NAUSZNE/ELEAR

Nawet na ich stronie jest wersja 4m ?

I są 2 adaptery Jack (3,5mm)  ? To chodzi o końcówki kabla zamontowane na stałe na kablu ? Bo ja żadnych adapterów nie dostałem ?

Załączam kartę która byłą w kartonowym opakowaniu i tam jest mowa o 3m kablu ?

20180110_235234_HDR.jpg

Edytowane przez gutekbull

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta