Skocz do zawartości

Sansa Clip+ czy wzmacniacz słuchawkowy FiiO E6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Zazwyczaj słuchałem muzyki z telefonu jednak moje stare Pioneery się zepsuły i musiałem zakupić nowe słuchawki. Z powodu niskiego budżetu długo szukałem jak najlepszego rozwiązania za niewysoką cenę i wypadło na Superluxy HD 681 Evo (mk2). Są to moje pierwsze słuchawki wokółuszne i po podłączeniu do komputera grały wyśmienicie :wub: . Problem pojawił się gdy podłączyłem je do telefonu. Nawet przy najwyższej głośności grają dla mnie za cicho. Próbowałem wymusić większą głośność jakimiś aplikacjami jednak kończyło się na dźwiękach niczym z kibla 60cio letniej babci z biegunką :woot: Muzyki słucham na Samsungu Galaxy S2 i stąd moje pytanie: Czy lepiej kupić sobie odtwarzacz mp3 czy wzmacniacz słuchawkowy taki jak w tytule? Czytałem dużo o tym wzmacniaczu i podobno potrafi podbić basy, głośność a nawet poprawia jakość dźwięku. Operuje tu budżetem do około 150zł.
Z góry dziękuję za odpowiedzi ! :D



Jestem nowy na forum więc jeżeli temat nie na miejscu to proszę o przeniesienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz nie poprawi ci jakości dźwięku choćbyś nie wiem jak drogi wzmak zakupił. Wzmacniacz, jak sama nazwa wskazuje, wzmacnia sygnał podawany ze źródła po drodze dodając (zazwyczaj) od siebie jakieś bardziej lub mniej subtelne naleciałości. W twoim przypadku rozważyłbym zakup zarówno Sansy clip + jak i Fiio E6 i połączenie ich razem. Dlaczego tak? Bo sgs2 ma wbudowany dość przeciętnej jakości przetwornik c/a a co za tym idzie, jako źródło sprawdza się raczej średnio.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się bo nie mam pod ręką obu sprzętów aby porównać. Sgs2 miała moja żona więc od czasu do czasu miałem okazję go posłuchać (nie specjalnie przypadł mi do gustu) a sanse clip+ oddałem w dobre ręce już dawno temu. Zgaduję tylko, że na samym odtwarzaczu nie będzie głośniej niż na telefonie ale będzie inaczej. Wzmacniacz jednak na pewno ci się przyda, pozwoli wyciągną ze słuchawek trochę więcej niż sam odtwarzacz. jeśli twój budżet wynosi jedynie 150zł to podziel zakupy etapami. Najpierw sansa clip+ a za miesiąc/dwa fiio e6. Raczej nie powinieneś być rozczarowany z takiego połączenia.

 

Jeszcze jedna sprawa... nie znam tych słuchawek, które wymieniłeś. Na papierze mają dość "łatwe" parametry. 32 Ohmy i spora skuteczność nie powinny sprawiać problemu.

Edytowane przez PEN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności