Skocz do zawartości

Vapor Cherry


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Oto on, przenośny wzmacniacz słuchawkowy stworzony w partyzanckich warunkach - co widać po pudełku. :D Pierwszy i na pewno nie ostatni, chociaż być może ostatni taki. :unsure:

Jest to po prostu lekko podrasowany Chu Moy, zasilany z jednej baterii 9V, z wirtualną masą na tranzystorach niskoszumnych. Reszta to tajemnica! :ph34r: Poniżej zdjęcia.

 

pb015632qck4.jpg

 

A takie są jego gabaryty...

 

pb015627qpx1.jpg

PB015632small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie jest problem przede wszystkim z czasem, ale jak się ostatecznie przeprowadzę i zorganizuję, to pomyślę o marketingowej stronie przedsięwzięcia. Na razie mi chodzi po głowie model o większej mocy wyjściowej, nie ograniczonej możliwościami wzmacniacza operacyjnego. Oczywiście, gdybym miał się w to bawić, to w ofercie byłyby różne warianty.

Co do konkurencji dla Forzy - no nie wydaje mi się, zwłaszcza że zdarza się nam wymieniać uwagi techniczne albo części. :D

CMoya złożyłem przede wszystkim dla zaspokojenia własnej ciekawości, co to w ogóle daje, i jak na razie temat mnie kręci co raz bardziej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem przede wszystkim z czasem, ale jak się ostatecznie przeprowadzę i zorganizuję, to pomyślę o marketingowej stronie przedsięwzięcia. Na razie mi chodzi po głowie model o większej mocy wyjściowej, nie ograniczonej możliwościami wzmacniacza operacyjnego. Oczywiście, gdybym miał się w to bawić, to w ofercie byłyby różne warianty.

Co do konkurencji dla Forzy - no nie wydaje mi się, zwłaszcza że zdarza się nam wymieniać uwagi techniczne albo części. :D

CMoya złożyłem przede wszystkim dla zaspokojenia własnej ciekawości, co to w ogóle daje, i jak na razie temat mnie kręci co raz bardziej. :)

 

Chcesz spowodować śmierć głodową biednego studenta? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Vapor Cherry" wygląda bardzo efektownie :) , choć muszę przyznać

że do tej pory najładniejszy design miał pierwszy Cmoy Lazio w niebieskim

pudełku po miętówkch.

 

Nie wiem czy wiecie ale takie metalowe pudełka zaczęto teraz specjalnie "fabrykować"

z myslą o iPodach - zamiast w aluminiowe etui można włożyć Nano własnie w takie coś .

(pewnie jako kamuflaż ;) - dla kogos ktos się wstydzi że kupił iPoda a nie Irivera czy Karmę :D )

 

1121328680-img2.jpgimg3.jpg

 

Drogie toto >>http://www.idisguise.com/products.html

( 15 $ )- więc pewnie ich i tak zamówicie , ale warto wiedzieć że są nie wszystko złoto co się

świeci i niejeden wygladajacy ładnie z daleka CMOY moze okazać się .... iPodem :lol:

( do była Majkelu sugestia że choć nie mamy zdjęc to i tak wiemy co jest w środku "Vapor Cherry" ;) )

 

PS. A na powaznie - co trzeba zrobić aby zoptymalizowac CMOY-a do pełnienia funkcji

wzmacniacza mikrofonowego ? . Coraz więcej ludzi pyta na forum o takie urządzenia .

Chetnie bym ich odsyłał do naszej forumowej "Cmoy factory" gdybym tylko miał pewność

że to dobry pomysł . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze- fajna rzecz takie pudlo... bo mnie np. moja zbroja do nano troche wkurza... gdybym tylko dorwal taka pianke do wypelnienia, dorobil na sciance wejscie na jacka... och... rozmarzylem sie, zaraz pojde do biedronki w poszukiwaniu pudla po cuksach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam OPA2228! :)

Na razie żadnych pomiarów i wniosków ze słuchania "testowej" muzyki nie będzie, bo siedzę w robocie. Dźwięk zbliżony do tego, co ifp daje od razu. Czyli siedzimy w pierwszym rzędzie, jest dużo powietrza i mało echa, dźwięk jedwabisty. Ten op amp to coś całkiem innego niż OPA2134. Bliżej TL072, tylko bez jego wad (czytaj: skandalicznych przesterów na większej głośności). Dziś jeszcze powinienem dorwać AD823.

Więcej na ten temat chyba już nie dzisiaj, bo mnie czekają roboty remontowe. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pewnych rodzajach dźwięków OPA2228 zaczyna... pierdzieć :blink: To nie są przestery, tylko takie delikatne trzaski, jak na długich falach w radio kiedy jest gdzieś daleko burza. Można przesuchać kilka kawałków i nic takiego nie nastąpi, a może też się pojawić kilka razy w czasie utworu. Normalnie nie chce mi się dokładać kondensatorów w sprzężenie zwrotne, a podejrzewam, że to są chwilowe wzbudzenia i spowolnienie op-ampa załatwiłoby sprawę. Na szczęście mam potwierdzenie wysyłki OPA2227, czyli wolniejszej wersji OPA2228, zoptymalizowanej dla audio i mniejszych wzmocnień.

 

AD823 - ciekawy układ. Gra jasno i czysto, szeroką panoramą, z najsłabszym basem jaki dotychczas słyszałem w op-ampach. W zamian daje dość szczegółowy i lekko zaokrąglony dźwięk. Jest delikatniejszy, bardziej selektywny i mniej efekciarski w brzmieniu od OPA2134. Fanom ambient i pokrewnych klimatów AD823 mógłby przypasować.

 

W drodze jest jeszcze TLE2072, następca TL072, który strasznie mi pasuje swoją agresywną i bogatą barwą dźwięku do ostrej muzyki gitarowej. Tyle że TL072 to klasyk pasujący do sprzętu stacjonarnego, bo lubi wysokie napięcia i duże impedancje, więc trzeba go buforować. Co do TLE2072 - pożywiom, uwidim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pewnych rodzajach dźwięków OPA2228 zaczyna... pierdzieć :blink: To nie są przestery, tylko takie delikatne trzaski, jak na długich falach w radio kiedy jest gdzieś daleko burza. Można przesuchać kilka kawałków i nic takiego nie nastąpi, a może też się pojawić kilka razy w czasie utworu. Normalnie nie chce mi się dokładać kondensatorów w sprzężenie zwrotne, a podejrzewam, że to są chwilowe wzbudzenia i spowolnienie op-ampa załatwiłoby sprawę. Na szczęście mam potwierdzenie wysyłki OPA2227, czyli wolniejszej wersji OPA2228, zoptymalizowanej dla audio i mniejszych wzmocnień.

 

AD823 - ciekawy układ. Gra jasno i czysto, szeroką panoramą, z najsłabszym basem jaki dotychczas słyszałem w op-ampach. W zamian daje dość szczegółowy i lekko zaokrąglony dźwięk. Jest delikatniejszy, bardziej selektywny i mniej efekciarski w brzmieniu od OPA2134. Fanom ambient i pokrewnych klimatów AD823 mógłby przypasować.

 

W drodze jest jeszcze TLE2072, następca TL072, który strasznie mi pasuje swoją agresywną i bogatą barwą dźwięku do ostrej muzyki gitarowej. Tyle że TL072 to klasyk pasujący do sprzętu stacjonarnego, bo lubi wysokie napięcia i duże impedancje, więc trzeba go buforować. Co do TLE2072 - pożywiom, uwidim.

 

Opa 2227 bardzo dobrze się spisuje - nie miałem z nim żadnych problemów. Potwierdza się to co wyczytałem - 2228 jest po prostu za szybki :)

 

Trochę dziwie się co do AD823 - podobno to agresywie brzmiący OPAmp. Natomiast z twoich odczuć można wniskować coś z goła innego... :blink: Muszę go sam wypróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwie się co do AD823 - podobno to agresywie brzmiący OPAmp. Natomiast z twoich odczuć można wniskować coś z goła innego... :blink: Muszę go sam wypróbować :)

Jeżeli dźwięk OPA2227 = OPA2228 - pierdzenie, to mnie się podoba ten układ. Bas taki jak lubię, szeroka i bliska panorama, szczegółów mogłoby być trochę więcej. Co do AD823, mam 2 sztuki, więc w grę wchodzą następujące rozwiązania:

1) Meeting - chyba nierealne ze względu na odległości.

2) Wypożyczenie.

3) Zamiana, ale nie wiem, za co... masz BUF634?

4) Sprzedaż... ale mam tylko 2 sztuki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwie się co do AD823 - podobno to agresywie brzmiący OPAmp. Natomiast z twoich odczuć można wniskować coś z goła innego... :blink: Muszę go sam wypróbować :)

Jeżeli dźwięk OPA2227 = OPA2228 - pierdzenie, to mnie się podoba ten układ. Bas taki jak lubię, szeroka i bliska panorama, szczegółów mogłoby być trochę więcej. Co do AD823, mam 2 sztuki, więc w grę wchodzą następujące rozwiązania:

1) Meeting - chyba nierealne ze względu na odległości.

2) Wypożyczenie.

3) Zamiana, ale nie wiem, za co... masz BUF634?

4) Sprzedaż... ale mam tylko 2 sztuki :(

 

W sumie i tak niedługo robie zamowienie z TME wiec sobie zamówie :)

 

BUF634 - szykuje się coś większego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUF634 - szykuje się coś większego? :D

No właśnie, przecież ja potrzebuję minimum 2 sztuki. <_< Z drugiej strony cena 6 tranzystorów i 2 rezystorów w porównaniu do 2x BUF634 wydaje się bardziej sensowna. :[

 

A co będziesz zamawiał? Może bym się dopisał do zamówienia, co by np. przekroczyć kolejny próg cenowy i przejąć część kosztów wysyłki? Mnie konkretnie interesują porządne potencjometry stereo bez wyłącznika. Dodam też, że niedługo przybędzie mi OPA2132, a OPA2134 mam jeszcze 4 zapasowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno odkryłem, że można lubić więcej niż jeden konkretny typ brzmienia. Inaczej, każdy sposób prezentacji można lubić za coś innego. Ale odkrycia dokonałem! B):lol:

Chodzi o to, że mam dwa, a nawet trzy ulubione wzmacniacze operacyjne, a każdego lubię za coś innego. Przy okazji stwierdziłem, że nadal mocno hołduję zasadzie, że co jest do wszystkiego, jest do niczego. Tym sposobem OP275 wypadł z pierwszej trójki, w której obecnie zasiadają TLE2072, TLE2082 i OPA2228, i nie podejmuję się podawania tu jakiejkolwiek kolejności. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Parę dni temu dostałem długo wyczekiwaną paczkę z Analog Devices. Zawartość:

AD8066 x2, AD8620 x2, AD8397 x2

Na razie coś na temat AD8620 - no cóż, układ ten jest najbardziej zbliżony do TLE2082 - różnice? Mniej metaliczny, a przez to i mniej szczegółowy, dźwięk ma bardziej miodny, bliżej w stronę Burr Browna. Do IEMów fajny, bo jest jednym z najmniej szumiących. Ma bardzo dobrą przestrzeń, jedną z najlepszych. Dźwięk jest kompletnie oderwany od słuchawek, nawet od CX300. Na tangentsoft.net gość pisze, że to jeden z najlepszych układów do wzmacniaczy kieszonkowych. Jeśli słuchawki nie są rozmiaru HD 595, to to może być prawda... Do takich przydałby się bufor na wyjście, albo... AD8397 ;)

 

TLE2082 poszedł w górę u mnie w rankingach. Dobrze zgrana muza jest w nim nie tylko przestrzenna, ale i detaliczna, z dobrym echem i wbrzmieniem, no niemal ideał :) Do dużych słuchawek... patrz wyżej ;) Za wszystko inne zapłacisz AD8620 :D

 

Na dzień dzisiejszy wielka trójka to:

AD8397 - za wyciskanie siódmych potów z HD 595 i ogólnie bardzo dobre, czyste brzmienie

 

AD8620 - za uniwersalność, łatwo przyswajalny i bogaty dźwięk, niski szum i umiejętność wykopania TLE2072 z Top Three :D,

 

TLE2082 - dźwięczny, przestrzenny, otwarty, daje jakieś takie poczucie intymmności, mimo (bardzo nieznacznych i mniejszych niż z playera) szumów - lider na CX300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 0.89 AD8397 zarobił kolejne punkty. Do tej pory grał strasznie z bliska,a niskim tonom brakowało swobody. No niestety, pożera on tyle prądu, co kilka innych op ampów na raz. <_< lekka przeróbka masy wirtualnej, i już jest lepiej :) Przestrzeń się pogłębiła i bas taki fajnie swobodny teraz. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wersja 0.93 alpha, to masa wirtualna w następującym wydaniu:

 

gndxs9.png

 

Nie wiem, czy ktoś już tak robił, ale to sprzężenie zwrotne sporo daje niskim tonom w porównaniu do którejkolwiek opcji "sijosae AB"

 

Teraz jeszcze dobrać odpowiedni op-amp... chociaż uA741 nieźle sobie radzi. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności