Skocz do zawartości

Vapor Cherry


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

znikam na miesiąc z RP

 

zapomniales dodac IV RP - juz sie stad nie wydostaniesz :P

 

Wracając do brzmienia, gra ciepło, dynamicznie, bezpośrednio, dużymi źródłami dźwięku. W bardziej subiektywne opisy nie chcę wchodzić, trzeba posłuchać.

 

opis jakby idealny dla mnie, a Moonlight kapitalna nazwa - tylko ze na czym ja bede sluchal -HDki i karma tak sie spodobaly matce ze nie chciala mi oddac :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

majkel moze pytanie bedzie "lamersko-lajakonickie" ale nie da sie zastapic baterii po prostu jakims wbudowanym akumulatorkiem?

sprawdzales go w oparciu o IFPa, myslisz ze ma szanse te same wlasciwosci przeniesc na karme? Nie ukryuwam ze licze na poprawe w stosunku do Karmy mimo ze juz tu jest pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel moze pytanie bedzie "lamersko-lajakonickie" ale nie da sie zastapic baterii po prostu jakims wbudowanym akumulatorkiem?

sprawdzales go w oparciu o IFPa, myslisz ze ma szanse te same wlasciwosci przeniesc na karme? Nie ukryuwam ze licze na poprawe w stosunku do Karmy mimo ze juz tu jest pieknie.

 

W wątku Cmoy-a @forza opisywał tani i prosty układ, który zresztą zastosował do ładowania AKU.

 

Ja mam w CMOY-u @forzy wlasnie 9V AKU i ładuję go nie wyjmując z CMOY-a. Ale musisz kupić za około 20 PLN zasilacz do ładowania.

 

Ponieważ mam szybką i dobrą ładowarkę do AKU 9V to w przypadku konstrukcji @majkel-a prosiłem o obudowę z klapką na baterie.

 

Będę wyjmował AKU i ładował w ładowarce. Ponieważ mam 3 takie AKU to raczej zasilania mi nie zabraknie ;)

 

W konstrukcji @forzy ładuję min. 16 godzin.

 

W mojej ładowarce 3-4 godziny (zależy od pojemności). Dlatego to drugie rozwiązanie mnie bardziej zadowala.

A za ładowarkę dawalem chyba okolo 40 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam szybką i dobrą ładowarkę do AKU 9V to w przypadku konstrukcji @majkel-a prosiłem o obudowę z klapką na baterie.

Jedno nie wyklucza drugiego, ale jest jedna lipa, że jak ktoś wsadzi alkaliczną do ampa, potem przez sklerozę zacznie ładować, to może elektrolitem zalać wzmaka i w najlepszym razie zostaje płukanie płytki drukowanej oraz obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Majkelu - Twój amp prezentuje sie świetnie.

 

Nazwa ( inspirowana chybą porą w której konczyłeś go składać ? :D ) też jest efektowna.

 

Od razu przypomniałem sobie taką starą piosenkę " No Moon At All "

spiewaną przez Mel`a Torme - opowiadająca o tym że była dziewczyna

, wino , ale nie było widać księżyca i cały nastrój trafił szlag. :lol:

 

Może dałoby by się ją przerobić i wykorzystać w reklamie Twojego produktu ?

 

Mam takie pytanie - czy tylko egzemplarz dla Ogórka zamierzasz wyposażyć

w baterię /akumulator ? Bo Moonlight raczej wyglada na amp stacjonarny

- i podejrzewam że w takiej tez roli pewnie bedzie służył nawet Ogórkowi.

 

Zewnetrzny zasilacz w takim wypadku bedzie na pewno lepszym rozwiązaniem

- i myslę że Twój amp na pewno na niego zasługuje .

 

Rozmawiałem wczoraj z Lazio na temat AKG 501 które kilka dni testował

i okazało się że Cmoy najnowszej serii produkcyjnej lepiej i ładniej wysterował

te słuchawki niż hybrydowy Millett Forzy . Możecie więc chłopaki być na

pewno z siebie dumni - wasze ampy wydają się być coraz lepsze . :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Majkelu - Twój amp prezentuje sie świetnie.

Dziękuję! :)

Nazwa ( inspirowana chybą porą w której konczyłeś go składać ? :D ) też jest efektowna.

Właściwie to znowu sprawdziła się prawidłowość, że nazwy lub imiona przychodzą mi do głowy, gdy na coś patrzę. Ta nazwa nasunęła mi się, gdy spojrzałem na tę białą diodę LED po pierwszym włączeniu urządzenia.

Mam takie pytanie - czy tylko egzemplarz dla Ogórka zamierzasz wyposażyć

w baterię /akumulator ? Bo Moonlight raczej wyglada na amp stacjonarny

- i podejrzewam że w takiej tez roli pewnie bedzie służył nawet Ogórkowi.

On pierwotnie miał być z klipsem na pasek, i to zawsze jest do przerobienia, ale póki co ja nie mam jeszcze pasków, a @ogórek przystał na taką wersję. Części, które miałem, wliczając pudełko, zmusiły mnie do konkretnie takiego rozmieszczenia gałek, przełączników, gniazd, itp. Stan magazynowy TME wskazywał, że interesujących nas pudełek chwilowo nie ma, a to kupiłem na giełdzie w Krakowie.

Zewnetrzny zasilacz w takim wypadku bedzie na pewno lepszym rozwiązaniem

- i myslę że Twój amp na pewno na niego zasługuje .

Wzmak stacjonarny będzie raczej czymś bardziej rozbudowanym. Patrząc na zdjęcie obok Head Boxa można ulec złej iluzji - Head Box II jest naprawdę mały, a jeszcze transformator ma na zewnątrz.

Rozmawiałem wczoraj z Lazio na temat AKG 501 które kilka dni testował

i okazało się że Cmoy najnowszej serii produkcyjnej lepiej i ładniej wysterował

te słuchawki niż hybrydowy Millett Forzy . Możecie więc chłopaki być na

pewno z siebie dumni - wasze ampy wydają się być coraz lepsze . :rolleyes:

No to jak szczęśliwie dotrze pudełko do @ogórka, to napiszecie za jakiś czas, do czego to się w ogóle nadaje. Ja nie mam na czym, ani gdzie, ani kiedy sprawdzać. Panowie w sklepie hi-fi są mili, i chętnie sprowadzą, ale mnie nie wypada ich naciągać, żeby załatwiali sprzęt do samego posłuchania.

 

Dobrej nocy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No to jak szczęśliwie dotrze pudełko do @ogórka, to napiszecie za jakiś czas, do czego to się w ogóle nadaje. Ja nie mam na czym, ani gdzie, ani kiedy sprawdzać. Panowie w sklepie hi-fi są mili, i chętnie sprowadzą, ale mnie nie wypada ich naciągać, żeby załatwiali sprzęt do samego posłuchania.

 

Niestety, nie wiem, czy nie popsulismy twojego dzieła :(

 

Pod koniec dzisiejszego spotkania nie czulismy róznicy w przełożeniu "wajchy". Czy to możliwe, ze popsuliśmy przełącznik :o

 

Zresztą, jak pisałem wcześnie, na KARMIE od zawsze była mała róznica.

 

Może pod koniec meet-u nasze "uszy" były zmęczone :(

 

Ale nawet na ifp róznica była niezauważalna.

 

CD. o meecie w temacie "słuchawki pałąkowe średnia i wyższa półka"

 

Generalnie twój amp znacznie lepiej wysterowywał HD595 z KARMĄ od CMOY-a (którego posiadam).

 

Co ciekawe, przy HD580/600 róznica już była niewielka :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie wiem, czy nie popsulismy twojego dzieła :(

Nie wydaje mi się. To można sprawdzić mierząc pobór prądu z baterii. Jak umiecie posługiwać się amperomierzem (wpina się go w szereg z baterią), to w położeniu do góry amp powinien brać więcej prądu o jakieś kilka mA. Do ampa nie musi być wtedy nic podłączone, ani źródło ani słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie wiem, czy nie popsulismy twojego dzieła :(

Nie wydaje mi się. To można sprawdzić mierząc pobór prądu z baterii. Jak umiecie posługiwać się amperomierzem (wpina się go w szereg z baterią), to w położeniu do góry amp powinien brać więcej prądu o jakieś kilka mA. Do ampa nie musi być wtedy nic podłączone, ani źródło ani słuchawki.

 

Czyli jestesmy "głusi", ew. na koniec meetu byliśmy :lol:

 

Mam starego typu miernik i nie mogłem wybrać odpowiedniej skali. Ale róznica jest w poborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie wiem, czy nie popsulismy twojego dzieła :(

Nie wydaje mi się. To można sprawdzić mierząc pobór prądu z baterii. Jak umiecie posługiwać się amperomierzem (wpina się go w szereg z baterią), to w położeniu do góry amp powinien brać więcej prądu o jakieś kilka mA. Do ampa nie musi być wtedy nic podłączone, ani źródło ani słuchawki.

 

Czyli jestesmy "głusi", ew. na koniec meetu byliśmy :lol:

 

Mam starego typu miernik i nie mogłem wybrać odpowiedniej skali. Ale róznica jest w poborze :)

No to jeszcze sprawdź to, co Ci napisałem na PW i mogę spać spokojnie ;) U siebie po dłuższych testach też zauważyłem coś takiego jak zmęcznie uszu, po którym wszystko brzmi tak samo (nie)ciekawie i człowiek zaczyna wątpić we wszystkie swoje dotychczasowe zachwyty. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec dzisiejszego spotkania nie czulismy róznicy w przełożeniu "wajchy". Czy to możliwe, ze popsuliśmy przełącznik :o

 

Zresztą, jak pisałem wcześnie, na KARMIE od zawsze była mała róznica.

Generalnie twój amp znacznie lepiej wysterowywał HD595 z KARMĄ od CMOY-a (którego posiadam).

 

Co ciekawe, przy HD580/600 róznica już była niewielka :o

 

Wydaje mi się że może to być spowodowane tym że Majkel stworzył w postaci

tej wajchy coś w rodzaju filtru loudness ( no może pół-loudness bo podbijane są

tylko niskie tony ) . HD-580/600 tego nie potrzebują bo one w porówaniu do

HD 595 mają podobną charakterystykę loudness po prostu niejako "wrodzoną "i zarówno

niskie jak i wysokie dzwieki słychać na nich zawsze nieco konturowo . :)

 

( Majkelu - a nie dałobu się skopiować takiego układu loudness z schematu

jakiegoś bardzo dobrego ampa z przed 10-20 lat - o którym wiadomo że ma taki filtr po

prostu znakomity ? To chyba nie są specjalnie skomplikowane ani drogie układy

i może bez problemu dałoby się je zmieścić w obudowie takiego

półstacjonarnego ampa jak Twój ? :huh: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że może to być spowodowane tym że Majkel stworzył w postaci

tej wajchy coś w rodzaju filtru loudness ( no może pół-loudness bo podbijane są

tylko niskie tony ) . HD-580/600 tego nie potrzebują bo one w porówaniu do

HD 595 mają podobną charakterystykę loudness po prostu niejako "wrodzoną "i zarówno

niskie jak i wysokie dzwieki słychać na nich zawsze nieco konturowo . :)

Nie, to nie jest loudness. To jest po prostu inna zasada działania masy wirtualnej w obu położeniach, ale z założenia grać ma płasko.

( Majkelu - a nie dałobu się skopiować takiego układu loudness z schematu

jakiegoś bardzo dobrego ampa z przed 10-20 lat - o którym wiadomo że ma taki filtr po

prostu znakomity ? To chyba nie są specjalnie skomplikowane ani drogie układy

i może bez problemu dałoby się je zmieścić w obudowie takiego

półstacjonarnego ampa jak Twój ? :huh: )

Oczywiście, że się da. Co do zmieszczenia to nie jestem pewny, bo jeszcze chciałem coś innego tam upchnąć, ale zawsze można wziąć większą obudowę. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności