Skocz do zawartości

Na co zamienić FiiO E10?


Kikero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prośba o poradę. Mama FiiO E10, które mi służy jako DAC i wzmak słuchawkowy do słuchania muzyki z laptopa. Gra z Shure 440 ale w przyszłości myślę kupić lepsze słuchawki. Myślałem nad czymś lepszym w cenie tak do 1 tys. Polecacie coś? Może E17 Alpen ale czy to nie tylko combo E10 i E7? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz przynajmniej, choćby swoimi słowami, jaki dźwięk lubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E17 to ponoć takie poprawione E10 - scena jest większa, bas bardziej "punchy" - przynajmniej tyle wiem z recenzji, osobiście nie słuchałem.

 

Tak z ciekawości zapytam, czemu pytałeś o opinie, a i tak kupiłeś E17? :) A co Ci w E10 nie pasowało, że zmieniłeś go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje kupic 3-miesieczna E17stke za 400zł. A i korcil mnie E9. Sprzedaje swojego E10 i niepotrzebnego mi juz E6. Dolozylem wiec do E17 niewiele kasy a urzadzenie ponoc bardzo dobore. Tez czytalem recki w sieci z zachodnich portali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać, jak dostaniesz tą E17-tkę, jak to gra i napisz, jakiej muzyki słuchasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dostalem wczoraj mojego Alpena. Sluchalem: Jarra, Mika Oldfielda, jakis skladanek popowych narzeczonej (rozne, ostatnie "hity"), Linkin Park (Reanimation, Meteora, Living things), muzyki z gier (soundtracki z obu ostatnich czesci Medal of Honor, sa bardzo dobre), muzyki filmowej (oba ostatnie Batmany, Wldca Pierscieni, The Village, Predators i Predator) a nawet muzyki klasycznej (Scheherezady, Peer Gynt) i... no jest lepiej, choc to ten sam uklad, ale po kolei. A - sluchalem z Shure 440 i Koss Sporta Pro.

Pierwsza rzecz, ktora jest b. fajna,a ktorej brakowalo w E10 to mozliwosc stopniowania "gain" od 0 do 6 i 12 db. W E10 gain jest wlaczone zawsze (pomiedzy warosciami Low i High), przez co sluchajac z Shure 440 nie sluchalem wiecej niz majac ustawione 3 na potencjometrze, wyzej nie dalo sie wytrzymac. Dzwiek z E10 byl bardzo czysty, bez szumow, itp. ale yaki niesamowicie ostry - jak to z Shure.

E17 gra bardziej "rowno", nie tyle plasko co nie tak denerwujaco ostro jak bylo to w przypadku E10. Bas jest nawet bardziej stonowany (wbrew recenzjom, ktore sa w sieci) ale to moja subiektywna opinia. Zreszta to zalezy od utworu. Ogolnie dzwiek z E17 bardziej mi odpowiada. Czy zatem warto zamieniacE10 na E17? Odpowiem tak - Alpen jest dwa razy drozszy. Ogolnie wiec tak, pytanie tylko czy stac. Z pewnoscia tez E17 jest bardziej uniwersalny. Nie jest wcale duzy i moze [prawie] sluzyc jako przenosny wzmacniacz, przez to jest bardziej uniwersalny. To sterowanie cyfrowe jest banalnie proste i mozna sie go nauczyc bez instrukcji. Dla kogos moze byc przydatna regulacja barwy (jest tylko bass i treble) oraz wylaczenie opcji ladowania przez usb.

Strasznie jestem ciekaw jak to gra razem z E9. Na headfonii sa krytyczne opinie na temat tego polaczenia (ze podobno E9 lepiej gra z E7) ale moze w MP3store w Wawie uzycza mi E9 to sobie sprawdze.

Sprzet jest bardzo fajny i nie zaluje wymiany. Jakbyscie mieli jeszcze jakies pytania to prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc dzwieku w obu urzadzeniach jest podobna. Zarowno z E10 jak i z E17 nie ma problemow w rodzaju szumow, znieksztalcen, zaklocen czy jakis dystorsji przy glosnym sluchaniu. E17 gra jakby nieco "czysciej" ale to zawsze subiektywna ocena. W pierwszej kolejnosci zauwazylem poprawe w tym znaczeniu, ze nie jest tak ostro jak przy E10 ale podejrzewam, ze poprostu Alpen lepiej radzi sobie z Shure440. To nie sa jakies kolosalne roznice w zakresie "o polke wyzej". E10 to bardzo dobry sprzet, tyle ze o wystrzonym brzmieniu. Alpen jest bardziej stonowany, z lepsa scena, chociaz czasem mam wrazenie, ze dzwiek z niego jest nieco bardziej matowy, moze i ze scena ale jakby ze studia nagraniowego. Ale toz to i specyfika sluchawek - Shury sa bardzo studyjne. A moze warto wspomniec, ze jezeli z E10 nie mialem zadnych problemow z Windows 7 64 bit, to Alpen czasem "fika", tzn., ze nie od razu wykrywa sprzet i trzeba restartowac komputer, co jest s umie dosc upierdliwe. Podejrzewam jednak, ze pelna deinstalacja sterownikow od E10 rozwiazalaby problem.

Ja jestem zadowolony, nawet bardzo. Troche napalilem sie na kombinacje z E9.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SGS3 na razie troche sie zawiodlem, w tym znaczeniu, ze ludzilem sie, ze bedzie wspolpracowal z G3 na zasadzie zewnetrznego DACa (a nie jedynie jako wzmaczniacz) po USB-OTG. Niestety, choc Alpen prawidlowo wykrywa specyfikacje G3 (na wyswietlaczu pojawia sie 16bit, 44khz) to niestety dalej jako DACa do G3 musze uzywac Hifimana 101. To wina androida, a nie Alpena. FiiO zna problem i jedyne co odpowiada to, ze byc moze E18 bedzie dzialal po USB z G3. Poprostu Android nie wspiera wszystkich zewnetrznych DACow. Lista wspieranych jest w sieci. Szkoda, wiela szkoda. Co do wzmacniacza to przyznam sie szczerze, ze nie uzywalem. Mam zrootowanego S3 z kernelem Syah i tam jest aplikacja wczesnej wersji Voodoo Sound dla G3. Nie potzebuje uzywac zewnetrznego wzmacniacza, bo zarowno z Shure jak i Z Kossami nawet nie jestem w stanie sluchac na full. Oczywiscie fizyczny wzmak zawsze gra lepiej ale Syah poprostu zwieksza moc na wyjsciu niwelujac to glupie ograniczenie Samsunga i dzwiek jest czysty, a nie jak z jakis softwerowych "gainach" z Powerampa czy z Neutron Player taki harczacy przy wysokich wartosciach. Wzmacniacz to wzmacniacz, jedynie zwieksza moc na wyjsciu, jezeli jest dobry to nie generuje znieksztalcen na wysokich poziomach glosnosci - wiem, ze taki problem jest z Fiio E3, powyzej 70% niektore sluchawki tak paskudnie harcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze im dluzej siedze z tym E17 tym bardziej odpowiada mi dzwiek z niego w polaczeniu z Shure niz z E10. Problemy z instalacja sprzetu zniknely po kompletnym odinstalowaniu sterow od E10. Zastanawia mnie tylko to polaczenie z E9 - w sieci jest rowniez sporo i takich opinii, ze z E9 wcale nie jest tak dobrze, ze lepiej E9 gra z E7 i do wiekszosci sluchawek wzmacniacz w E17 w zupelnosci wystarcza. Moze kaske przeznaczyc na nowe/lepsze sluchawki do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy po raz pierwszy posłuchałem E17 z E9 to już nie chciałem wracać do samego E17 :) Zmiany nie dla wszystkich są pozytywne.

 

Scena robi się znacznie większa, przybywa rozdzielczości i szczegółów, ale robi się bardzo technicznie - granie z dyscypliną, precyzją, kontrolą (mniejsza muzykalność).


Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak taki e17 miałby się do matrix cube

Wątpię, że ktoś odpowie, bo o tym matrixie żadnej opinii polskiej nie widziałem. Sam chciałem kiedyś kupić, ale skończyło się na planach, na dodatek ten model nie ma idealnego wykończenia, pewne niewielkie niedoróbki wizualne. Na podstawie recki z headfi ( http://www.head-fi.org/t/516993/review-matrix-cube-dac ) pisanej przez project86 (który to takim zwykłym userem nie jest, bo ma na koncie z setkę obszernych recek i pisze już także dla innerfidelity) tak w ciemno mogę zgadywać, że Cube będzie grał z dużo większa przestrzenią (dzięki funkcji asrc, która daje mu większą przestrzeń niż nawet w takich sprzętach jak audiotrak dr.dac dx2 muses ), pewnie też będzie gęściej i bardziej analogowo (bo w tym też jest mocniejszy od chociązby wymienione audiotraka - tylko wg recenzenta, jest to odstępstwo od neutralności/prawdy, więc można interpretować jako minus, a nie plus). A wszystko inne raczej w kwestii zgadywanek, bo więcej nic w ciemno założyć chyba nie można, na pewno zaś nie ma w nim żadnych funkcji do regulacji bass/treble jak w Fiio i nie ma takich małych gabarytów. Lepszy poziom od matrixa wg project86 to np. wymieniony audiotrak, który obecnie jest nawet tańszy (wciąż jest promocja gwiazdkowa gyrocom), importowany z korei to zaledwie około 770zl, jeśli nie oclą.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy po raz pierwszy posłuchałem E17 z E9 to już nie chciałem wracać do samego E17 :) Zmiany nie dla wszystkich są pozytywne.

 

Scena robi się znacznie większa, przybywa rozdzielczości i szczegółów, ale robi się bardzo technicznie - granie z dyscypliną, precyzją, kontrolą (mniejsza muzykalność).

 

A jak chcesz nosić ze sobą E17 i E9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie gorszy niż E7 ? Wydaje mi się,że E17 jest ciemniejszy niż wyjście słuchawkowe iPoda Video. Albo ma więcej basu albo lekko cofniętą średnicę.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności