Skocz do zawartości

Wzmacniacz + Kolumny do 2200 zł


Rekomendowane odpowiedzi

No bo nic do 8 tys z podstawkowych nie ma takiego nisko schodzącego basu , ogarnijcie się , ja pierdziele.....słuchaliście dwóch , trzech głośników i zgrywacie specjalistów. Wiecie dobrze że jak ktoś pisze na tym forum że oczekuje basu to chodzi mi o taki brutalny z walnięciem a podstawkowe nie są do tego stworzone

 

Pendragon : kątem ucha i kątem oka w Top Hi-Fi Sopot. Dlatego nie rozwijam tematu bo nie wiem o nich za dużo.

 

To wlasnie Ty zgrywasz specjaliste w kazdej dziedzinie, gdzie tylko sie da. Problem sie pojawia, gdy ktos ma jednak jakies pojecie na ten sam temat i wtedy juz ciezko pociskac kazdemu co mu slina na jezyk przyniesie. Zarozumialosc tez jest wszedobylska w Twoich wypowiedziach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 12 metrach podstawkowe równie dobrze się sprawdzą jak kolumny podłogowe. W takim metrażu właśnie głównie takie się poleca.

 

Na audiostreo jest więcej speców od kolumn, ale ostatecznie chyba trzeba samemu pochodzić posłuchać, bo większość osób poleca to co sama lubi, co niekoniecznie może nam się podobać. Najlepiej zrobić sobie listę polecanych i pochodzić na odsłuchy i wziąć po prostu to co się spodoba...

 

Na audioshow zrobiły furorę jakieś tanie kolumny dyaudio ostatnio, zobacz w temacie o tym wydarzeniu. Do 1k Pylony Pearl też są polecane. Sam osobiście przeszedł bym się na odsłuch jakbym miał okazje.

 

HS-80 + np. taki Valab z komisu to pewnie byłoby niegłupie połączenie :). Nie słuchałem, ale wierzę, że jakościowo mogą być zacne. Masz tam jeszcze na nich korekcje, to zawsze można skorygować w stosunku do potrzeb, a będziesz też wiedział, że wzmak jest idealnie spasowany przez inżynierów którzy je tworzyli. Ja już chciałem je kupić, ale nie bardzo mam gdzie je ustawić i na tę chwilę wolę zainwestować w siłkę :P Były na allegro, a z kolesiem utargowałem lepszą cenę, ale ostatecznie nie kupiłem.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz naprawde porzadny bas to proponuje jakies vintage 3 drozne, podobne do bylych Pionkow tylko cos lepszego - czasem mozna znalezc okazje na JBL4310 aka L100 czy jakas ich lekko nowsza odslone, jak nie mozesz zostac tez przy Pionkach i np. model HPM-100, ostatnia propozycja z vintage to stare Revoxy PlenumB czy inne z duzym basowcem ze starszych serii, stare Saby czy Grundigi z serii Pro.

Z nowszych musisz biegac i sluchac, takie Pylon Pearl graja bardzo dobrze w swojej cenie ale basu cudownego tam nie ma, jak zreszta w wielu budzetowych, smuklych konstrukcjach z malymi basowcami.

Trzecia opcja to faktycznie cos w stylu HS80 ale dla mnie to sa paczki do studia, a nie do sluchania muzyki. Jakby Ci brakowalo basu to oczywiscie mozesz pomyslec o subie. HS80 mozesz posluchac w sklepach ze sprzetem pro, tak jak roznych innych monitorow. W podobnej cenie sa tez Mackie mr8, ktore wedlug mnie lepiej nadaja sie do sluchania hifi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nic do 8 tys z podstawkowych nie ma takiego nisko schodzącego basu , ogarnijcie się , ja pierdziele.....słuchaliście dwóch , trzech głośników i zgrywacie specjalistów. Wiecie dobrze że jak ktoś pisze na tym forum że oczekuje basu to chodzi mi o taki brutalny z walnięciem a podstawkowe nie są do tego stworzone

 

Pendragon : kątem ucha i kątem oka w Top Hi-Fi Sopot. Dlatego nie rozwijam tematu bo nie wiem o nich za dużo.

 

To wlasnie Ty zgrywasz specjaliste w kazdej dziedzinie, gdzie tylko sie da. Problem sie pojawia, gdy ktos ma jednak jakies pojecie na ten sam temat i wtedy juz ciezko pociskac kazdemu co mu slina na jezyk przyniesie. Zarozumialosc tez jest wszedobylska w Twoich wypowiedziach...

 

Idź się zajmij kabelkami ok ? W tych tematach się nie wypowiadam bo masz większą wiedzę ale jeśli chodzi o audio domowe to moje uszy słyszały więcej niż ty usłyszysz przez całe życie .... także wróć do swoich topiców . Wypowiadam się w 4 tematach na tym forum w których czuje się mocny a jak ty masz problem to zapraszam na priv bo nie bede tutaj robił offtopu i dla ciebie wyjątków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nic do 8 tys z podstawkowych nie ma takiego nisko schodzącego basu , ogarnijcie się , ja pierdziele.....słuchaliście dwóch , trzech głośników i zgrywacie specjalistów. Wiecie dobrze że jak ktoś pisze na tym forum że oczekuje basu to chodzi mi o taki brutalny z walnięciem a podstawkowe nie są do tego stworzone

 

Pendragon : kątem ucha i kątem oka w Top Hi-Fi Sopot. Dlatego nie rozwijam tematu bo nie wiem o nich za dużo.

 

To wlasnie Ty zgrywasz specjaliste w kazdej dziedzinie, gdzie tylko sie da. Problem sie pojawia, gdy ktos ma jednak jakies pojecie na ten sam temat i wtedy juz ciezko pociskac kazdemu co mu slina na jezyk przyniesie. Zarozumialosc tez jest wszedobylska w Twoich wypowiedziach...

 

Idź się zajmij kabelkami ok ? W tych tematach się nie wypowiadam bo masz większą wiedzę ale jeśli chodzi o audio domowe to moje uszy słyszały więcej niż ty usłyszysz przez całe życie .... także wróć do swoich topiców . Wypowiadam się w 4 tematach na tym forum w których czuje się mocny a jak ty masz problem to zapraszam na priv bo nie bede tutaj robił offtopu i dla ciebie wyjątków.

 

To, ze ktos sie nie obnosi z tym co ma i czego sluchal nie znaczy, ze siedzi na logitechach 2.1. Kolejny przyklad na bezpodstawne stawianie tezy i to na temat nieznajomej osoby. Twoje uszy slyszaly tyle, ze znasz chyba tylko focale, bo 'z tatusiem mamy' i jak to wspomniales. Troche dystansu i skromnosci proponuje, bo nie wyczynem jest zgrywanie sie na forum dla ludzi z dokami i ipodem odosnie sprzetu domowego. Zrob to na audihobby chocby...

 

Nie chodzi tu o wypowiadanie sie, a o sposob w jaki to robisz. Jest na tyle irytujacy, ze chcialem Ci dac to do zrozumienia - co pewnie i tak masz w dupie, ale co tam, przzyje :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop: Marcin wszędzie gdzie widać Twoje wypowiedzi niesie sie echo wywyższania się, pewności siebie i arogancji. Jesli jestes człowiekiem typu koleś z siłowni to duzo o Tobie mówi. Trochę skromności w zyciu i pokory bo jesli w ten sam sposób traktujesz innych jak tutaj to juz im współczuję a Tobie nie zazdroszczę charakteru. Tu nie chodzi o to by pokazać kto jest silniejszy i wie wiecej a doradzić na poziomie bez robienia z siebie wszechwiedzącego a z innych półgłówków :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma firma Heco, znalazłem tanie używki, jak by to zagrało ? nawet jakby był troszkę słabszy bas, od tych diamond wharfedale 10.2 to zawsze można nadrobić subem, a by średnie i góra dobrze zagrały, a zawsze można dołożyć na lepszego suba, żeby się wyrabiał.

 

 

HECO Victa 300

 

1. http://allegro.pl/ko...2904475062.html

 

B&W DM1800

 

2. http://allegro.pl/bw...2902820353.html

Edytowane przez Alex800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę komentował , ludzi którzy nic nie wnoszą do postu , którzy nic nie zaproponowali ale negują czyjeś zdanie i co gorszę opisują człowieka po tym że dba o siebie...minusujcie dalej , tylko to potraficie i dalej piszcie herezje i nabijajcie posty.

 

 

Wracając do wątku , Heco grają twardo , bardzo męczące brzmienie , możesz się naprawdę zniesmaczyć. Co do B&W , bardzo stary model , widać że przeżyły nie jedną przeprowadzkę , nie mamy pewności czy nie były naprawiane itp. Tutaj wyżej kolega podał fajną propozycję Pylon Pearl , czytałem o nich ostatnio , są to z tego co pamiętam podłogowe ale występuje też podstawkowe . Do nich dobrać subwoofer oraz amplituner taki jak podałem wyżej i powinieneś być zadowolony , na pewno taki układ pozwoli ci potem nie tylko na rozbudowę ale biorąc pod uwagę że jest to nowy sprzęt posłuży ci dłużej. Pamiętaj że dużo używek jest mocno wyeksploatowanych , nie każdy sprzęt szanuje , dużo osób słucha na max możliwości głośników. Zastanów się , masz całkiem spoko budżet za który kupisz nowy sprzęt.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ciekawie się zapowiadają te Pylon Pearl, basik wymiata :) I chyba zdecyduje się na nie, na te stojące -

http://www.youtube.com/watch?v=j3ygt_4rYos

 

 

Lub monitory

Edytowane przez Alex800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno... nie kupuj żadnego amplitunera AV do słuchania muzyki, zwykły wzmacniacz stereo (ew. amplituner ale stereo!), radzę upolować coś z vintage gdzieś blisko Ciebie, pojechać i sprawdzić stan. Do 1000 PLN można znaleźć sprzęt, który wszelkie amplitunery AV w kilkukrotnie wyższej cenie pozostawia w tyle w kwestii stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli faktycznie dźwięk samych Pearl mu się spodoba i nie będzie potrzebował suba to zakup wzmacniacza jak najbardziej wskazany .

 

Jak nic NAD byłby tu wskazany.

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-nad-c316bee-tytanowy-raty-i2894211223.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ciekawie się zapowiadają te Pylon Pearl, basik wymiata :)

 

Nie chciał bym się tu w jakikolwiek sposób wymądrzać ale ja bym się zastanowił czy o taki "basik" Ci chodzi, bo jak dla mnie to brzmi fatalnie, dudni a nie gra. Nie wiem, może to wina sprzętu towarzyszącego ale mnie po minucie słuchania "takiego" basu rozbolała głowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, zanim co kolwiek kupie, na pewno będę chciał najpierw odsłuchać. Na pewno nic w ciemno nie kupie, bez odsłuchu. A możliwości mam spore co do odsłuchu w swoim mieście. Raczej martwię się o wzmacniacz, co kopić? bo teraz już nie wiem, czy ampli, czy stereo ?

 

Mi osobiście chodziły takie sprzęty po głowie, jak YAMAHA RX-797 lub Marantz - 7000 lub Marantz pm-68 A coś konkretnie jaki model byś proponował szwagiero, żeby to się zarało z tymi kolumnamiPylon Pearl ?

 

 

 

Edytowane przez Alex800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli faktycznie dźwięk samych Pearl mu się spodoba i nie będzie potrzebował suba to zakup wzmacniacza jak najbardziej wskazany .

 

Jak nic NAD byłby tu wskazany.

 

http://allegro.pl/wz...2894211223.html

 

Ten NAD to dla żartów?

 

A do wzmacniacza według Ciebie nie podepnie suba? No do takiego NADa raczej nie, ja pisałem o czymś lekko wyższych lotów z pre out. Nawet bez niego da się podpiąć kwestia tylko jaki sub!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM 7000 jak złoto by pasował. Znalazłeś jakąś aukcję ? Jak tak to pokaż. Tylko że pamiętaj , zakup wzmacniacz = brak póżniejszej rozbudowy , będziesz musiał kupić końcówkę mocy. Dlatego zakup używanego modelu wysokiej klasy amplitunera nie jest głupią opcją . Zastanów się.

 

Np coś takiego

 

http://allegro.pl/marantz-sr7200-i2891908054.html

 

On kiedyś kosztował 5.800 tys zł. Jego stereo stoi na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, zanim co kolwiek kupie, na pewno będę chciał najpierw odsłuchać. Na pewno nic w ciemno nie kupie, bez odsłuchu. A możliwości mam spore co do odsłuchu w swoim mieście. Raczej martwię się o wzmacniacz, co kopić? bo teraz już nie wiem, czy ampli, czy stereo ?

 

Mi osobiście chodziły takie sprzęty po głowie, jak YAMAHA RX-797 lub Marantz - 7000 lub Marantz pm-68 A coś konkretnie jaki model byś proponował szwagiero, żeby to się zarało z tymi kolumnamiPylon Pearl ?

 

Poczytaj o jeszcze starszych konstrukcjach i nie bój się tego, że są stare. Jeśli sprawdzisz wzmacniacz przed zakupem to wysoki model nawet mający 30 lat będzie działał kolejne wiele lat, jeśli nie to jego naprawa z reguły nie będzie wielkim wyzwaniem dla średnio kumatego elektronika. Wyślę Ci później parę propozycji na PW czego ew. możesz szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, żeby kupował PP, ale warto przesłuchać bo wiele osób chwali. To czy bas dudni czy nie to w dużej mierze kwestia ustawienia i pomieszczenia.

 

Jak będziesz na odsłuchach to możesz też obadać kolumny STX z serii FX dużo ma bassreflex z przodu dzięki czemu można je podstawić pod ścianą. Polski produkt i dobrej jakości materiały :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśl - odsłuch zwykły nie wiem gdzie, ale gdzieś się pewnie da - a zakup używki. Można też kupić wersje do samodzielnego montażu taniej, jeśli ktoś lubi majsterkować.

 

Seria F ponoć taka średnia, ale może są dobre modele lub jakieś nowe lepsze weszły. W linku na yt kolegi ludzie piszą właśnie że FS-250 lepsze od PP, 360-siątek nie znam i nie czytałem o nich. Nie wiem, trzeba byłoby obadać. Firma w każdym razie solidna.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




AMPLITUNER MARANTZ PM7000





Luknijcie panowie na ten filmik, może nie jest to najwyższa jakość nagrania, ale już coś chyba da się powiedzieć o tych kolumnach, jak dla mnie, baski nisko schodzi i ciekawie to brzmi :) choć wiem, że bez odsłuchu się nie obejdzie.


STX FS 250 i 3 nutki


Edytowane przez Alex800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności