Skocz do zawartości

Wzmacniacz + Kolumny do 2200 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Chciałbym prosić o porady jaki sprzęt złożyć do max 2200 zł ??? Chodzi mi o wzmacniacz stereo + kolumny do pokoju 12,5 m. Interesuje mnie sprzęt używany, zależy mi na jak najwyższej jakości dźwięku i na mięsistym, soczystym basie, który potrafi ładnie zejść, a także na dobrym wokalu. Co do wzmacniacza, to przydał by się taki co jest szczegółowy, o dobrej kontroli basu i żeby nie był zamulony.

 

Źródło dźwięku będzie pochodziło z komputera z karty muz. Asus Xonar Essence ST

 

 

Słucham Muzyki - Hous - Dens - Pop – rnb

i też takich wykonawców słucham http://www.lastfm.pl... similar?page=3

 

Z czasem będę chciał dokupić jakiś odtwarzacz CD, do tego nowego zestawu.

 

Mój stary zestaw, który obecnie posiadam, już jest bardzo wysłużony (Marantz pm-30 + kol. Pioneer CS-777) A w sylwka zaczęły mi charczeć głośniki :D A to był znak i noworoczne postanowienie, że już czas przesiąść się na nowy sprzęt.

Edytowane przez Alex800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzeba będzie celować w zestaw 2.1 , niestety kolumny podstawowe nie mają basu , nie da się z średniotonowego i wysokotonowego głośnika wydobyć jeszcze bas.... Można kupić podłogowe + gąbki z otwór bass reflex

 

 

Masz miejsce na sub ? Jesli tak to używany amplituner wyższej klasy , podstawkowe + sub KODY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzeba będzie celować w zestaw 2.1 , niestety kolumny podstawowe nie mają basu , nie da się z średniotonowego i wysokotonowego głośnika wydobyć jeszcze bas.... Można kupić podłogowe + gąbki z otwór bass reflex

 

 

Masz miejsce na sub ? Jesli tak to używany amplituner wyższej klasy , podstawkowe + sub KODY

 

Zdziwiłbyś się. Podstawkowce nierzadko przebijają kolumny podłogowe... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak , jak jesteś w stanie dołożyć to kup ten zestaw

 

http://allegro.pl/harman-kardon-hk-3490-jamo-s606-gwarancja-4-kolory-i2907110737.html

 

Gra to fajnie , mięsiście , bas jest sympatyczny , na bank ci się spodoba . Głośniki możesz posłuchać u siebie w Media , jest ten komplet wystawiony za 3,5 k

 

 

 

 

Druga opcja:

 

http://allegro.pl/pioneer-vsx-422-vsx422-polska-gwarancja-dsv-raty0-i2912961938.html

 

http://allegro.pl/kolumny-wharfedale-diamond-10-2-nowe-2-kolory-i2907234287.html

 

http://allegro.pl/subwoofer-koda-sw-850-v-2-gwarancja-nowy-3-kolory-i2887834555.html

Edytowane przez Marcin_1989
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , do 8 tys nie znam żadnych które oferują jakikolwiek bas na akceptowalnym poziomie . Z podłogowych to nie ma z tym problemu , wystarczą już Jamo za 2 tys...

 

Jeśli mówisz o jakiś podstawkowcach za 15 tys i więcej to jest oczywiste i uznaje twój post za spam...

 

Brak mi slow, podstawkowce nie maja basu, moze pokroju Creative z osmiocentymetrowym glosniczkiem tak, ale na pewno nie z dwudziestocentymetrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też brak słów , pokaż mi podstawkowe z nisko schodzącym basem do 1000 zł ? Boże...

 

Czytajcie wymagania kolegi który was prosi o pomoc a nie wymyślacie...nawet moje tylne JMlaby 806 podłączone pod wzmaka Rotela przy kawałkach stricto elektronicznych kuły w uszy , po mimo że kosztowały prawie 4,5 tys....

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc własnie , więc po co zaraz jakieś głupie wywody....

 

Te monitorki studyjne Yamaszki kiedyś słyszałem kątem ucha ale one raczej będą potrzebowały wzmacniacza o ciepłej charakterystyce z rozbudowanym korektorem...a tutaj znów się pojawia cena...i jakie mamy ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że wcześniej nie brałem pod uwagę podstawkowych+ suba. Powiem szczerze, że by mi się podobała taka konfiguracja, bardzo mnie to zainteresowało.

Edytowane przez Alex800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ciekawe, ale te monitorki co wyzej podalem sa aktywne, wiec nasuwa sie pytanie, czy ich sluchales katem ucha, czy tylko widziales katem oka. Nastepna sprawa jest taka, ze mam zbudowane kino domowe na tych monitorach, wiec wiem co pisze. W kinie owszem, wysiadaja, ale do stereo bomba.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nic do 8 tys z podstawkowych nie ma takiego nisko schodzącego basu , ogarnijcie się , ja pierdziele.....słuchaliście dwóch , trzech głośników i zgrywacie specjalistów. Wiecie dobrze że jak ktoś pisze na tym forum że oczekuje basu to chodzi mi o taki brutalny z walnięciem a podstawkowe nie są do tego stworzone

 

Pendragon : kątem ucha i kątem oka w Top Hi-Fi Sopot. Dlatego nie rozwijam tematu bo nie wiem o nich za dużo.

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówie , mogłem je pomylić z innymi głośnikami Yamahy , nie kłócę się i nie wnikam. Przyszedłem odebrać swoje Audioquesty i zobaczyć co mają i kątem oka widziałem te Yamaszki w ich studio... Jeśli jest tak jak mówisz to super , tylko ile one kosztują ? Czy to że o nich teraz piszemy ma jakiś sens dla wątku ? Czy autora będzie stać na nie ? Możliwe że to były HS-50.... wybaczcie ale byłem zbyt podniecony tym po co przyszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zwrócę na nie uwagę ale sam wiesz że w studiach głównie B&W Nautilius , CM , JMlab , Avance i tym podobna śmietanka....głośniki Yamahy to głównie na zamówienia.

 

Drugie pytanie , używki za 1600 zł , więc zostaje 500 zł a to jest żałosna kwota na źródło które ma je napędzić...a gdzie kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zwrócę na nie uwagę ale sam wiesz że w studiach głównie B&W Nautilius , CM , JMlab , Avance i tym podobna śmietanka....głośniki Yamahy to głównie na zamówienia.

 

Drugie pytanie , używki za 1600 zł , więc zostaje 500 zł a to jest żałosna kwota na źródło które ma je napędzić...a gdzie kable ?

 

Hmm. polemizowalbym, w studiach sa przede wszystkim takie firmy jak Genelec, Tad, KRK, Mackie, Adam, JBL, Dynaudio. B&w tez, Focal tez, ale przede wszystkim, wymienione przeze mnie na poczatku Genelec-i , no rzecz jasna NS-10 :P .

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności