Skocz do zawartości

Ciepły odtwarzacz do Audeo Phonak PFE


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza do Audeo.

 

Obecnie mam iPoda nano 3gen i to połączenie gra niestety zdecydowanie zbyt chłodno (gdyby nie to oraz fakt, że ipod jest już stary i bateria swoje przeszła, tobym nie wymieniał).

Chciałbym przede wszystkim, żeby wyciągnął jak najwięcej basu z Audeo (choć jestem świadom ograniczeń wynikających z ich przetwornika), nie tracąc ich atutów w tonach średnich i wysokich.

 

Na czym mi zależy:

- dobra jakość dźwięku

- ciepła/bardzo ciepła charakterystyka odtwarzacza (zależy mi zarówno na sub-bassach jak i mid-bassach) w celu zrównoważenia chłodnych Audep

- musi umożliwiać scrobbling na last.fm (za pomocą czegokolwiek)

- pamięć najlepiej 16GB lub więcej (8 to absolutne minimum), może być na kartę

- mały rozmiar (najchętniej coś w okolicach ipoda nano, cegły pokroju Toucha itp. zdecydowanie odpadają), chętnie płaski

- najchętniej bez ekranu dotykowego, a ze zwykłym

- co najmniej ok. 15h na akumulatorze (zasilanie na baterie odpada)

- bardzo przydałaby się funkcja sleep timera (wyłaczanie po np. pół h), ale to nie konieczność

- nie potrzebuję żadych gier, odtwarzania filmów, innych bajerów itd.

 

Cena: rozważę wszystkie propozycje poniżej 1k zł.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez forspamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To Nano 6g T4G i mini to mniej wiecej podobne granie. Do zo2 wybrał bym iModa mini. Ale interfejs taczki mnie denerwował.

Mini ma ogroną zalete (dla mnie) RB, jednak tu paramtryczny EQ (bas i soprany można zmienic w zakresie +-25dB) wieć to może byc kartą przetargową tego playera. Pod mini zo2 fajnie pasuje acz pod nano 2g pasuje jeszcze lepiej.

 

nano 6g ma fajna forme z E6 z zo2 ja troche straci ale bedzie to jeszcze użyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nic tylko Sansa Clip+ :) oczywiście z Rockboxem, w którym masz świetny EQ, którym możesz sobie odpowiednio "podpompować" niższe częstotliwości.

 

popieram też to, co napisał MrSheep - Nano 6g z digiZoid ZO2 + Audeo z szarymi filtrami - rewelacyjne zestawienie - mam taki set-up i słucham go naprzemiennie z drugim: Clip+ plus Audeo 232, ew. Nano 6g + O2 + Audeo 232

 

w wersji minimalistycznej możesz do swojego nano 3g dokupić kabel LOD (o ile go jeszcze nie masz) i digiZoida ZO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na ipoda mini bo

-możemy miec RB jak w clipe

-lepiej zrobiony niz clip

-po zastosowaniu LODa i zo2 mamy zestaw bijacy clipa i nano 6g

 

 

Jedynie co trzeba to wymienic dysk na CFke np 32g i nie bawic sie w miniSD, a wyswietlacz jest monochromatyczny czyli pawli po oczach jak żarówa (clip ma ciemne tło ale i ekran 2x mniejszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za rady. Z powyższych postów rozumiem, że bez wzmacniacza się nie obędzie (a może jednak jakiś odtwarzacz do napędzenia Audeo bez ampa?...).

 

Pytania:

 

1) polecacie tego digiZoida O2 - widzę, że ciężko z jego dostępnością, poza tym stosunkowo zajmuje trochę miejsca... i cena - raczej go wykluczam. Czy fiio E6 będzie od niego dużo gorszy?

Czy różnica w jakości między tymi dwoma będzie proporcjonalna do różnicy w cenie?

 

2) Czy tego polecanego iPoda mini da się dostać? Śmiga po allegro czy raczej bardzo rzadko?

 

3) iPod nano 1gen i 2gen - jest sens ich szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T4G ale to ekran dotykowy khhhh

zo2 można sciagnąc, w PL to żadkość

 

e6 lekko poprawia i byc może leciutko ociepla dźwięk

zo2 ma 2 tryby wzmocnienie i basboost, możemy regulować ilość basu (daje sporo wiem bo mam)

 

zależy jak bardzo będziesz korzystał z basboosta ale chyba znacząco do audeo

mini da się dostać trochę wytrwałości

 

nano 2g gra już nie tak ciepło jak mini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E6 tez ma bass boosta, razem jakies chyba 3 typy podbicia (2 basowe). Wiec rozumiem, ze tez bedzie ocieplal.

 

Wlasnie przy okazji - nie padlo E5 ani razu, wedlug wszystkich E6 jest lepszą opcją?

 

 

I prosiłbym jeszcze o jakieś opinie na temat Clipa+ w tym zestawieniu, na razie tylko jedna, a tylko na 1 wolalbym sie nie opierac. ;)

Edytowane przez forspamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jeszcze tak: testowalem E6 (i E5) z tym moim nano 3gen i Audeo i wtedy już grało to dla mnie zupelnie satysfakcjonujaco pod wzgledem poziomu basow (na bass boosterze).

 

Czy ktoryms z odtwarzaczy osiagne efekt podobny do tego na Audeo bez pomocy wzmacniacza? Albo chociaz taki, jaki w polaczeniu z tym kiepawym ipodem dawaly mi basowe NuForce 700X, albo zblizony.

Generalnie pytanie - czy nie obejdzie sie bez wzmacniacza przy Audeo jesli chce miec dobre basy, czy nie da sie tego zrekompensowac jakims cieplym odtwarzaczem.

 

 

Dzięki

Edytowane przez forspamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy wszyscy o ciepłym odtwarzaczu do Audeo!!!

Kup sobie Ipoda Touch 4, najlepiej z USA. Za 1000 zł będziesz miał 64gb. Z Audeo dobrze się zgrywa i nie będziesz musiał używać żadnego wzmacniacza.

Taczka 4 w obecnej cenie jest playerem bezkonkurencyjnym pod każdym względem.

I pierwszy raz słyszę, żeby Taczka była "cegłą".

Edytowane przez stanleypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy. N2 nie jest ciepły, ma bas ale soprany bedą cieły uszy.

Mam takie połączenie i sopranu się nie narzucają. Osobiście wolę Audeo z C60 niż z N2/C30, ale tak też jest znacznie lepiej niż np. z Clipem+.

 

I nie wiem dokładnie jak z iPodem, ale z iPadem 2 Phonaki grają w sposób bardzo ułożony, spokojnie, ale jak dla mnie wręcz nudno. Taki bardzo biznesowy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam audeo, miałem ta taczke, ale dotyk ekran obsługa i brak parametrycznego EQ, spowodował że sprzedałem taczkę. Już miałem mini i grało to podobnie lekko mniejsze wypełnienie resztę można sobie w EQ pozmieniać bo działa na nim RB. Mini trzymam sobie jako ciepłego DAP bo z pomocą EQ i zo2 dał na 668 tyle basu że ja zwolennik jasnego otwartego brzmienia chodziłem z uśmiechnięta michą przez dwa dni. Bas po prostu przedni, ale zaraz wyjdzie ze zachwalam.

 

Natomiast kolejny raz mówię jak ktoś chce i ma wymagające słuchawki nic nie stoi na przeszkodzie dodać ampa i do całości zrobić iModa mini. Ja używałem zo2 i pod małego ipoda jest super, jest jeszcze kilka innych ampów ale zo2 daje ciekawy bas. To ciepły amp i paradoksalnie dla mnie ciepłym mini (choć mini jest raczej neutralny) właśnie brzmiał najlepiej. Bardzo funowe połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności