Skocz do zawartości

Funowy zestaw przenośny (grajek + nauszne) ~400zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Ostatnimi czasy sporo czasu poświęcam na wszelakie dojazdy i chciałbym umilić sobie ten czas muzyką.

Zastosowania typowo 'miejskie', czyli tramwaj, autobus, ale również spacerek.

Rozejrzałem się już trochę za klockami, trochę recenzji poczytane. Ogólnie udało mi się wyłonić potencjalnych kandydatów.

Na obecną chwilę celuję w odtwarzacz Nationite NaNite N2 (ergonomicznie jak dla mnie ok + ponoć bdb jakość dźwięku, nawet jakiś tam pseudo wzmaczek),

oraz słuchawki... hmmmm... no naprawdę wstępnie - AKG k518 LE.

Tutaj chciałbym zwrócić się do Was, drodzy forumowicze :) Co myślicie o takim połączeniu?

 

Myślałem również nad dołożeniem stówki do Denonów AH-D1100. Ściągnięcie takiego cuda z UK to +/- 300zł. Wyglądają mi na takie CAL! (których jestem byłym właścicielem) z lepszą izolacją i troszkę lepszą jakością dźwięku. Zdaje się, że powinno być OK. Tylko, żeby były od CAL wygodniejsze...

Przydałyby się tu właśnie jakieś propozycje, bo nie bardzo mam kandydatów oprócz wyżej wymienionej dwójki.

 

Dodam tylko, że mam dość dużą głowę, co jest ponoć nie bez znaczenia przy sprzęcie typu portable. Brzmienie preferuję typowo funowe, ciepłe, z akcentem. Dość powiedzieć, że na skromnej integrze lapa + Superlux HD681 jestem bardziej szczęśliwy, niż na niedawnych AKG k240 + Prodigy Cube.

Pchełki, czy 'doki' wykluczam. Po prostu nie przepadam za tego typu konstrukcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N2 to bardzo dobry grajek, jest taki problem że już nie produkowany... Jak chcesz szukaj używek. Jeszcze możesz pomyśleć nad ipodem touch 1g, nano 2g - te z tego co pamiętam grają dobrze. Z nowych grajków przychodzi mi na myśl tylko Sansa...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli Denonki odpadają... Generalnie słuchawki będą przez większość czasu w plecaku (codzienne wycieczki na uczelnię), zgniecione między książkami, a kanapkami :) W sumie dobrze, że o tym wspomniałeś, bo nie pomyślałem.

 

Zdaję sobie sprawę z niedostępności tego NaNite. Powoli właśnie rozpoczynam polowanie na allegro.

Też zainteresowała mnie ta taczka. Cenowo wychodzi dość fajnie, 3g za 200zł.

 

Dzięki Panowie za odzew. Prosiłbym o jakieś sugestie odnośnie słuchawek, bo w tym aspekcie wracamy do punktu wyjścia. Nie ma czego wybierać z tych jednych AKG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś brał pod uwagę telefon, to bierz śmiało Nokię 6303i + AKG K518. bas zyskuje kontroli, świetny wykop, mega dużo funu. jedynie wysokie są nieco ostre. naprawdę dobra synergia. w ogóle pod didżejki IMO tylko chłodne źródła warto podpinać, wtedy tak nie zamulają i bas nie zalewa reszty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na celowniku Ipod Touch 4g + AKG k518 LE.

Mam nadzieję, że taczka nie będzie za mocno odstawać od tego NaNite N2?

 

Swoją drogą wiem jak to brzmi w świetle tych 400zł z tytułu, ale że tak powiem - budżet bardzo elastyczny :) Wiadomo, jak to w audio.

 

gdybyś brał pod uwagę telefon, to bierz śmiało Nokię 6303i + AKG K518. bas zyskuje kontroli, świetny wykop, mega dużo funu. jedynie wysokie są nieco ostre. naprawdę dobra synergia. w ogóle pod didżejki IMO tylko chłodne źródła warto podpinać, wtedy tak nie zamulają i bas nie zalewa reszty

Dzięki za wypowiedź. Jak rozumiem, miałeś bezpośredni kontakt z tymi AKG? Najbardziej się boję właśnie tej wygody, bo łeb mam naprawdę spory.

Co do telefonu to niestety nie ma opcji. Jestem przywiązany do swojej przestarzałej 'klapki' SE W980 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dużą głowę to lepiej w ciemno ich nie kupuj. Ja byłem nimi zainteresowany, a jak poszedłem stestować to okazały się dla mnie za małe. Ja bym na twoim miejscu rozważył telefon, choćby samsunga wave s8500. Stosunkowo chłodny grajek, niedrogi i miejsca tak czy siak zajmie mniej niż ten ipod.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też mógłbym się przejść do jakiegoś salonu audio. Mieszkam teraz w Gdańsku, więc nie byłoby z tym problemu.

 

O miejsce się nie martwię, a ze swojego telefonu jestem jak najbardziej zadowolony :) Jeśli już to na coś naprawdę porządnego... Ale idąc tym tropem wyprawicie mnie z nowym iPhone, tudzież SGS 3 :D

Pozostańmy przy zwykłym odtwarzaczu i słuchawkach (których swoją drogą zbyt wielu potencjalnych kandydatów nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/98399-s-samsung-r0-8gb-shp5401-conducfil-3414-w-oplocieamphenol/

 

bierz tego R0, póki jest. bardzo dobry grajek, z nim idziesz do saturna i sobie sprawdzasz, co ci najładniem z nim gra

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności