Skocz do zawartości

Pojemny player do Audeo - Zune/Touch/Classic/Video/?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przyszła pora na zmianę playera. Chcę czegoś mocnego, do zgrania się z Audeo, najlepiej odtwarzania formatów bezstratnych i z dyskiem minimum 30gb. Od razu pomyślałem o Classicu/Video, ale czytałem opinie o chłodnym dźwięku. To niezbyt chyba będzie pasować do Audeo.

Kolejną opcją jest Zune, który podobno gra cieplo/przyjemnie. Ile jest w tym prawdy, czy ma włąsny EQ, czyta formaty bezstratne/musi używać Zune na Windzie - muszę przejrzeć i przeczytać.

Można też ewentualnie szukać Taczki 3/4g 32gb, ale chcę mieć w playerku EQ i wolałbym jednak coś bardziej klasycznego niż Touch. Chyba, że w 2g Audeo zadziwią mnie bardziej niż w Soniaku w co szczerze wątpię.

 

Priorytet - jakość dźwięku i custom EQ.

 

Na wymianę/sprzedaż najchętniej dałbym mojego Soniaka, w ostateczności też taczkę. Czego innego może szukać, co odrzucać na początku? Poradźcie biednemu człowiekowi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz Nomada z dużym dyskiem.

I właśnie przypomniałem sobie jak z Phonakami radzi sobie Zune 2gen (u mnie stoi jako źródło do dużego wzmaka). No i trzeba przyznać, że bardzo fajnie się to prezentuje. Granie jest dość delikatne, lekko ocieplone, ale nie ma nudy jak przy Clipie+.

A odnośnie iPodów, to mam szaraczka 20GB i jak w Audeo wrzuci się czarne filtry, co całkiem fajnie się ze sobą zgrywają. CFmod, karta 32GB i też będzie nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy, na Zune nie było zmulenia? Spokojnie dawał radę napędzać Audeo, czuć było przestrzeń, separację i górę typowo czystą dla armaturek jednocześnie z mięsistym zejściem?

 

Jaka jest różnica w graniu Classica a Zune, bo na Forum nie ma tego za bardzo opisane.

 

Co do Classica to raczej myślałem o zwykłej wersji, nie o CFModzie. Podniosło by to koszty o dobre 250zł.

 

EDIT: Co do Nomada to chodzi o - http://allegro.pl/nomad-zen-xtra-odtwarzacz-60-gb-od-loombard-pl-i2782467471.html ? Chyba będę szukał czegoś bardziej cywilizowanego :)

Edytowane przez piecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na Zune nie ma zmulenia. Granie przestaje być czysto techniczne, a Phonaki dostają nieco barwy, ale przy tym nie tracą swojej wyrazistości. Zejścia mięsistego nie mają, ale w Audeo ogólnie ciężko o coś takiego - jedynie Cube C60 i stacjonarny wzmak dały mi wrażenie solidniejszej masy na basie. To nie jednak znaczy, że bas na Zune nudzi, dla mnie jest go w sam raz we wszystkim poza elektroniką (tu czasami brakuje solidnego walnięcia).

Wiele osób narzeka, że grajek MS nie ma equalizera. Osobiście uważam, że do tych słuchawek go nie potrzebuje.

 

Classica z Zune nie porównam, bo tych iPodów nie słyszałem. Z tego co przeczytałem, to jednak grają inaczej niż starsze generacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

Brak EQ może boleć, jeśli jednak ma się dobrze zgrywać to nie ma co płakać.

 

Zune nie mogę używać jako dysku przenośnego, tylko idzie wrzucać muzykę przez Zune?

 

Muszę jeszcze dokopać się do jakiejś recki tych Classiców 5g-6g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo sprawdzę na moim Soniaku i Taczce. Dam znać co i jak za jakieś 2 tygodnie.

 

Inszy, a co powiesz o Cube C30/N2 w odniesieniu do Audeo? Byłby OK gdyby soft wytrzymał dużą kartę flash, a obawiam się, że tak nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby dynamiczne, z większym uderzeniem na basie niż w Zune czy starych iPodach. Jakieś pół roku słuchałem tego połączenia i byłem zadowolony (z Cube C60 jest jeszcze lepiej, ale za mała pojemność jak na Twoje potrzeby). Jedynie trzeba dobrać sobie ustawienia BBE.

Sam korzystałem z karty 16GB i z oprogramowaniem nie było więcej problemów niż zwykle, więc może i 32GB by udźwignął.

 

Tylko kupując N2/C30 musisz być świadomy jego wad, inaczej możesz nie wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playerek zrobił się popularny, może znajdę kogoś z nim we Wrocku.

 

Co do wad to na pewno szokiem byłoby powrót do niestabilnego i wolnego softu. Sony i iPod odpalają się od razu, nie trzeba w ogóle czekać. Tutaj pewnie za każdym razem będzie z karty budował bibliotekę.

 

No nic, wiele mi pomogłeś. W sumie potwierdziłeś moje przypuszczenia :) Dostanę Audeo i przesłucham na moich playerkach to będę kombinował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-posiada czytnik kart pamięci MicroSD do 16Gb

N2 obsługuje chyba do 32gb? Może to tylko wina softu. Rozumiem, że Vedia nie działa już na forum i nie dowiemy się od wewnątrz, jak to z playerkiem jest?

 

Z tego co widzę, to może w Media Expert albo RTV AGD mógłby być wystawiony do pomacania.

 

N2 od Chińczyków gdzie najtaniej znajdę?

 

EDIT: Jak N2 to dokładnie to samo co C30, to może byc i C30. http://www.jojbuy.com/taobao-agent-product-CUBE-C30-4G-Germany-the-BBE_600880.htm ?

Edytowane przez piecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vedia tylko wygląd ma po N2/C30. A kolejnym bliźniakiem był Hippo Gumstick oraz kuzyn Rocco A:

http://forum.mp3store.pl/topic/74380-rocco-a-vs-hippo-gumstick-vs-n2/

 

N2 raczej nie do kupienia w sklepie. Już łatwiej znaleźć C30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile pamieci potrzebujesz ? jakis zakres min-max

Czy może byc wzmak?

 

EQ paramtrtyczny to te z RB i co można polecic jeszcze ? Do taczki jest EQu, przy czym 4g gra cieplej od 2g.

Sygnatura ciepły zimny neutralny ?

 

Kiedys poruwnywałem N2 do 5g i 5g miałę lepsza scene lekko jasniejszy, N2 miał lepszy wykop ale był podobnie neutralny (zimny jest X5).

 

Zwiechy w N2 po 3-5x dziennie była chyba najwieksza wada przy FLACach, przy mp3 jest niby lepiej.

 

Edit komis

http://forum.mp3store.pl/topic/97636-nanite-n2-4gb-jak-nowe/

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile pamieci potrzebujesz ? jakis zakres min-max

Teraz mam 90% w MP3 320 i zajmuje mi to 7gb. Jak Audeo będą szczegółowe, to będę chciał muzykę pozgrywać do lepszej jakości, więc te20-25gb rzucam lekką ręką.

 

Czy może byc wzmak?

Wolałbym nie. Dlaczego? Koszta. Zacząłem szukać, bo sporo dyskowców można dostać za taką kwotę, że sprzedając Soniaka niewiele bym dołożył.

 

Sygnatura ciepły zimny neutralny ?

Z Audeo ma być - szczegółowo, z szeroką sceną, dobrą separacją. Ładną górą przy zachowaniu możliwie mięsistego zejścia. Czyli generalnie szczegółowo i neutralnie, koniecznie bez kolorowania.

 

Zwiechy w N2 po 3-5x dziennie była chyba najwieksza wada przy FLACach, przy mp3 jest niby lepiej.

FLAC jest jednym z lepszych wyjść, ale nawet wyższej klasy OGG pewnie by się lepiej spisało.

 

 

A jak z tą Vedią A10 w końcu wyszło? Warto się interesować?

Generalnie to na początku zapomniałem o Soniakach 16gb. Tak, pamięć jest mniejsza, nie ma FLAC`a, ale za to jakość wykonania, softu, brzmienie sporo nadrabiają. Jednak używanych po prostu nie ma :) 32gb przyciskowców praktycznie nie robili, a jak już to za astronomiczne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile pamieci potrzebujesz ? jakis zakres min-max

Teraz mam 90% w MP3 320 i zajmuje mi to 7gb. Jak Audeo będą szczegółowe, to będę chciał muzykę pozgrywać do lepszej jakości, więc te20-25gb rzucam lekką ręką.

 

A jak z tą Vedią A10 w końcu wyszło? Warto się interesować?

Generalnie to na początku zapomniałem o Soniakach 16gb. Tak, pamięć jest mniejsza, nie ma FLAC`a, ale za to jakość wykonania, softu, brzmienie sporo nadrabiają. Jednak używanych po prostu nie ma :) 32gb przyciskowców praktycznie nie robili, a jak już to za astronomiczne ceny.

Czyli 32gb albo 64gb, ze wzgledu na cene raczej 32gb.

Sony owszem ok, choc ja miałem złe przejscia z ich servisem odbijali piłeczke do sklepu aż gw sie skonczyła.

Jak T4G bo mogło by sie podejsc. Poczytaj o połaczeniu T4G i audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiechy w N2 po 3-5x dziennie była chyba najwieksza wada przy FLACach, przy mp3 jest niby lepiej.

FLAC jest jednym z lepszych wyjść, ale nawet wyższej klasy OGG pewnie by się lepiej spisało.

N2 nie obsługuje ogg (specyfikacja kłamie). Ale nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z aac lub wma. Ostatnio porównywałem na C60 te dwa formaty z mp3, wszystkie miały kodowanie 256kbps i jednak mp3 zauważalnie przegrało.

Ale test był robiony w domowym zaciszu, podejrzewam że na ulicy bym różnic nie wyłapał. Poza tym Audeo kablem przenosi nawet podmuchy wiatru, więc szczegółowe słuchanie na zewnątrz jest dodatkowo utrudnione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taczka 4g będzie grała podobnie do 2g, więc jak dostane je w swoje łapki to zobaczę, czy mi by taki zestaw pasował. Tak na prawdę chcę player bez dotyku, ale jesli na prawdę nic nie ma, zobaczymy.

 

 

Ale test był robiony w domowym zaciszu, podejrzewam że na ulicy bym różnic nie wyłapał. Poza tym Audeo kablem przenosi nawet podmuchy wiatru, więc szczegółowe słuchanie na zewnątrz jest dodatkowo utrudnione

Nie martw się o efekt mikrofonowy. Na obecnych armaturach mam tak samo, przeszczepiony klips i umiejętne ułożenie kabli w dużym stopniu pomagają :)

 

Mógłby ktoś się wypowiedzieć odnośnie dźwięku w A10? Na forum recki czytałem, ale szczegółowo nie ma go opisanego. Generalnie czy z Audeo się zgra :)

Co to softu, to chyba finalna wersja jest do przejścia, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności