Skocz do zawartości

Audinst/cube czy coś innego..?


patmal

Rekomendowane odpowiedzi

patmal a co masz do ODACa poniewżz koledzy twardo twierdzą że jest lepszy a ty podajesz nastepne przykłady.

Oczywiscie mój wpis nie jest złosliwy tylko chciałbym poznać twoje zdanie.

Tak namawiacie ze w końcu i ja kupię :P

 

Ponieważ chce produkt z Polski z normalna gwarancją a nie kupowanie używki z za granicy na ebayu :)

 

I chce rozważyć wszelkie rozwiązania ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benchmark nie na mój budżet podobnie jak matrix 1400 zł na allegro jest szukam czegoś do 1k ale może pomyśle nad jakimś używanym albo kupie xonara d2x i jakiś amp np holdegron

 

Ej a która karta jest lepsza do muzyki oczywiście Audiotrak Prodigy HD2 czy Asus Xonar d2x?

Edytowane przez patmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomidor

 

A tak na poważnie to raczej Xonar a tu masz bliźniaka z innym złączem o 100zł tańszego http://www.ceneo.pl/934831

niż http://www.ceneo.pl/5655160

 

Dalej nie wiem dlaczego wszyscy odradzają mi emu np 1212 bawiłem się nią u kolegi sterownikami widziałem co ona potrafi i wątpię żeby assus był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też bym brał gdybym miał kasę :woot: odac na ebayu kosztuje 900zł

 

Ale jeżeli już gadamy o tej półce cenowej to nie lepiej matrixa mini i wziąć bardzo dobry dac z niezłym wzmakiem i podobno napędza nawet k701

Edytowane przez patmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba będe zastanawiał się nad tym matrixem,ale mam jeszcze takie pytanie z ciekawości nigdzie w sieci tego niema jak wypada cube audnist w porównaniu do e-mu 0404 co zagra lepiej głównie chodzi mi o bass i scene :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nwavguy.blogs...o2-details.html

http://nwavguy.blogs...c-released.html

 

Poczytaj bloga, masz napisane dlaczego produkty takie jak Audio-GD nie są warte zainteresowania.

 

Mógłbyś streścić to w kilku zdaniach? Bo nie chcę przebijać się przez całą encyklopedie naukowych stwierdzeń, by na koniec nie wiedzieć jak coś gra. :) Z opinii znalezionych na necie combo o2 jest porównywalne do audio-gd 12 cena też podobna, więc w czym rzecz?

 

Matrix mini-i nie słuchałem. Tyłka pewnie nie urywa, ale za swoje pieniądze ponoć niezły :).

 

Emu to pewnie będzie klasa niżej.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audinsta nie słuchałem, ale za dużo zaufanych osób mi napisało że to dno jest, żebym go w ogóle rozważał ;)

 

Cube w swojej cenie jest ok, bardzo ok. Nie ma jakiegoś niezwykłego dźwięku, ale gra poprawnie i przyjemnie i chwała mu za to. Emu nie słuchałem, ale powinieneś mieć porównanie Selphy'ego na forum. Ja bym Emu też nie rozważał, bo może nie jest złe, ale raczej nic specjalnego jako sekcje wzmacniania nie ma, a w jego cenie wybór jest już szerszy. SMSL, który podałeś to sam DAC więc nie wiem co tutaj mam porównywać? :D

 

Sam niedługo będę miał okazje posłuchać Ha info DA1, według opisu znajomego powinien Ci przypasować i ponoć gra lepiej niż SMSL + sApII. Ile w tym prawdy nie wiem, niedługo sie przekonam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No worries. The guy behind Audio-GD seems to have some very odd priorities. He openly states he doesn't expect Audio-GD gear to measure well, and from what I've seen, the measurements are downright horrible. He was also caught shipping mis-wired products that many consider dangerous. In my opinion most, if not all, of his designs are pure snake oil.

 

By his own admission he designs by ear and I've shown countless examples of why that doesn't work (and you just described your own example above). I've got dozens of AES papers, blind studies, and more that support my side of this argument. What does Audio-GD have that's credible besides a bunch of apparent shills and irrational fan boys on Head-Fi?

 

 

So, in my opinion, Audio-GD gear cannot be taken seriously or genuinely compared to anything that measures even remotely well. Old stereo receivers typically have 200+ ohm output impedances so they're not in the game either. And a cheapo Chinese tube amp can't be expected to measure well either. So yeah, if you want to compare those three products--all of which are likely seriously flawed--I'm not surprised if they each mess the sound in audible and different ways. That's like comparing three leaky buckets. Does it really matter which one leaks the slowest? Why not get a bucket without a hole in it in the first place?

 

If you buy from a major reputable audio manufacture with a focus on solid engineering, like say Emotiva, Cambridge Audio, Centrance, Benchmark Media, or Grace Designs, the odds are good you'll get a well engineered product. If you buy from a company that caters to audiophile myths, like say NuForce, Schiit Audio, or even Musical Fidelity, the odds of getting a solid product are more risky. And if you buy from a company that sells most of their product on eBay or through some sketchy website, like say HA-Info or Audio-GD, all bets are off.

 

Wyprzedzając kolejne pytania

ISN’T LISTENING MORE IMPORTANT THAN MEASUREMENTS? I think both are important. And that’s why, for thefirst O2 article, I conducted blind listening tests comparing the O2 to the well reviewed Benchmark DAC1’s headphone amp. It’s best to make all the right measurements and do lots of listening. If you want the listening to be unbiased, you have to do it blind. This has been demonstrated dozens of times.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bamboszek nie wątpię, że ten koleś ma wiedzę techniczną i stworzył świetny produkt. Jednak po za tym faktem wnosi dużo "naukowej filozofii", która jest tylko filozofią. Większość tego wywodu jest oparte na porównaniach do Benchmarka i pewnie jest to niezły sprzęt, ale spotkałem się z opiniami, że wiele osób wręcz ucieka od jego sposobu grania. Nie bronie audio-gd i właściwie nie kupie produktu tej firmy przed odsłuchem, który zamierzam sobie zorganizować (jest polski dystrybutor więc jak ktoś sie postara to odsłuch pewnie będzie możliwy). Jednak w tym swoim wywodzie pojechał po chińskiej hybrydce, którą mam i którą cenie sobie :) mało mnie obchodzą jej pomiary, a niech on mi znajdzie mały wzmacniaczyk za 150zł który zagra lepiej i przyjemniej od tej hybrydki to na pewno go kupie :).

 

IMO mało jest maksymalnie dopracowanych produktów, czy to renomowanych firm czy to chińskich producentów. Jedynie kupując u jakiegoś znanego konstruktora DIY można zamówić sobie klocek który będzie dopieszczony jednak ceny renomowanych wyrobów czy też konstrukcji zamówionych to często spory wydatek . Z chińskimi sprzętami jest tak, że jeden będzie to pic na wodę, a drugi będzie całkiem niezły, o ile się jeszcze trochę w nim grzebnie. Sprzedaż odbywa się bezpośrednio od producenta lub chińskiego dystrybutora przez ebay jest moim zdaniem zaletą, bo nie płacimy za reklamę i pośredników. Nie wiem czemu ten argument ebaya jest przedstawiony jako negatywne zjawisko. Taki matrix dajmy na to, to też jest chińska marka, a produkty tworzy całkiem niezłe w swoich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności