Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy przenośny (bateryjny)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do doświadczonych Audiofanów i userów sprzęty portable takie pytania :

- czy używanie z playerem mp3/flac dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego rzeczywiście daje dobre efekty ?

 

- Czy takie wzmaki łączy się z playerem flac (np. Fuze Plus, Eon Cineo, Clip+) poprzez wyjście słuchawkowe ? Jak wtedy ustawić głośność w playerze ?

 

- jakie typy tanich wzmacniaczy możecie polecić ? do 200 zł gora.

 

Rozumiem,że taki bateryjnie zasilany wzmacniacz, trzeba nosić połączony z empetrójką jak 2 magazynki do kałacha czy M16 - taśmą klejącą czy jakimś pokrowcem. Czy ktoś ma jakieś konkretne porady w temacie ?

i jak podłączyć oba urządzenia. Krótki kabelek Cinch-cinch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- daje efekty, osobiście używałem Wave + Fiio e6 (budżetówka ale całkiem fajna) i powiększało to scenę oraz głębię = dźwięk na + :)

- ja łączyłem przez słuchawkowe - nie miałem innego :P (głośność dawałem 50% we wzmaku i regulowałem playerem ale to zależy jak kto chce (chyba))

 

 

Ja polecam Fiio E6 i podobno Fiio E10 albo E11 był jeszcze fajny - nie pamiętam.

 

Co do kabelka - łączyłem jack - jack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dobrze odpowiedziałeś sobie na pytania, ale trochę uścislę - łączysz przeważnie gumką, ewentualnie paskiem na rzep. Co do czinczów - masz takie wyjście w mp3?pewnie nie:) kabelek z jackiem (słuchawkowy). No i najważniejsze - do 770 na bank potrzebujesz wzmacniacza. Fiio 11 za 2 stówki wyrwiesz, albo poluj na lepsze okazje tu lub na Alle jeśli Ci sie nie spieszy, pzdr

Edytowane przez ratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-daje efekty, szczególnie kiedy wyprowadzisz czysty sygnał przez Line Out, ale po wyjściu jack też coś tam poprawi zawsze

 

- łączysz poprzez wyjście jack w playerze, albo, jak wyżej wspominałam, jeśli masz taką mozliwość poprzez wyjscie line out; w pierwszym wypadku możesz ustawiać głośność zarówno na playerze, jak i na wzmacniaczu, w drugim regulujesz na wzmacniaczu wyłącznie, bo omijasz wbudowany w playerze wzmacniacz

 

- fiio e6, fiio e11, ew. coś bardziej egzotycznego od hippo

 

Fiio E10 to DAC ze wzmacniaczem, nie podłączysz go do playera, bo jedynym źródłem sygnału może być komp przez USB.

 

Co do e6 nie wypowiadam się, bo nie słuchałam, natomiast E11 jak dla mnie jest baardzo średni, polecam przesłuchać przed ewentualnym zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. W większości budżetowych playerów nie ma wyjść liniowych tylko słuchawkowe. Tak - mój błąd - to nie cinch tylko jack jest zwykle w playerze.

 

Uzywaliście więc pewnie wiecie - czy FiiO E5 i E6 mają wejścia jack czy cinch ? Czy w E6 nie przeszkadza ten clips do paska (można go zdjąć ?). A tańszy E5 może być zamiast E6 ?

 

Pomysł z rzepami jest fajny ! gabarytowo lepiej chyba łączyłby się Fio aluminiowy (czyli E5) z Eon Cineo (też blaszak). Fuze Plus jest plastikowy, E6 też.... Fuze Plus ma słabe wyjście słuchawkowe (w sensie sprzętu a nie jakosci dżwięku) i łatwiej chyba się uszkadza.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście lubię E11. Dodaje dużo ciepła o bardzo przyjemnej barwie. Do basowych słuchawek może się nie nadać (chociaż podobały mi się z nim KPP), będzie mulił. E7 gra w druga stronę, jest jaśniejszy i ostrzejszy - a do tego pełni funkcję DAC USB.

 

Sam używam E17 z Clip+, lubię to połączenie, chociaż czasem brakuje mi środka. Tylko cena już wyższa.

 

O ile się nie mylę klips w E6 jest odpinany (są chyba dwa w zestawie). Clip+ można połączyć z nim klips w klips.

W wypadku E7, E11, E17 można użyć opaski łączącej, albo rzepu lub nano pada. Ja korzystam z tego ostatniego i efekty są świetne, zajrzyj tutaj:

http://forum.mp3store.pl/topic/92534-jak-umocowac-wzmacniacz-na-dap-ie/

 

W wypadku iPodów, Soniaczy lub Sansy Fuze, Fiio oferuje tzw LODy - Line Out Dock, które pozwalają obejść wzmacniacz w odtwarzaczu, po to by zajął się wzmocnieniem i nadaniem szlifu ten dodatkowy wzmak słuchawkowy lub głośnikowy. LOD do Sansy jest trudno dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e6 nie trzeba uzywac klipsa, mozna zdjac, sa chyba 2 albo 3 w opakowaniu

 

e6 jest w miare fajny jak na swoja cene, e5 .... gorszy dzwiekowo, nie ma znaczenia czy laczysz plastik z metalem czy inaczej, e6 jest plastikowy, ale jakos nie zauwazylem zeby sie rysowal, mozna je polaczyc taka gumka, ktora fiio daje w zestawie albo np skleic oba urzadzenia tasma dwustronna

jezeli potrzebujesz portable wzmacniacza za male pieniadze to nic lepszego od e6 sie nie znajdzie IMO, e11 jest overrated

 

najlepiej gabarytowo to laczy sie e6 z nano 6g :)

ewentualnie nano 2g z ibasso t5, ale to juz inna polka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łączyłbym z EonCineo lub Sansa Fuze Plus. Plus ma micro USB. Czy jest do tego kabel LOD ? Czy też tylko stare Sansy mają tą możłiwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przenośnych masz też: nuforce, digizoid, iBasso, Cmoybb, lod z tego co wiem sluzy do laczenia wzmacniaczy z iPodami, ktore maja zlacze dokujace

 

i żaden z nich nie mieści się w 200zł, no chyba, że Cmoy, ale jego przenośność jest wątpliwa akurat, tak jak z MxMem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łączyłbym z EonCineo lub Sansa Fuze Plus. Plus ma micro USB. Czy jest do tego kabel LOD ? Czy też tylko stare Sansy mają tą możłiwość ?

 

ale LOD to nie usb, zlacze ipodowe -> jack, a jak chcesz podlaczyc do wzmacniacza np sanse to potrzebujesz kabelek jack - jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności