Skocz do zawartości

Jak umocować wzmacniacz na DAP-ie.


jaceks64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie.

Pomysł być może trochę banalny, ale wiem z doświadczenia, że silikonowa opaska do Fiio E-11 nie zawsze zdaje egzamin, lub po prostu jej nie ma. Na ebayu za 1 parę takich opasek trzeba zapłacić około US $7.00 i często bywa, że nie jest to najlepszy sposób na mocowanie wzmacniacza do DAP-a, bo zasłania wyświetlacz, co przy dotykowych może stanowić spory problem. Wpadłem więc na pomysł i kupiłem sobie tani (9 zł) samoprzylepny Nano-pad, który nie brudzi powierzchni, bo nie ma tam żadnego kleju i potrafi trzymać bardzo mocno, a gdy zaczyna tracić przylepność wystarczy tylko przemyć/przetrzeć.

Można z niego wyciąć żądany kształt i umieścić albo na DAP-ie, albo na wzmacniaczu. W taki sposób otrzymacie całkowicie bezpieczne mocowanie. Ja użyłem kawałeczka o powierzchni około 3 cm kw. z dolnej części nano-pada, która jest gładka po obu stronach. Rozdzielanie może okazać się trochę trudne, ale robiąc to delikatnie i powoli jest na pewno wykonalne.

 

 

 

 

 

Sprzedam:

http://forum.mp3stor...482;-hbh-ds970/

http://forum.mp3stor...osci-koss-vc20/

Edytowane przez jaceks64
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jak w temacie.

Pomysł być może trochę banalny, ale wiem z doświadczenia, że silikonowa opaska do Fiio E-11 nie zawsze zdaje egzamin, lub po prostu jej nie ma. Na ebayu za 1 parę takich opasek trzeba zapłacić około US $7.00 i często bywa, że nie jest to najlepszy sposób na mocowanie wzmacniacza do DAP-a, bo zasłania wyświetlacz, co przy dotykowych może stanowić spory problem. Wpadłem więc na pomysł i kupiłem sobie tani (9 zł) samoprzylepny Nano-pad, który nie brudzi powierzchni, bo nie ma tam żadnego kleju i potrafi trzymać bardzo mocno, a gdy zaczyna tracić przylepność wystarczy tylko przemyć/przetrzeć.

Można z niego wyciąć żądany kształt i umieścić albo na DAP-ie, albo na wzmacniaczu. W taki sposób otrzymacie całkowicie bezpieczne mocowanie. Ja użyłem kawałeczka o powierzchni około 3 cm kw. z dolnej części nano-pada, która jest gładka po obu stronach. Rozdzielanie może okazać się trochę trudne, ale robiąc to delikatnie i powoli jest na pewno wykonalne.

 

 

 

 

______________________________

 

Nieaktualne.

Sprzedam:

http://forum.mp3stor...482;-hbh-ds970/

http://forum.mp3stor...osci-koss-vc20/

Edytowane przez jaceks64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem w trochę inny sposób: najcieńszy dostępny na rynku rzep 3M Dual-Lock SJ-4570 Thin. Grubość dwóch części rzepa to niecałe 2,5mm. Bez problemu rozłączamy/złączamy playerek i ampa, nie przeszkadza przy wkładaniu do kieszeni jak opaska np. od Fiio. Wg mnie najlepsze rozwiązanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzep trzyma za mocno, bo ktoś przykleił za duży kawałek i nie che odrywać, to można delikatnie podgrzać jedną stronę rzepu zapalniczką np. na środku, w centrum paska około 1-2 cm kw. i rzep straci trochę przyczepności. Albo zamazać część powierzchni jednej strony rzepu niewielką ilością lakieru do paznokci, lub butaprenu i pozostawić do wyschnięcia.

 

__________________________________________________

Obliczono, iż dobrej jakości rzep (oryg. nazwa – Velcro) jest na tyle mocny, że jego kawałek o powierzchni 6.4516 cm2 (1cal 2) potrafi utrzymać ciężar o wadze 80 kg. Oczywiście chodzi tu pionowe o łączenie 2 kawałków rzepu.

NASA stosuje około 2500 m specjalnego teflonowego Velcro na każdym z ze swoich wahadłowców. Armia amerykańska używa „cichego” rzepu, który przy rozszczepianiu nie wydaje żadnego łatwo słyszalnego odgłosu.

Edytowane przez jaceks64
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczono, iż dobrej jakości rzep (oryg. nazwa – Velcro) jest na tyle mocny, że jego kawałek o powierzchni 2.54 cm2 (1cal 2) potrafi utrzymać ciężar o wadze 80 kg. Oczywiście chodzi tu pionowe o łączenie 2 kawałków rzepu.

NASA stosuje około 2500 m specjalnego teflonowego Velcro na każdym z ze swoich wahadłowców. Armia amerykańska używa „cichego” rzepu, który przy rozszczepianiu nie wydaje żadnego łatwo słyszalnego odgłosu.

Może to drobiazg, ale 1 cal2 wynosi 6,45 cm2 a nie 2,54 cm2 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczono, iż dobrej jakości rzep (oryg. nazwa – Velcro) jest na tyle mocny, że jego kawałek o powierzchni 2.54 cm2 (1cal 2) potrafi utrzymać ciężar o wadze 80 kg. Oczywiście chodzi tu pionowe o łączenie 2 kawałków rzepu.

NASA stosuje około 2500 m specjalnego teflonowego Velcro na każdym z ze swoich wahadłowców. Armia amerykańska używa „cichego” rzepu, który przy rozszczepianiu nie wydaje żadnego łatwo słyszalnego odgłosu.

Może to drobiazg, ale 1 cal2 wynosi 6,45 cm2 a nie 2,54 cm2 :-)

Obliczono, iż dobrej jakości rzep (oryg. nazwa – Velcro) jest na tyle mocny, że jego kawałek o powierzchni 2.54 cm2 (1cal 2) potrafi utrzymać ciężar o wadze 80 kg. Oczywiście chodzi tu pionowe o łączenie 2 kawałków rzepu.

NASA stosuje około 2500 m specjalnego teflonowego Velcro na każdym z ze swoich wahadłowców. Armia amerykańska używa „cichego” rzepu, który przy rozszczepianiu nie wydaje żadnego łatwo słyszalnego odgłosu.

Może to drobiazg, ale 1 cal2 wynosi 6,45 cm2 a nie 2,54 cm2 :-)

Gdyby to był drobiazg, świat byłby wybrakowany. Dzięki za poprawkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla próby kupiłem zwykły samoprzylepny rzep dostępny w pasmanteriach. Niestety mieli tylko biały. 4,90 zł za metr.

Sprawdza się całkiem nieźle,a z racji małej powierzchni styku (sansa clip+) występuje mały luz. Znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż te fiiowe opaski. Jednak używam tego zestawu tylko w domu. Sansa dosyć mocno odstaje, przez co wkładanie tego do kieszeni mogłoby być problemowe.

1rzep.jpg2rzep.jpg

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa dosyć mocno odstaje, przez co wkładanie tego do kieszeni mogłoby być problemowe.

1rzep.jpg2rzep.jpg

 

Rzep o którym napisałem parę postów wyżej jest dwa razy cieńszy. Tani nie jest ale... jest cienki ;)

DSC_0049 (1).jpg

Edytowane przez tditsr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 2/3 rozmiaru kawałka, który masz tam przyklejony, lub nawet mniej też trzymałoby całkiem stabilnie. Przy czym łatwiej byłoby później rozłączać kanapkę.

Nanopad potrafi być dosyć uparty i trzeba uważać, aby czegoś nie uszkodzić.

Najlepiej zastosować niewielki, powolny "twist" podczas czynności rozłączania urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad wycięciem mniejszego kawałka, lub dwóch małych, jednak w sumie w ogóle nie muszę ich rozłączać. Na co dzień E17 dokuję w E9 - Sansa w tym nie przeszkadza (jak wyżej na zdjęciach).

Jeszcze momentami podchodzę nieufnie do tego połączenia, ale pad wydaję się po pewnym czasie trzymać coraz mocniej ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Osobiście to w wiekszości korzystam z opasek FiiO i nie narzekam ^_^ , 3M DualLock Slim też korzystałem naprawdę super... ale ta cena <_<.

Niedługo zmianiam aranżację połączeń i etui dla moich "kanapek" więc w pierwszej kolejności sprubuje myku z NanoPadem.
Jak nie wypali zawszę mogę wrócic do opasek lub zainwestować w DualLock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcia swoich "kanapek" iModowych w jakiejś galerii ? Chętnie bym zobaczył. A nazwa kanapka (sandwich) bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekend będe wrzucal do
Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio

A Tu moje co nieco attachicon.gifCIMG6485a.jpg attachicon.gifCIMG6486a.jpg

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dotarł do mnie dziś NanoPad oraz Nowe etui do iPodów to się pochwale jak się trzymają moje kanapki audio.

CIMG6494.JPGCIMG6496.JPG

Dodam tylko, że zostałem pozytywnie zaskoczony z jaką siłą trzyma NanoPad :). Po około 2h siła jakiej potrzebowałem użyć by rozdzielić iModa od wzmacniacza była podobna do tej w 3M DualLock :woot: czyli spora. Użyłem paska o powierzchni 10-12cm2. A koszty wyszły minimalne bo z jednego Nano Pada za ~6zł wyjdą gdzieś 3-4 duże paski do mocowania wzmacniacza ^_^.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności