Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Birken napisał:

Czekam na opis słuchawek. Bo mnie Nazar70 zaintrygował.

Cały czas się z nimi poznaję. To dla mnie inne granie. Jeszcze nie miałem piezo, jeszcze nie miałem tak jasnych słuchawek. Ale one fajnie się wygrzewają. Bas się układa ale tutaj jest i tak spokój, a nie szaleństwo. Bas odzywa się wtedy kiedy trzeba. A góra jest cholernie wyrazista ale jeszcze nie miałem sybilantów. To nie są słuchawki dla każdego, nie do każdej muzyki. To nie są allroundery. Powiem, że NA PEWNO są warte tych 45$.

IMG_20210730_102232.thumb.jpg.e56c242dad7a03699945a61b66311572.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, joysofjoyc4 napisał:

@Nazar70, a w których gatunkach byś je widział? Góra jest wyrazista, ale czy jest odpowiednio rozciągnięta? I jak oceniasz średnie? 

Góra jest ok. Masz sporo powietrza. Średnica jest lekko schowana ale naprawdę lekko. Wokale są dość mocno wyeksponowane, dla niektórych zapewne zbyt mocno.  Co do gatunków, to tam gdzie istotny jest bas, te słuchawki sobie radzą. Jednak np. jazz z damskim wokalem wolę słuchać na Ibasso IT01x. ACDC, Papa Roach, Korn jest ok.

Reasumując - są to słuchawki, które trzeba wygrzać i się z nimi oswoić. Ale to piszę z punktu widzenia kogoś, kto wcześniej nie miał tak jasnych doków. Warto je najpierw posłuchać przed kupnem. Moje zostają.

Porównałem sobie z Hzsound Mirror, które też są jasno- neutralne. Góra w GK10 zdecydowanie lepiej rozciągnięta, bardziej napowietrzona. Dół też lepiej sobie radzi. Sygnaturowo podobne doki ale GK10 jednak lepszy i czytelniejszy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą temat wypowiedź! (lajki się skończyły, dam jutro) 

 

Cóż, tak się składa, że ja należę do wyznawców jasnej szkoły grania i też nie mam tak jasnych IEM-ów... Krótko mówiąc, stabilised wood blue z Ali zamówione. Lecimy z tym hype-trainem ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma propozycje tanich słuchawek, które mogłyby być dawcą kabla do takiej przeróbki jak pod linkiem? Chodzi o to, żeby przewody dały się wyseparować, czyli nie za cienkie i izolacja dająca się oddzielić (nie "lakierowane").

 

https://www.youtube.com/watch?v=eSgrjYCPKiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hustler napisał:

Wynik inwentaryzacji sprzed kilku tygodni. Gdyby mi ktoś powiedział ponad rok temu, że dojdzie do czegoś takiego to bym mu nie uwierzył. :lol:

Jest wśród nich jakaś miłość, czy tylko same przelotne znajomości?

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bob2000 napisał:

Jest wśród nich jakaś miłość, czy tylko same przelotne znajomości?

Większość to przelotne znajomości albo wręcz ONS. :D

Z miłości to BLON BL-03, iBasso IT-00, ANEW X-One, HZSound Heart Mirror (tu jest etap fascynacji, bo wyróżniają się na tle innych chińczyków swoim strojeniem) i w sumie naprawdę fajne są NS Audio, bo nie wiem czy gdybym nie miał wybrać jednych słuchawek to nie byłyby to one, bo odnajdują się w zasadzie we wszystkich gatunkach.

CCA CSN i KZ DQ6 to z kolei super opcja dla przeciętnego Kowalskiego, który chce tanio i dobrze - kilku znajomych je kupiło i są zadowoleni, a co ważne słuchawki można używać od razu po wyjęciu z pudełka, bo kabelki są spoko, ergonomia dobra i jedynie tipsy bym wymienił, ale jak ktoś nie zna lepszych to i tymi się zadowoli.

5 godzin temu, Birken napisał:

aaaa....daj Pan spokój...

 

Jak porównałbyś ilościowo bass i scenę w IT00 do Bl-03? 

Basu w IT00 jest więcej, przede wszystkim subbasu i jest on jednak lepiej kontrolowany. Scenę muszę porównać wieczorem, bo tak z pamięci Ci nie napiszę.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oscar_dziki napisał:

Ale liczysz sie jeszcze z clem u listonosza?

 

W zakupach z Ali nie chodziło o cło, tylko o VAT. Już go zapłaciłem podczas zamówienia, a Poczta Polska jakiś tam haracz pobiera za doręczenie paczki. Jest to kwota rzędu 10-15 zł. Za jakieś 2 tygodnie sprawa się wyklaruje jak GK10 dojadą i będę wiedział jakie to kwoty.

Myślę, że wczoraj zamówione Moondrop Quarks 12,99$ to mój ostatni zakup na Ali na dłuższą chwilę. Z VAT wyszło 14,75$, ale jeśli jeszcze będę musiał listonoszowi zapłacić, to chyba definitywnie podziękuję za taki interes.

https://www.aliexpress.com/item/1005003086848610.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.60944c4duo9YjW

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

W zakupach z Ali nie chodziło o cło, tylko o VAT. Już go zapłaciłem podczas zamówienia, a Poczta Polska jakiś tam haracz pobiera za doręczenie paczki. Jest to kwota rzędu 10-15 zł. Za jakieś 2 tygodnie sprawa się wyklaruje jak GK10 dojadą i będę wiedział jakie to kwoty.

Myślę, że wczoraj zamówione Moondrop Quarks 12,99$ to mój ostatni zakup na Ali na dłuższą chwilę. Z VAT wyszło 14,75$, ale jeśli jeszcze będę musiał listonoszowi zapłacić, to chyba definitywnie podziękuję za taki interes.

https://www.aliexpress.com/item/1005003086848610.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.60944c4duo9YjW

 

Oj chyba będziesz musiał. Dlatego ja unikam poczty, bo to samo zło :)

 

Też zamówiłem te kwarki, wygląda na to, że to trochę jaśniejsze Tanye. quarks.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Oj chyba będziesz musiał. Dlatego ja unikam poczty, bo to samo zło :)

 

Też zamówiłem te kwarki, wygląda na to, że to trochę jaśniejsze Tanye. quarks.png

 

Jak się wybiera przesyłkę do paczkomatu, to nie ma żadnych dodatkowych pobrań?? Jeśli tak, to będę na przyszłość wiedział. Można jeszcze zmienić z poczty na paczkomat, jeśli zamówienie nie zostało wysłane??

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Jak się wybiera przesyłkę do paczkomatu, to nie ma żadnych dodatkowych pobrań?? Jeśli tak, to będę na przyszłość wiedział. Można jeszcze zmienić z poczty na paczkomat, jeśli zamówienie nie zostało wysłane??

 

Ostatnio kupowałem pady z Ali do paczkomatu i żadnych dodatkowych opłat nie było. A z pocztą to chyba płacisz cło do tego 8,5 zł opłat dla poczty za to, że pobrali od Ciebie cło :D Przynajmniej zapowiadali, że tak będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Oj chyba będziesz musiał.

Skoro zapłaciliście VAT na Ali czyli przesyłka do bodaj 100$ to już nic więcej nikomu nie płacicie. Vat jest od kwoty z wysyłką. Ja już 2 paczki od tamtej pory mam.

5 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

ale kretyńskie zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birken napisał:

Skoro zapłaciliście VAT na Ali czyli przesyłka do bodaj 100$ to już nic więcej nikomu nie płacicie. Vat jest od kwoty z wysyłką. Ja już 2 paczki od tamtej pory mam.

ale kretyńskie zdjęcia.

 

Ja zapłaciłem VAT, ale poczta ma jeszcze pobierać cło za każdą paczkę plus opłatę za to, że łaskawie te cło od nas przyjęli :) Jak to w praktyce wygląda, to nie wiem, bo nie korzystam z poczty, ale zapowiadali, że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Ja zapłaciłem VAT, ale poczta ma jeszcze pobierać cło za każdą paczkę plus opłatę za to, że łaskawie te cło od nas przyjęli :) Jak to w praktyce wygląda, to nie wiem, bo nie korzystam z poczty, ale zapowiadali, że tak będzie.

Póki co słyszałem że jedynie VAT ma być naliczany ale może i cło będzie kiedyś. Ja dwie paczki mam po 1.07 i VAT na ali to jest wszystko co dopłaciłem a przesyłki PP szły.

 

Do tej pory zawsze tak było, że jeżeli UC naliczył VAT czy tam cło to poczta brała te parę złotych za przekaz pieniężny od nas do UC. Normalna rzecz brać kasę za usługę (bodaj 6 zł za przekaz i 2,5 za dokumenty). Nie widzę problemu to nie poczta podatki pobiera ona nic Ci nie naliczyła.

 

Jaja to są gdzie indziej. Zasrany UC pobiera opłatę za naliczenie cła! Tak, nie żartuję . Jak dobrze pamiętam 12 zł (za policzenie, skan i wysłanie maila). Kasę doją z pieniędzy podatnika a potem jeszcze dodatkową jak jednak będą musieli coś w tej pracy zrobić.

I weź się nie denerwuj...

 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Birken napisał:

Póki co słyszałem że jedynie VAT ma być naliczany ale może i cło będzie. Do tej pory zawsze tak było, że jeżeli UC naliczył VAT czy tam cło to poczta brała te parę złotych za przekaz od nas do UC. Normalna rzecz brać kasę za usługę (bodaj 6 zł za przekaz i 2,5 za dokumenty). Nie widzę problemu to nie poczta podatki pobiera ona nic Ci nie naliczyła.

 

Jaja to są gdzie indziej. Zasrany UC pobiera opłatę za naliczenie cła! Tak, nie żartuję. Kasę doją z pieniędzy podatnika a potem jeszcze dodatkową jak jednak będą musieli coś w tej pracy zrobić.

I weź się nie denerwuj...

 

Ale urząd celny to się zajmował 1 paczką na milion, bo więcej nie byli w stanie przerobić. A teraz ma od nas pobierać cło listonosz/kurier przy odbiorze więc kiepsko.

Ale jak jest w praktyce, to nie wiem.

Od wprowadzenia VAT kupiłem chyba 2 czy 3 rzeczy z Ali do paczkomatu i cła nie płaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem toku myślenia ale już nie ważne 😐

 

 

TRI l4

Ktoś miał lub ma? Z tego co na hedfaju w większości (bo nie wszystkich) recenzji wyczytałem to słuchawki dla mnie. Pytanie tylko czy po takim czasie one dalej są warte zakupu bo po tylu różnych modelach standardy się pewnie coś tam zmieniły. I jak dobrze czytam to jeden z pierwszych modeli marki? To też mnie nie zachęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przesyłek. Zakup KZ ZAS. Cena słuchawek 262,4 plus VAT - 57,6. Całość - 320 złotych. Odebrałem u Pani w okienku na poczcie bez żadnych dodatkowych opłat. Kupowałem na telefonie ale nie było opcji paczkomatu w sklepie SA Audio Store.

 

ps. wiem, że to nie ten wątek temat. Ale WARTO....👍

 

🙄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, janek patufka napisał:

Odnośnie przesyłek. Zakup KZ ZAS. Cena słuchawek 262,4 plus VAT - 57,6. Całość - 320 złotych. Odebrałem u Pani w okienku na poczcie bez żadnych dodatkowych opłat. Kupowałem na telefonie ale nie było opcji paczkomatu w sklepie SA Audio Store.

 

ps. wiem, że to nie ten wątek temat. Ale WARTO....👍

 

🙄

 

Teraz doczytałem, że cło to od 150 euro naliczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, deftones9 napisał:

nie chce mi sie przewijać, jakie gumki do blonów 03 stosujecie?

Zacząłem używać SpinFit Cp-145, tylko te wypełniają kanał, ale kablem w dół. Inaczej to nie działa. Ta metoda wyżej też jest spoko, ale minusem jest to, że tulejki gumek są szersze niż dysza Blonów, więc potrzeba jakiegoś zapychacza, albo nakładek, które są w niektórych modelach SpinFit, jak choćby te niżej na zdjęciuspacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności